BOON - Sport - NB II.

2016.08.01. 09:52

Túl a történelmi meccsén a Cigánd SE

Cigánd - Elstartolt a labdarúgó NB II 21016/17-es idénye és bemutatkozott az újonc Cigánd SE csapata is, a bodrogköziek a Dorogi FC vendégeként léptek pályára történetük első másodosztályú mérkőzésén.

Dorogi FC – Cigánd SE

2-1 (1-1)

Dorog, 700 néző. V.: Gyarmati II.

Dorogi FC: Szemerédi – Fürjes, Berkó, Bora, Fekecs – Hartyán, Grabant B. – Kővári (Mészáros, 64.), Medgyes (Sitku, 82.), Bor (Szedlár, 79.) – Perovic. Vezetőedző: Németh Szabolcs.

Cigánd SE: Egyed – Kinczel (Szilágyi, 70.), Csicsvári, Raducu, Varga – Kasza – Nagy, Kis, Baksa (Katona, 64.), Barcsay – Roszel (Popescu, 22.). Vezetőedző: Fogarasi Zoltán.

41 perc: Barcsayt buktatták a 16-oson belül, 11-est kaptak a vendégek. A pontrúgást Kis Sz. végezte el, s biztosan a hálóba lőtt, 0-1.

42. perc: Perovic játszotta meg a bal oldalon meginduló Bort, aki egyből középre lőtt. A jól érkező Medgyes 7 méterről a kapuba továbbított, 1-1.

68. perc: Medgyes indította Bort, aki tökéletesen adta be a labdát és Perovic 6 méterről a kapuba lőtt, 2-1.

Jók: Medgyes, Szemerédi, Bora, Kővári, ill. Baksa, Szilágyi.

Németh Szabolcs: – Nagyon fontos mérkőzést nyertünk meg, hiszen szerettünk volna az NB II-ben győzelemmel rajtolni. Érzésem szerint a helyzetek alapján megérdemelten szereztük meg a három pontot, viszont ellenfelünk végig megnehezítette a dolgunkat, sőt izgalmassá is tehették volna a meccs végét.

Fogarasi Zoltán: – A történelmi mérkőzésen nem tudtuk átlépni az árnyékunkat. Kijött minden újoncsággal járó rutintalanságunk, ami mellett súlyos egyéni hibákat is vétettünk, amiket alacsonyabb osztályban is büntettek, ezek most is megbosszulták magukat. Elmarasztalni azonban nem tudom a játékosaimat, hiszen nagy elánnal küzdöttek a pontszerzésért, de ez ma nem sikerült.