DVTK Jegesmedvék: A második harmad kezdése döntött

Miskolc - Fordulatos mérkőzésen a hajrára is maradtak izgalmak, de nyertek a Macik.

A jégkorong Mol Liga 2016/17-es évadjában a 26. meccsét játszotta a DVTK Jegesmedvék együttese. A Macik hétfőn este a Dunaújvárosi Acélbikák csapatát fogadták, és azzal a céllal vágtak neki a meccsnek, hogy egy újabb győzelemmel megerősítsék pozíciójukat a tabella élén.

Nem fázott meg

A 2. perc végén megtörtént a meccs első kiállítása, a vendégektől Nagy M. ült ki a büntetőpadra, de biztos, hogy ott nem fázott meg, mert 9 másodperccel a játék folytatását követően gólt szerzett a Diósgyőr: Leppanen távoli bombájába Magosi tette be az ütőjét a kapu torkában (1-0). A folytatásban is a Jegesmedvék maradtak a kezdeményezők, de a lövéseik cél tévesztettek, nem úgy a 6. percben az egyéni akcióra vállalkozó Dansereaué, akinek egy ügyes kígyózása után eleresztett löketét Adorján még védte, ám a kipattanó is lövést küldő elé került, és másodszorra távolról már a ketrecbe vágta a korongot (1-1). Innen megint nekidurálta magát a DVTK, de egy minutummal később ismét az újvárosiak voltak eredményesek. Egy kontra végén Léránt tette ki jobbra a pakkot Németh P.-nek, aki 10 méterről bombázott a jobb felső sarokba (1-2). Aztán megint a hazai gárda nyomott, de sem egyenlő létszámban, sem sima emberfórban, sem kettős emberelőnyben nem tudtak a kapuba találni, a lövő mozdulatok mindegyikében volt egy kis hiba, illetve Duschek kapus is jól teljesített.

Teljesen másképp

A második harmadban a Diósgyőr ott folytatta, ahol abbahagyta, csak teljesen másképp. Az változatlan volt, hogy támadtak ezerrel, viszont most már a lövések is sültek. A 22. percben kettő is a kapuban kötött ki, előbb Leppanen távolija, majd Magosi átadásából Galanisz lövése, és meg is fordította az eredmény állását a hazai együttes (3-2). De ezzel még nem volt vége, másfél perccel a harmadik Maci gól után Sakaris viharzott el és púpozta ki Duschek hálóját (4-2), ami után a vendégek edzője időt kért, így próbálva megállítani a lejtmenetet. A támadásban sokat mozgó DVTK játékosok a pauza után is uralták a meccset, és több lövésük is volt, de újabb, egy vitatott találatot elérniük csak a játékrész utolsó percében sikerült. Ekkor Kuqali lövése közben Johnston ráesett Duschekre, aki kikorcsolyázott a kapu elől, a kipattanót pedig a ketrec előtti kavarodásból Ritó küldte a gólvonal mögé. Ekkor jött egy kis videózás, mert az újvárosiak azt reklamálták, hogy kapusukat szabálytalanul akadályozták, de a felvételek megtekintésekor ez nem nyert igazolást, a játékvezetők érvényesnek ítélték a találatot (5-2).

Nem tudtak...

Magosi áthúzódó kiállítása miatt emberelőnyben játszhatott a harmadik harmad elején a DAB, de nem tudott ezzel mit kezdeni. A 44. percben viszont összejött nekik a szépítés, Dansereau újabb, távolról eleresztett kísérlete csorgott be a kapuba Adorján mellett (5-3). Négy minutával később tovább olvadt a DVTK előnye, Becze balról indított keresztpassza után Ladygin az Acélbikák negyedik gólját verte be jobbról (5-4). A nyitottá vált meccs izgalmas végjátékot hozott: Lencsés kiállítását nem tudták gólra váltani a Jegesmedvék, majd Duschek egyenlő létszámban is nagyokat védett. A vendégek ritkán jutottak be a támadóharmadba, mert a Macik jól védekeztek, viszont az utolsó percben Miskolczi kiállítása miatt, kapusukat levíve hatan támadtak négy mezőnyjátékos és Adorján kapussal szemben, de egyenlíteniük nem sikerült, a DVTK gyűjtötte be a győzelemért járó 3 pontot.

DVTK Jegesmedvék – Dunaújvárosi Acélbikák 5-4

(1-2, 4-0, 0-2)

Miskolc, 500 néző. V.: Kincses, Németh M. (Kormos, Soós).

DVTK Jegesmedvék: Adorján – Leppanen 1 (1), Láda B., Magosi 1 (2), Galanisz 1, Pavuk – Vojtkó, Gőz (1), Tóth A., Hajós, Miskolczi – Kuqali (1), Joe, Ritó 1, Johnston, Sakaris 1 – Bernáth, Laczkó, Karda, Albert T., Popovics – Zakirov (kapus). Vezetőedző: Douglas Bradley.

Dunaújvárosi Acélbikák: Duschek – Hruby, Ladygin 1, Azari (1), Cseter, Dansereau 2 – Ölander, Pfeil, Becze (1), Borbás, Kaskov – Lencsés, Lévai, Odnoga, Nagy M., Tanka – Pál Z., Mátyásy, Németh P. 1, Léránt (1) – Lajcs (kapus). Vezetőedző: Lee Gilbert.

Kiállítások: 8 perc, ill. 14 perc+10 perc fegyelmi (Lencsés).

Douglas Bradley: – Nagyon jó csapat ellen játszottunk, akiket megsebeztünk, de megtörnünk nem sikerült. Fontos győzelmet arattunk, örülünk a 3 pont megszerzésének.

Lee Gilbert: – A második harmadban amikor az elején három gólt kaptunk, és nem sikerült egyet sem szereznünk, akkor ment el a meccs. Jó volt látni, hogy a harmadik játékrészben vissza tudtunk jönni a meccsbe, emiatt még jobban sajnálhatjuk a második harmadot.