<p>A megye II-es bajnokságban kilenc mérkőzésre került sor szombaton.</p>

Északi csoport
Monostorpályi-Nyírábrány 2-1 (1-1)

350 néző, vezette: Szegvári Z. (Kovács R., Rácz S.).
Monostorpályi: Szabó A. - Bodnár Lá., Kőnig A., Bodnár I. (Nyilas Sz.), Kóródi D. (Vincze S.), Gyügyei Z., Pataki E., Orbán M. (Nagy L.), Takács G. (Szilágyi Zs.), Váradi L., Kéri L. ( Bodnár Le.). Edző: Darnai József.
Nyírábrány: Fekete S. - Mikáczó A. (Debreczeni K.), Tanka J. (Vásárhelyi J.), Fülöp Gy., Küzmös A., Lőrincz J., Fúró Zs., Küzmös Gy., Papp A., Zsíros N., Fenyvesi P. (Gáll F.). Edző: Tóth Csaba. Gól: Pataki E., Nagy L., illetve Vásárhelyi J. Jók: mindenki (a mezőny legjobbja Szabó A.), illetve Papp A., Mikáczó A. Ifi: 0-0.
Darnai József: – Küzdelmes mérkőzésen nagyszerű győzelmet arattunk egy nemes ellenféllel szemben. További sok sikert kívánok a Nyírábránynak.
Tóth Csaba: – Két azonos jó képességű csapat, rangadóhoz méltó, változatos mérkőzésén a szerencsésebb hazai csapat nyert, melyhez gratulálok.

Hajdúhadház-Görbeháza 2-4 (2-1)
100 néző, vezette: Kriston T. (Berecz A., Erdei II. T.).
Hajdúhadház: Kiss L. - Salánki Zs., Lakatos F., Kovács G., Balogh J., Nagy II. I., Nagy M., Dancsi J., Rostás M. (Virág L.), Hortó J. (Molnár D.), Molnár I. (Lakatos Cs.). Edző: Nagy Imre.
Görbeháza: Barkó S. - Siket Gy., Medve Gy., Ronkovics T. (Szabó T.), Tatár N., Képes T., Répási Sz. (Benke I.), Hajdú R., Nagy Cs., Varga B., Balogh I. Edző: Szolnoki Attila. Gól: Nagy M., Nagy II. I., illetve Képes T., Nagy Cs., Varga B., Balogh I. Jók: Salánki Zs., Nagy I., Balogh J., Nagy M., illetve Képes T., Nagy Cs., Varga B., Balogh I., Tatár N. Ifi: 0-3.
Nagy Imre: – Nehéz egy ilyen mérkőzés után nyilatkozni. Az a csapat, amelyik nyolcszor áll kapussal szemben és a helyzeteit kihagyja, a futball megbünteti és vereség a vége. Az utolsó 30 percben sajnos nem az eddigi erényeinket csillogtattuk, sokat szövegeltünk, ahelyett, hogy a játékkal foglalkoztunk volna. Így a lelkes vendégcsapat megérezte, hogy van keresni valója és kevés helyzetét maximálisan kihasználva győzelmet szerzett. Jövő héten javítunk.
Szolnoki Attila: – Nagyon nehezen kezdtük a mérkőzést, nem igazán voltunk játékban. Jól jött a szünet, a második félidőre megpróbáltuk rendezni a sorainkat, ez úgy gondolom sikerült, gólokban is megmutatkozott, azt hiszem, megérdemelten hoztuk el a 3 pontot. Gratulálok játékosaimnak, hisz erőn felül teljesítettek. Ifjúsági csapatomnak köszönöm a magabiztos 3 pontot, és csak így tovább, valamint a játékvezetőtől ezúton kérek elnézést, azt hiszem nem olyan súlyosan bántottam. Ennyit végzetül.

Józsai SZT.SE-Hajdúdorog 0-2 (0-0)
50 néző, vezette: Lázár Zs. (Kertész F., Orosz I.).
Józsai SZT.SE: Szabó L. - Oláh K. (Nagy M.), Berna B. (Koszta Gy.), Szécsi A., Botos S., Kozma I., Kiss J., Károlyi N. (Nagy A.), Szentesi Á., Varga Zs., Nagy T. Edző: Nagy Róbert.
Hajdúdorog: Nagy Cs. - Pogácsás  B. (Fekete Cs.), Juhász B., Simicsku R., Oláh Zs., Péntek Z., Simicskó Gy., Szűcs R., Anga A., Pogácsás Gy. (Pajkos I.), Simicsku I. Edző: Pesel János. Gól: Péntek Z., Juhász B. Jók: mindenki, illetve Juhász B., Péntek Z. Ifi: 0-9.
Nagy Róbert: – Ismét jó vendéglátóknak bizonyultunk, ahelyett, hogy 3:0-ra nyertük volna a mérkőzést 2:0-ra a Dorog nyert, egy nagyon jó színvonalú, hajtós mérkőzésen. További sok sikert kívánok a Hajdúdorog csapatának.
Pesel János: – A mai napon úgy indult a mérkőzés, hogy féltucatnyi játékosunk hiányzott, így igen csak tartalékosan álltunk fel és az ifiből kellett kiegészítenünk a felnőtt keretet. Az első félidőben még botladozott a játékuk, viszont a második játékrészben már egy egységesebb csapat benyomását keltettük, így sok helyzetet alakítottunk ki melyekből kettő góllal végződött. Gratulálok az ifi csapat gólzáporos győzelméhez.

Déli csoport
Biharkeresztes-Konyár 2-1 (2-1)

100 néző, vezette: Nagy L. (Hajdú I., Megyaszai A.).
Biharkeresztes: László G. - Molnár J. (Varga I.Zs.), Lakatos J. (Zsiga K.), Lakatos Cs. (Baranyi I.), Kocsis T., Okos T., Kovács L., Szabó N., Mohácsi S. (Rusznyák A.), Flaskai Zs. (Kiss T.), Buka Sz. (Mező A.). Edző: Furka Tibor.
Konyár: Bagdán Z. - Komolay B., Fábián T. (Kristóf  P.), Varga S., Horváth A., Máthé G. (Lakatos S.), Kovács L., Dobi Sz., Szabó B., Kerékgyártó R., Szarvas I. Edző: Nagy Sándor. Gól: Kocsis T., Molnár J., illetve Dobi Sz. Jók: Kocsis T., Molnár J., illetve Komolay B., Varga S., Horváth A. Ifi: 1-2.
Furka Tibor: – Győzelem és semmi más!
Nagy Sándor: – Pontot, vagy pontokat hagytunk Biharkeresztesen. A hazai csapat többet birtokolta a labdát, de a veszélyesebb helyzeteket mi teremtettük meg, mind a két gólt mi ajándékoztuk az ellenfelünknek. Példás volt a csapat hozzáállása a mai mérkőzéshez.

Biharnagybajom-Kismarja 1-4 (0-1)
200 néző, vezette: Juhász J. (Fekete L., Juhász D.).
Biharnagybajom: Oláh G. - Homoki T., Id. Popovics I., Máté I., Kiss S. (Gál P.), Szvára I. G. (Boruzs I.), Somogyi L., Czibi Zs. (Kovács I.), Kiss G. P., Vass A. (Karacs G.), Ifj. Popovics I. Edző: Dan László.
Kismarja: Gáti R. - Szép Sz., Zsigmond Cs., Szarvas I. (Tóth K.), Farkas B. (Gáll S.), Kovács S., Czifra J. (Farkas I.), Bordás J., Székely Zs., Ferenczi L., Kondor L. (Laczkó P.). Edző: Szép Sándor. Gól: Vass A., illetve Kondor L. (2), Székely Zs. (2). Jók: Oláh G., Vass A., illetve mindenki. Ifi: 2-7.
Dan László: – A játékunkban nagyon sok hiba volt, ráadásul még fegyelmezetlenek is voltunk, amelyet Kismarja ki is használt. Úgy néz ki, hogy a tabella elején lévőkkel eddig nagyon meggyűlt a bajunk, bár ők eddig is a csoport meghatározói voltak. A jövő héten ismét egy rangadó következik, ahol megpróbálunk javítani.
Tóth Károly: – Sportszerű mérkőzés, megérdemelt győzelem. A továbbiakban sok sikert Biharnagybajomnak.

Blondy-Esztár-Komádi 6-0 (3-0)
200 néző, vezette: Buczkó B. (Gyarmati I., Béni Gy.).
Blondy-Esztár: Cseh T. - Papp Á., Pellei E., Kónya J., Nagy L., Farkas I., Alimán J. (Farkas T.), Ajtai R. (Fehér G.), Varga Cs., Tóth V. (Péterszegi V.), Kovács P. (Farkas J.). Edző: Gere Csaba.
Komádi: Kirimi P. - Farkas J., Vass Á., Bujdosó E., Tóth L., Farkas L., Nagy I., Pataki Zs., Varga S., Berki T., Balogh J. (Lakatos Z.). Edző: Lukács János. Gól: Ajtai R., Alimán J., Farkas I., Pellei E., Nagy L. (2). Jók: mindenki (a mezőny legjobbja Kónya J.), illetve Pataki Zs., Farkas J., Berki T. Ifi: 6-0.
Gere Csaba: – Helyenként jó passzolgatós játékkal, két sima félidővel hoztuk a mérkőzést a szebb napokat megért Komádi ellen. Az előrejátékunk megfelelő volt, a védekezésre való átállás kissé azért nehezen ment. Végre több cserelehetőségem is volt, remélem erre a két hátralevő mérkőzésre megmarad a lendületünk is. További sok sikert Komádi csapatának.
Lukács János: – Sportszerű mérkőzésen igazságos eredmény született, kis szerencsével szorosabb eredményt is elérhettünk volna.

Szerep-Szentpéterszeg 5-1 (3-0)
100 néző, vezette: Szabó J. (Katona L., Vincze F.).
Szerep: Béres I. - Zsíros S. (Oláh Á.), Tarcsi T., Tarcsi K. (Tóth L.), Varga L., Szabó B., Varga J. (Barna J.), Nagy N. (Mátyás A.), Szabó L. (Nagy R.), Szilágyi T. (Bodó L.), Fegyverneki B. (Berde Z.). Edző: Bodó Lajos.
Szentpéterszeg: Nagy N. - Erdei Z., Varga Zs., Szűcs G. (Muzsnai J.), Bácsó A., Pásztor Zs., Rusznyák G., Szűcs P. (Kovács J.), Nemes I. (Borsa P.), Ékes Z., Szabó G. Edző: Kártik József. Gól: Varga J. (2), Nagy N., Fegyverneki B., Barna J., illetve Varga Zs. Jók: mindenki, illetve Erdei Z., Rusznyák G. Ifi: 11-0.
Bodó Lajos: – Jó hangulatú mérkőzésen ilyen arányban is megérdemelten győztünk, helyenként szép gólokat rúgtunk.  Nagyon örülök, hogy a Tarcsi testvérek egy félidőn keresztül egyszerre pályán voltak. Gratulálok az ifjúsági csapat nagyarányú győzelméhez is. Kártik József másik csapatának a holnapi napra sok sikert kívánok.
Kártik József: – A mai napon Szerepnek főszerep, nekünk epizód szerep jutott.

Nagyrábé-Körösszegapáti 4-2 (2-2)
200 néző, vezette: Erdei I. T. (Török Z., Pál G.).
Nagyrábé: Buglyó I. - Katona S., Kovács A., Kállai S. (Kocsis Z.), Czidor R., Dúró Zs., Juhász F., Csige I., Kordás J., Nagy Cs., Kunkli F. Edző: Szőke Zsolt.
Körösszegapáti: Virányi G. - Blága J., Cseke P., Nemes Z. (Miczura V.T.), Horváth R., Miczura V. K., Czirják Cs., Újhelyi Z., Mező R., Zima V., Koszorús I. Edző: Csendes Károly. Gól: Czidor R., Dúró Zs., Nagy Cs., Katona S., illetve Mező R., Újhelyi Z. Jók: Buglyó I., Dúró Zs., Kovács A., illetve Czirják Cs., Cseke P., Mező. Ifi: 5-2.
Tiszai Károly: – Nagyon gyenge színvonalú mérkőzés, rengeteg kihagyott helyzet mindkét oldalon. Egyetlen pozitívuma van a mérkőzésnek: a megszerzett 3 pontunk. A mutatott játéknál tudunk, és remélem fogunk is sokkal többet nyújtani.
Czegle Lőrinc: – Gyenge színvonalú mérkőzésen a 2:2-es félidei döntetlen után úgy gondolom a második félidőben több helyzetünk volt, mint az ellenfélnek, melyeket nem tudtunk kihasználni. Ilyenkor szokott jönni az ellenfél büntető találata, ismét az utolsó 10 percben buktuk el a mérkőzést. Véleményem szerint a döntetlen igazságosabb lett volna.

Zsáka-Földes 0-3 (0-3)
150 néző, vezette: Gulyás S. (Papp J., Harmati L.).
Zsáka: Tusz T. (Piros J.) - Bácsi Z., Csapó L., Lakatos A., Duró I., Roza Z., Vékony S., Karácsony A., Duró L. (Varga K.), Kovács A. (Papp J.), Molnár L. Edző: Duró István.
Földes: Sápy G. - Papp B. (Vincze N.), Kiss N., Dede I., Király P. (Balogh F.), Gáll D. (Bojtor Z.), Rusznyák Zs., Sápy B., Vincze Cs. (Kiss Z.), Karacs T. (Sipos A.), Tóth J. Edző: Bojtor Zoltán. Gól: Gáll D., Sápy B., Karacs T. Jók: Roza Z., Bácsi Z., Duró I., illetve Tóth J., Kiss N., Rusznyák Zs., Sápy B. Ifi: 2-1.
Duró István: – A jobb játékerőt képviselő Földes eldöntötte a mérkőzést. Az első találat 11-ből született ami, nagyban befolyásolta a játék további képét. A második félidőben több helyzetet dolgoztunk ki, de nem tudtuk gólra váltani. Az ifi csapatunk 9 emberrel is nagyszerű győzelmet aratott. Gratulálunk nekik, és a földesi csapatnak is.
Bojtor István: – Közepes színvonalú mérkőzésen hoztuk a kötelező 3 pontot.