Élő közvetítés a Jegesmedvék vs. FTC párharc döntő meccséről

Miskolc - A DVTK Jegesmedvék - Ferencvárosi TC negyeddöntőben hat mérkőzés sem volt elég, hogy eldöntsék a csapatok, hogy ki kerüljön a bajnoki elődöntőbe. A mindent eldöntő hetedik csatát vasárnap 18 órától a miskolci jégcsarnokban rendezték.

DVTK Jegesmedvék – Ferencvárosi TC

3-0 (0-0, 1-0, 2-0)

Miskolc, 1600 néző. V.: Babic, Kincses (Soós D., Kókai).

DVTK Jegesmedvék: Adorján – Gőz, Vojtkó, Hajós, Miskolczi, Toulmin – Láda B. (1), Leppanen, Sági, Pavuk 1, Galanisz 1 – Colin, Tuominen (1), Ritó, Johnston, Sakaris 1 – Laczkó, Karda, Szopos, Popovics, Albert T. – Kiss B. (cserekapus). Vezetőedző: Douglas Bradley.

Ferencvárosi TC: Sevela – Hietamaki, Jabornik, Dubek, Tendler, Rafaj – Ková s V., Schwindt, Sumi, Papp Cs., Kiss Á. – Lengyel L., Garbacz, Farkas L., Shinkaruk, Fliszár – Tury, Üveges, Hári, Inglis, Németh Á. – Soós (cserekapus). Vezetőedző: Greg Lindqvist.

Kiállítások: 10 perc, ill. 18 perc, plusz kétszer 10 perc fegyelmi (Garbacz, Kovács V.).

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye: 4-3 a DVTK Jegesmedvék javára.

Negyeddöntő, 7. mérkőzések:

• Debrecen-Corona Brasov (román) 4-3 (1-1, 3-1, 0-1)

• A párharc végeredménye: 4-3 a Debrecen javára

• UTE-Dunaújvárosi Acélbikák 3-2 (1-1, 0-0, 1-1, 1-0) - hosszabbítás után

• A párharc végeredménye: 4-3 az Újpest javára

A negyeddöntők az egyik csapat negyedik sikeréig tartottak. A MAC Budapest már korábban kiharcolta a legjobb négy közé jutást.

A DVTK Jegesmedvék közleménye

A MOL Liga Fegyelmi Bizottsága 2016-17/073. sz. határozatával - amelyet 2017. február 26-án 11:34 órakor küldött meg - a mai, sorsdöntő mérkőzésre eltiltotta Magosi Bálintot. A határozatában az eddigiektől eltérően nem hivatkozott az IIHF szabálykönyvére, a döntést a ferencvárosi játékos súlyos sérülésére hivatkozva hozta meg. A határozat letölthető innen.

Tette ezt úgy, hogy a " target="_blank">videó felvétel elemzése és értékelése alapján sérülés okozására vonatkozó egyértelmű szándékosságot nem állapított meg, valamint úgy, hogy a mérkőzés játékvezetői sem a jégen, sem a mérkőzés után nem ítélték szabálytalannak az esetet.

A MOL Liga Fegyelmi Szabályzatának 9-ik pontja az alábbiakat rögzíti: "Csak olyan cselekedet büntethető, amely az elkövetése idején az IIHF szabálykönyv szerint büntetendőnek számított."

A DVTK Jegesmedvék csapata mielőbbi gyógyulást kíván Szappanos Dávidnak és készül a mindent eldöntő 7. mérkőzésre, immár legponterősebb, válogatott játékosa nélkül is.