2016.01.27. 19:00

Mezőkövesdi bronzérem Veszprémből

Mezőkövesd - A harmadik helyen végzett a Veszprémben rendezett V–VI. korcsoportos összevont labdajáték diákolimpiai döntőben a mezőkövesdi Szent László Gimnázium és Közgazdasági Szakközépiskola fiú kézilabdacsapata.

A Mezőkövesdi KC korosztályos csapataira épülő gárda pénteken 25-25-ös döntetlent ért el a szegedi Gábor Dénes Középiskolával, a hátralévő csoportmeccseit pedig megnyerte (Szent László Gimnázium – Veres Péter Gimnázium, Balmazújváros 26-18, Szent László Gimnázium – Vetési Albert Gimnázium, Veszprém 23-21). A vasárnapi elődöntőben nem játszhatott az utolsó mérkőzés utolsó percében piros lappal kizárt Kovács Bence, őt nélkülözve pedig, bár az utolsó percekig tartották magukat, 22-16-ra kikaptak a balatonboglári Mathiász János Szakképző Iskolától, azaz a Nemzeti Kézilabda Akadémiától. A bronzmérkőzést hétgólos hátrányból fordítva 24-23-ra nyerték meg a kövesdiek a Vetési Albert Gimnáziummal szemben. A torna gólkirálya Kiss Roland lett 33 góllal.