2012.05.31. 09:55

NHL - Hosszabbításban a Los Angeles jutott előnyhöz

Newark, 2012. május 31., csütörtök (MTI) - A szlovén Anze Kopitar hosszabbításos góljával a vendég Los Angeles Kings 2-1-re legyőzte a New Jersey Devils csapatát az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) Stanley Kupa-döntőjének első, szerdai mérkőzésén.

Stanley Kupa-döntő, 1. mérkőzés:

New Jersey Devils-Los Angeles Kings 1-2 (0-1, 1-0, 0-0, 0-1), hosszabbítás után

gól: Volcsenkov (39.), illetve Fraser (10.), Kopitar (69.)

Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc állása: 1-0 a Los Angeles javára.

Az eddig háromszoros bajnok (1995, 2000, 2003) Devils története ötödik, míg a Kings pedig második fináléjára készült.

Mindkét együttes a sok ütközésre alapuló védekezést választotta, viszonylag kevés volt a kapura lövése, ugyanakkor szükség esetén a hazaiak legendás kapusa, a 40 esztendős Martin Brodeur, a túloldalon pedig Jonathan Quick elképesztő bravúrokat mutatott be.

A 10. percben egy hatékony letámadás után korongot szerzett a Los Angeles, és a kapu mögül visszatett átadást Colin Fraser vágta a kapuba. Közvetlenül a második harmad letelte előtt szerencsés góllal egyenlített a New Jersey. Anton Volcsenkov távoli lövése felvágódott a Kings védőjének, Vjacseszlav Vojnovnak vállára és onnan pattant be. Ezen kívül a hazaiaknak volt egy jogosan meg nem adott találata: Zach Parise szándékosan, kézzel húzta a kapuba a pakkot.

A hirtelen halálban, annak is a 9. percében elvédekezte magát a hazai együttes, Kopitar ugrott ki egyedül, és higgadtan, Brodeurt elfektetve értékesítette a ziccert. A szlovén támadónak ez a hetedik gólja volt a playoffban.

A Kings az idei rájátszásban mind a kilenc idegenbeli mérkőzését megnyerte, és a tavalyi playoffot is beleértve immár 11 vendégmeccsén nem talált legyőzőre tovább javítva így saját NHL-rekordját.

A második felvonásra magyar idő szerint vasárnap hajnalban kerül sor a Devils newarki otthonában.