2016.04.17. 13:00

Férfi vízilabda Bajnokok Ligája - Ötgólos OSC-vereség a Reccótól

Budapest - Az olasz Pro Recco öt góllal nyert magyar vendége, az OSC ellen a férfi vízilabda Bajnokok Ligája szombati főtáblás játéknapján, ezzel visszavette az első helyet a hatos csoportban a Szolnok előtt.

Eredmény, férfi Bajnokok Ligája, főtáblás csoportkör, 8. forduló, B csoport:

Pro Recco (olasz) - A-Híd OSC Újbuda 7-2 (2-0, 1-1, 3-1, 1-0)

a magyar csapat góldobói: Bátori, Decker 1-1

Az OSC az itthoni meccsen is öt góllal kapott ki, vérmes reményei már csak ezért sem lehettek a szombati olaszországi összecsapás végkimenetelét illetően.

A világ legjobb klubcsapatának tartott, a hazaiak mellett számos külföldi sztárpólós alkotta itáliai együttes a jól védekező újbudaiak ellen az első nyolc percben csak kétszer talált be, viszont a magyar gárda egyszer sem tudta bevenni a hazaiak kapuját. A folytatásban is csupán egyszer sikerült ez - Bátori Bence révén -, így a nagyszünetre 3-1-es hazai vezetésnél vonultak el a csapatok.

A harmadik negyedben belehúzott a Recco, s míg Decker Ádám révén az OSC egyszer tudott eredményes lenni, az olaszok három ízben is bevették a vendégek kapuját (6-2). A befejező negyedben sem záporoztak a gólok, a Pro Recco talált be egyszer, így a vége 7-2-es olasz győzelem lett.