Aluinvent-DVTK: A meccs harmadik negyede volt a döntő

Miskolc - Szombaton idegenben zárta az alapszakaszt az Aluinvent DVTK.

A női kosárlabda NB I A-csoport alapszakasz 22., utolsó fordulójában szombaton Cegléden lépett pályára az Aluinvent DVTK alakulata. A vendégek trénere, Cziczás László, illetve a diósgyőriek jó pár játékosa gyakorlatilag hazaérkezett, hiszen korábban éppen a CEKK-t erősítették. A piros-fehérek számára nem volt tétje ennek a mérkőzésnek, hiszen bármilyen eredmény esetén a második helyen zártak volna, viszont a hazaiak számára még nem volt biztos, hogy a legjobb nyolc között végeznek.

Hátrányban, feljöttek

Jobban kezdte a meccset a pályaválasztó, hiszen néhány egységgel vezetett az Aluinvent előtt (5–3, 7–5). Az első negyed közepénél Walker-Kimbrough közelijével lett 9–9 a meccs, majd az egykoron Miskolcon is megfordult Gorjanácz dobott egy triplát. Voltak hibák a DVTK-nál, amelyet kihasznált a Cegléd, Popovic duplája 17–12-t ért. Walker-Kimbrough száz, míg Kányási ötven százalékkal jött ki egy büntetőzésből, és mivel Gorjanácz távolról ezúttal sem rontott, ezt a menetet a CEKK nyerte.

A második tízperc első részében tartotta 3–5 pontos fór­ját Peter Jankovic együttese, sőt Kobolák palánkhoz közeli akciójával 29–22-re alakult az eredmény. Skoricék ezután egyre közelebb jöttek, a vezetéshez Zele két duplája kellett (31–34). Ezen a ponton „beálltak” a csapatok, hol itt, hol ott volt csekélyke a vezetés. 40–42-nél Révész hozott négy egységet, így a nagyszünetben is a házigazda állt jobban.

Védekezésben többet

A pihenőről visszaérkezve Skoric volt biztos kezű a büntetőpontról, aztán 46–46-nál őt, Mokangót kétszer, majd megint Skoricot kellett felírni mint gólszerző, így a DVTK kezében volt a vezetés. A 25. percben Walker-Kimbrough-ra nem léptek ki jól a hazaiak, bűnhődtek egy kapott hárompontossal (54–61). Védekezésben többet nyújtott a Diósgyőr, mint korábban, a ceglédieknek nehezebben ment a dobóhelyzetek kialakítása, a tízpontos különbséget Zele állította be (55–65).

Az utolsó felvonásban úgy ment fel a pályára a Cegléd, hogy megpróbálja megfordítani az állást, hogy biztos legyen a nyolcba jutása (62–66). A 35. percben Putnina jelentkezett, egy duplával (62–71) tartotta magától távol riválisát a Diósgyőr. Az idő nem a CEKK-nek dolgozott, a látogatók mindig megdobták azt a kosarat, amit meg kellett, a közvetlen hajrára 64–75-tel fordultak a csapatok. A házigazdában már nem volt annyi energia és tudás, hogy visszajöjjön, az Aluinvent a vártnak, az esélyeknek megfelelően hozta a találkozót, és készülhet a folytatásra. Szerdán már kezdődik is a negyeddöntős párharc, a DVTK ellenfele az NKE-FCSM Csata lesz.

Jegyzőkönyv: VBW CEKK Cegléd – Aluinvent DVTK 71–79 (20–15, 24–27, 11–23, 16–14)

Cegléd, 400 néző. V: Hervay, Kovács N., Horváth Cs.

Cegléd: SWANIER (9/3), POPOVIC (21/3), Révész B. (6), Kobolák (7/3), Hamilton-Carter (12). Csere: GORJANÁCZ (11/9), Baugh (–), Böröndy D. (5/3), Király (–). Edző: Peter Jankovic.

DVTK: Medgyessy (2), Kányási (1), WALKER-KIMBROUGH (24/6), SKORIC (16/3), MOKANGO (14). Csere: Szabó F. (3), ZELE (12/6), Szűcs R. (5/3), Putnina (2). Edző: Cziczás László.

Kipontozódott: Révész B. (37.).

Peter Jankovic: – A harmadik negyed volt a döntő, ott kerültünk hátrányba. A vendégek keményebben kezdtek védekezni, ami nekünk ezúttal sem feküdt, és egy ilyen erős csapat ellen bárhogy küzdöttünk, már nem tudtunk visszajönni a meccsbe.

Cziczás László: – Nekünk ez egy főpróba volt a playoff előtt. Nem a legjobb játékunkat mutattuk, de a tartásunkat dicséri, hogy így is sikerült nyerni a hazai pályán nagyon erős Cegléd ellen. Erre tudunk építeni a következőkben. Nagyon várjuk a rájátszást, és szeretnénk a négy közé jutni.