boon-sportoldal

2008.12.09. 18:12

MKC: Az újabb zárkózás reményében

<p><P>A PLER KC csapatát fogadja szerdán 18 órától a Mezőkövesd a Budapest Bank Ligában.</P></p>

Igazán nem lehet azt mondani, hogy rossz fonalba kapaszkodna újabban a Mezőkövesd csapata férfi kézilabda Budapest Bank Ligában. Rosta István csapata. Ha a százhalombattai vereséget nem számítjuk (egy góllal kikapni sokkal rosszabb, mint hattal), akkor elég szép sorozatot tudhat maga mögött a Kövesd: győzelem Komlón és itthon a Tatabánya ellen, közte pedig egy verseség Veszprémben. Ez utóbbi pedig egyáltalán nem tartozik a szégyellni való kategóriába.

Még egy jó sorozat

Azonban a mostani ellenfél, a PLER KC sem tartozik a lenézendők közé. Különösen akkor, ha a Kövesdhez hasonlóan megnézzük a szerdai vendégek utolsó négy mérkőzését: 11 gólos győzelem hazai pályán a Debrecen-, majd szintén otthon hétgólos siker a Kecskemét ellen, idegenbeli siker Csurgón és összesen egy vereség Szegeden, amely ismét csak nem tartozik a legrosszabb európai csapatok közé és akkor még nagyon enyhén fogalmaztunk.

Jelenleg négy pont az előnye a PLER KC-nak a Mezőkövesddel szemben, ráadásul a két csapat idei első összecsapásán az első fordulóban hazai pályán a mostani vendég nyert 32-28 arányban.

Mire lesz elég?

Az elmúlt hét végén mindkét csapat győzelemmel melegített a szerdai találkozóra. A kövesdiek az első félidőben tetemes hátrányt dolgoztak le, majd a második játékrészben is fordítani tudtak. Milyen tartást ad ez a siker a mostani mérkőzésre? Ezt tudakoltuk Rosta Istvántól, a csapat játékos-edzőjétől.

– A csapat szombaton 23 óra 59 percig ünnepelte a Tatabánya elleni győzelmet, majd vasárnap nulla órától a Pestszentlőrinc ellen készül – mondta Rosta István. – A legutóbbi meccs is bebizonyította, nem kell félnünk senkitől. A mostani ellenfelünktől sem tartunk, de ugyanúgy tiszteljük őket, mint a többi csapatot. A Pestszentlőrinc az utóbbi években rendre a negyedik helyen végzett a bajnokságban és most is erre törekszenek. A keretük tele van junior válogatottakkal és felnőtt válogatott kerettagokkal. Tudatosan készülünk a mostani ellenfelünkre és ha a saját játékunkban nem követünk el nagy hibákat, újabb szép estét szerezhetünk a szurkolóinknak.

Rosta István elmondta, a Pestszentlőrinc játékának két legfontosabb eleme az országban egyedülállóként alkalmazott nyitott védekezés, amelyet csak rendkívül tudatos játékkal lehet átjátszani, valamint a fiatalos lendület, a hihetetlen iramú visszafutás.

A bajnokság állása

1. MKB Veszprém KC 13 13 - - 481-310 26

2. Pick Szeged 14 13 - 1 425-339 26

3. Dunaferr SE 14 10 - 4 421-344 20

4. DKSE-Airport 14 8 1 5 438-414 17

5. Balatonfüred 14 8 1 5 382-379 17

6. PLER KC 13 8 - 5 371-353 16

7. Tatabánya 13 6 1 6 373-379 13

8. Mezőkövesdi KC 14 5 2 7 389-421 12

9. Gyöngyösi FKK 13 5 - 8 375-407 10

10. Kecskeméti KC 14 4 1 9 384-429 9

11. Százhalombatta 13 3 3 7 329-385 9

12. Csurgói KK 14 2 2 10 380-433 6