boon-sportoldal

2011.07.04. 12:54

Bányában judóztak a miskolciak

Bochnia - Nemrégiben a lengyelországi Bochnia város adott otthont 13 nemzet több mint 500 diák és serdülő korosztályú judosának. A 16. alkalommal megrendezett nemzetközi kupa különlegessége, hogy a tatamik 250 méterrel a föld színe alatt egy sóbányában voltak.

Az egészséges környezetben a magyar színeket az MVSC-MISI 15 versenyzője képviselte Nagy László edző vezetésével. A gyerekek kezdeti megilletődöttsége csak a bányaliftig tartott és az sem vette kedvüket, hogy a lengyel szabályok szerint a diák korcsoportokban fiúk és lányok egymás ellen is megmérkőznek.

A magyar csapat eredményeit növeli, hogy minden indulók pontszerző helyen végzett. A versenyt követően a magyar-lengyel barátság jegyében megrendezett banketten a résztvevők apró ajándékokat kaptak, melyekből nem hiányozhatott a só sem.

Eredmények

1. helyezettek: Gunda Veronika, Imolay Gréta

2. helyezett: Veréb Balázs

3. helyezettek: Bajcsev-Dancsó Dénes, Gunda Eszter Virág

5. helyezettek: Filip Balázs, Kormos Dániel, Szoboszlai Zsófia, Rákosi Roland, Pusztai Martin

7. helyezett: Zsebe Gergő

9. helyezettek: Majorosi Gergely, Főnyedi Zsombor, Szilvasán Marcell, Király Máté

Kísérők: Nagy László edző, Gunda Levente versenybíró, Rindt Péter tolmács