szon-sportoldal

2010.08.19. 09:56

Továbbjutott a Szpari, a Tiszabecs, a Tiszakanyár és a Nagyecsed

<p>A Nyíregyháza Spartacus NB II-es futballcsapata a sikeres cigándi kupafellépés után nem tért haza – Abaújszántón töltötte a szerda éjszakát, majd csütörtökön is a borsodi településen vezényel tréninget Brekk János.</p>

Nem mellékesen a Szpari biztosan nyert a végére nyolc főre fogyatkozó házigazdával szemben. A Baktalórántháza még Illés László (az edzőváltásról a 10. oldalon olvashatnak...) irányításával kényszerült búcsúra az NB II-es Bőccsel szemben. A Tiszabecs kivágta a rezet: a megyei első osztályú együtt izgalmas mérkőzésen ejtette ki a második vonalban szereplő Hajdúböszörményt. Ugyancsak továbbmenetelt a két NB III-as gárda – igaz, a Nagyecsed kalandos körülmények között.

Labdarúgó Magyar Kupa, országos főtábla, 2. forduló

Cigánd–Nyíregyháza Spartacus 0–3 (0–1)
Cigánd, 400 néző v.: Bodnár A. Cigánd: Szacskó – Prókai P., Tempfli, Grandt-Német, Baksa Z., Horváth Z., Szabó T., Ludescher, Csáki R., Janikó, Vicickó. Edző: Kocsis János. Nyíregyháza Spartacus: Vojinovics – Lakatos I., Goia, Kovacsevics, Bosnjak, Demjén, Minczér, Nacim, Pákolicz, Batizi-Pócsi, Andorka. Edző: Brekk János. A korán szerzett gól megnyugtatta a vendégeket, akik végig kézben tartották a mérkőzést a hajrára elfogyó hazaiakkal szemben. Gól: Demjén (7. perc, 81. - 11-esből), Pákolicz (51.), Kiállítva: Szacskó (71. perc), Prókai (81.), Tempfli (87.).
Kocsis János: – Mindkét félidő elején gólt kaptunk, ami megfogta a csapatot.
Brekk János: – Az eredménnyel elégedett vagyok, a játékkal már nem annyira. Különösen bosszant a sok kihagyott helyzet.

Baktalórántháza–Bőcs 0–3 (0–1)
Baktalórántháza, 100 néző, v..: Tatár. Baktalórántháza: Nagy Z. – Geda, Deák T., Lakatos I. (Szabó R.), Marics T. (Balogh Zs.), Tolnai T. (Molnár L.), Rakóczi Zs., Márkus, Zámbori, Kozma J., Török I. Játékos-edző: Illés László. Bőcs: Hamar – Bokros, Sipos T., Molnár Zs. (Nyírcsák), Tóth K., Bakos B., Lipták L., Lázár N., Hajdú Zs., Ondó (Zsarnai), Jeremiás (Siróczki). Edző: Zsiga Gyula.
A kiállításig egyenrangú ellenfél volt a Bakta, amelynek tíz emberrel már nem maradt esélye magasabb osztályú ellenfelével szemben. Gól: Bokros (28.), Hajdú Zs. (51.), Zsarnai (54.). Kiállítva: Kozma J. (33.)
Illés László: – Gratulálok a Bőcsnek, a kiállítás után úgy gondolom, eldőlt a mérkőzés.
Zsiga Gyula: – Magbiztos továbbjutás egy jó mérkőzés.

Tiszabecs–Hajdúböszörmény 4–3 (3–0)
Tiszabecs, 300 néző, v.: Kujbus. Tiszabecs: Gergely – Nagy P., Moss, Rapos, Vakarcs (Zámbó), Varga Z., Máté T. (Marinas), Bornemisza, Rapjuk, Fedor A., Szkunzjak. Edző: Szécsi Zoltán. Hajdúböszörmény: Bákonyi – Kerek, Oláh D., Póti (Giura), Usztics (Király), Kádár (Nagy D.), Szilágyi, Arnóczki, Lovas, Bogdanovics, Urbin. Edző: Fórián Zsolt.
Az első félidőben a hazaiak meglepték a komótosan játszó vendégeket. A szünet után rákapcsoltak a böszörményiek, akik egyenlítettek, majd a nézők berohanása miatt elrendelt hosszabbításban szerezték meg a győztes gólt a tiszabecsiek. Gól: Rapjuk (2. és 36., – a másodikat 11-esből), Szkunzjak (45., – 11-esből), Marinas (93.), illetve Arnóczki (46.), Bogdanovics (60. és 87. - a másodikat 11-esből). Kiállítva: Oláh D. (87.)
Szécsi Zoltán: – Tudom, hogy e mérkőzés után sokan várják már a Roma elleni kupameccset, de ahhoz nekik még meg kell nyerniük az Olasz Kupát, ami nagyon nehéz lesz...
Fórián Zsolt: – Negyvenöt percnyi játék egy megyei első osztályú csapat ellen is kevés, szégyelljük magunkat.

Tállya–Nagyecsed 5–6 (1–4, 5–5, 5–5,) - hosszabbítás után
Tállya, 250 néző, v.: Fehér Gy. Tállya: Kristóf – Gréz (Pachinger), Paranai, Takács L., Tóth A., Szárnya, Kovács P., Kiss K. (Orosz M.), Mihalszki N. (, Huszti D., Pál (Mihalszki S.). Játékos-edző: Pachinger János. Nagyecsed: Makó – Patály, Ricsei, Gádzsa, Tősér, Szakács, Nyíregyházi (Bujáki A.), Ascsillán (Marcsek), Katona Gy., Bancsi, Csáki R. (Kovács N.). Edző: Feczkó Tamás. Hihetetlen mérkőzésen a Nagyecsed kétszer nyerte meg a mérkőzést. egyszer az első félidőben, másodszor pedig a hosszabbítás második felében. Gól: Szárnya (16.), Mihalszki N. (47. és 58.), Pachinger (62. – 11-esből), Orosz M. (90.), illetve Ascsillán (6., 8, 23.), Katona Gy. (29.), Szakács (76.), Katona Gy. (112.).
Pachinger János: – Büszke lehet mindenki erre a csapatra, hisz 1–4 után sem adta fel a küzdelmet, és kis szerencsével óriási meglepetést okozhatott volna. Gratulálok a vendégcsapatnak, kiváló mérkőzést játszottunk, élmény volt, sok sikert nekik a kipában és bajnokságban is.
Feczkó Tamás: – Azt hittem, ma tíz gólt kell ahhoz rúgnunk, hogy továbbjussunk, mivel volt a pályán egy ember, aki mindig kiegyenlített... Gratulálok csapatomnak!

Tiszalúc–Tiszakanyár 0–3 (0–1)
Tiszalúc, 100 néző, v.: Domoszlai. Tiszalúc: Kónya – Olajos, Sándor, Simon A., Horváth T. (Ruba), Vadász E., Pálinkás (Lövei), Macsó, Végső, Sipos L., Horváth S. (Kopasz). Edző: Majdanics Péter. Tiszakanyár: Kanyári – Deák I., Göncz, Kiss T., Jánvári, Dolhai (Gombkötő S.), Kóka, Simon G., Marics, Orgován (Hadházi), Balázsi (Fekete Á.). Edző: Gerliczki Máté. Göncz Bertalan 30 méteres pusztítóerejű szabadrúgásgóljával szerzett vezetést a Kanyár, amely a hajrában végleg eldöntötte a továbbjutást. Gól: Göncz (5.), Gombkötő S. (78.), Hadházi (85.).
Majdanics Péter: – Amíg erővel bírtuk próbáltuk kiegyenlíteni a tudáskülönbséget, további sok sikert kívánok a vendégeknek.
Gerliczki Máté: – Amiért jöttünk azt megvalósítottuk, az is látszik, hogy a vasárnapi bajnokin ennék több kell a győzelemhez. Annyi a szerencsénk, hogy a mi pályánk jobb minőségű.