szon-sportoldal

2013.02.25. 10:03

Egy hétig sem örülhettek a legutóbbi győzelemnek

Nyíregyháza - Ugyan több pályán született nyíregyházi siker az NB I-es idegenbeli tekebajnokin, mint ceglédi, a vége mégis nagy különbségű hazai győzelem lett.

A szombati, ceglédi 1–7 azt jelenti, hogy a nyíregyházi férficsapat egy hétig sem örülhetett az előző fordulóban aratott 8–0-s hazai sikernek. Persze, az NYTK-nál megszokták már, hogy NB I-es ellenfeleik rendre akkor nyújtják legjobb bajnoki teljesítményüket, amikor éppen ők az ellenfelek, vagyis megint rosszkor voltak rossz helyen. A végeredmény kissé csalóka, mert az öt elvesztett egyéni párbajból négy úgy úszott el, hogy a vendégek éppúgy két-két pályán szereztek szettpontot, mint ellenfeleik. A szettpontok alapján amúgy a nyíregyháziak bizonyultak jobbnak 12.5–11.5-re. Csak összehasonlításképpen: két hete a nyíregyháziak által Ózdon ugyancsak 7–1-re megnyert mérkőzésen ez a mutató 17–7 volt...

Az élmezőny tovább tömörödött, hiszen a nyíregyháziak másik két dobogós társának mérkőzésén a Szegvár 5–3-ra legyőzte az eddigi éllovas Fővárosi Vízműveket, és a Salgótarjánban győztes Egri Nyomda is felzárkózóban van.

NB I., férfi

Keleti csoport, 14. forduló

Ceglédi VSE–Nyíregyházi TK

7–1 (3309–3242)

NYTK: Szlovenszki T. 586 (1 pont), Mogyorósi 567, Péter D. 520, Finta 498, Kastura Zs. 545, Hacker 536. Ifi: 3–1 (1032–1012). Pontszerző: Varga Izsák 508.