<p>A salakmotoros lengyel I. liga 7. fordulójában Speedway Miskolc – GTZ Grudziadz csatát rendeztek Miskolcon, a népkerti salakoválon. A viadalról élőben tudósítottunk Borsod Online-on!</p>

Speedway Miskolc
39 : 51
GTŻ Grudziądz

15.
Scott Nicholls 3Nicholls ezúttal is kitűnően ment, futamgyőzelme félkör után garantálható volt, sajnos Dryml nem tudott pontot szerezni.

39 : 51

3 : 3

Tomasz Chrzanowski 2
Ales Dryml 0
Davey Watt 1

14.
Kevin Woelbert 2Magosi ha nem is könnyedén, de az élre tört és innentől magabiztosan motorozott. Chondának is volt lehetősége arra, hogy pontszerző helyen végezzen, de végül elmérte az egyik kanyart.

13.
Magosi Norbert 1Nichollsnak Magosi segített az első kanyarban és rövid ideig két hazai versenyző ment az élen, de Buczkowski megfogta Magosit.

33 : 45

4 : 2

Edward Kennett 0
Scott Nicholls 3
Krzysztof Buczkowski   2

12.
Artur Mroczka 3Wright javított a rajt után és mai eddigi produkcióján, hiszen sikerült megelőznie Wattot, kevés híján pedig Mroczkát is az utolsó körben.

29 : 43

2 : 4

Lőrinc Attila 0Davey Watt 1James Wright 2
11.
Szatmári László -Szatmári motorja az első kanyarig sem bírta tchnikeai problémák miatt fel kellett adni ezt a futamot. Dryml a harmadik helyen ment, igazából csak egy pillanatra volt esélye arra, hogy befurakodjon a vendégek közé. Ez az eséyl azonban elszállt, így kettős lengyel sikerrel ért véget ez a menet.

27 : 39

1 : 5

Rory Schlein 2Ales Dryml 1Tomasz Chrzanowski 3

10.
Artur Mroczka 1A becserélt Nicholls remekül bújt ki az első kanyarban ellenfelei közül és tőle nem is lehetett elvenni az első helyet, Wrightnak az utolsó körben hajszál híján sikerült elmennie Mroczka mellett, de ez a hajszál végül hiányzott.

26 : 34

3 : 3

James Wright
 0 Krzysztof Buczkowski 2Magosi Norbert > Scott Nicholls 3

TANKOLÁSI SZÜNET!

09.
Edward Kennett 1Ismét a vendégek rajtoltak jobban, sőt remekül: kitűnő összjátékkal, így a miskolciak csak a végén voltak. Nicholls azonban mindent elkövetett, hogy a lengyelek közé furakodjon és két kanyarral a kockás zászló előtt sikerült megelőznie Kennettet, így 2 pontot szerzett csapatának.

23 : 31

2 : 4

Szatmári László 0Tomasz Chrzanowski 3Scott Nicholls 2
08.
Ales Dryml 1A rajt után Dryml előtt lezárta az utat Schlein, majd Drymlt nem sokkkal később Watt is megelőzte. utóbbi kettő aztán nagy harcot vívott a 2. helyért, de ebből a vendégek versenyzője került ki győztesen, miközben a futamot csapattársa nyerte.

21 : 27

1 : 5

Rory Schlein 3Lőrinc Attila > Aleksander Chonda 0Davey Watt 2

07.
Scott Nicholls 3Az elején Buczkowski könyöklését kerülte ki Nicholls, majd Mroczka nyomába eredt a külső íven sikerült megelőznie, a lengyel fiú hajszál híján a palánkra nyomta fel a miskolcit. Ezt is túlélte Nicholls és inne már egyenes út vezetett a futamsikerig. Kár, hogy Szatmári nem tudott beleszólni a pontot érő helyekért vívott csatába.

20 : 22

3 : 3

Krzysztof Buczkowski  1

Szatmári László 0Artur Mroczka 2

06.
Tomasz Chrzanowski 3 Ezúttal is vendégek kezdtek sokkal jobban, de az SM-nek ezúttal szerencsáje volt: az élen haladó ellenfelek közül Kennett motorja megadta magát, így ő nem tudta befejezni a versenyt, Chrzanowski győzelme melltt futamdöntetlen született.

17 : 19

3 : 3

Lőrinc Attila 1Edward Kennett -Ales Dryml 2
05.
Magosi Norbert 1A vendégek húzták jobban a gázt, bár Magosi másfél körön át a 2. helyen ment Schlein mögött, útóbbi végül kielőzte, de nem cak őt, hanem Wattot is, és ez lett az első három sorrendje. Wright ebbe a csatába nem tudott beleszólni, nagyon lemaradt.

14 : 16

1 : 5

Davey Watt 2James Wright 0Rory Schlein 3

04.
Krzysztof Buczkowski 1Óriási elánnal kezdett a hazaiak juniorja Chonda, aki vakmerő versenyzéssel kitűnően tartotta a 2. helyet csapattársa mögött, és hiába támadta őt Buczkowski, a lengyel fiú csak a fejét csóválta a célba érkezés után a 3. hely miatt..

13 : 11

5 : 1

Ales Dryml 3Artur Mroczka 0Lőrinc Attila > Aleksander Chonda 2
03.
James Wright 2Chrzanowski remekül rajtolt, Wright szendvicsként préselődött az élen álló és Kennett közé, egészena kockás zászlóig. Eben a futamban Magosinak esélye sem volt a pontszerzésre.

8 : 10

2 : 4

Tomasz Chrzanowski 3Magosi Norbert 0Edward Kennett 1
02.
Lőrinc Attila 1Mroczkat szalagérintés miatt kizárták, így nélküle rajtolnak újra.
Az első kanyar után Woelbert és Lőrinc kis híján összeakadt: a miskolci húzta el a motorját, így ő került a 2. helyre, azonban nem sokáig volt ez így, mert cspatrtársa Chonda megelőzte, ráadásul a miskolci fiúnak a motorja is megállt az utolsó körben, így azt a motorjával futva tette meg az 1 pontért..

6 : 6

3 : 3

Artur Mroczka tAleksander Chonda 2Kevin Woelbert 3
01.
Davey Watt 3Nicholls rosszul rajtolt, de a 2. kanyar után leelőzte Schleint, majd a 2. körben Szatmárit is, az élen repesztő Wattot azonban már nem tudta megfogni, így is 2 pontot szerzett, Szatmári pedig egyet.