2013.11.14. 07:41

Hazai EK-premier: túl a százon

Miskolc - Magabiztos győzelemmel jelezte az Aluinvent-DVTK, hogy képes jó játékra.

Miskolc - Magabiztos győzelemmel jelezte az Aluinvent-DVTK, hogy képes jó játékra.A női kosárlabda Európa Kupa E-csoportjának 2. fordulójában az Aluinvent-DVTK együttese a belga Lotto Young Cats csapatát fogadta szerda este a miskolci városi sportcsarnokban. A találkozóra kiérkező nézők fordított világban találták magukat, ugyanis a kispadokat eddigi helyükről áttették a szemközti oldalra, mint kiderült azért, mert a nemzetközi szövetség előírásai alapján a tévés közvetítésnek a kispadok mögül kell történnie, és mivel a közvetítő állásokat nehéz lett volna áthelyezni, a padmozgatás volt az egyszerűbb megoldás.

Mindez azonban aligha zavarta meg a hazai együttest, és bár picit mintha idegesebben kezdtek volna a diósgyőriek, de miután Hendrickx két centergóljával eltüntette a korai előnyüket (4-4), beindultak. Az életkorban tapasztaltabb és magassági fölényben lévő DVTK játékosok gyors egymásutánban szerezték a pontjaikat, jó védekezéssel, a sapka osztó Tobin megmozdulásaival pontot sem kaptak három percen át, miközben 11-et termeltek, így az 5. percben vendég időkérés miatt állt a játék (15-4). Nem sokkal később 16-6-nál Sverrisdottir dobott egy triplát, amire Verelst válaszolt hasonló értékű dobással, hogy maradjon közte a tíz. A 8. percben volt egy rövid megingása a piros-fehér gárdának (19-13), de ezt gyorsan helyre tették (23-13), és a negyed végig már pontot sem kaptak (27-13).

A második negyed Horváth B. hármasával indult, és a szokásosnál kevesebb játékost tett be a rotációba Peresztegi edző, hiszen a kezdőkön kívül ekkoriban csak a már említett, hetek óta jó formát mutató Horváth B., a sérülése után visszatért Sverrisdottir, és a saját nevelésű fiatal, Dubei jutott szóhoz. A hazaiak dobószázaléka bár nem volt túl jó, de ettől függetlenül magabiztosan vezettek, a 18. percben, amikor a játékrész negyedik faultját szedték össze a vendégek, Tobin dobott két büntetőt, ezzel húszra nőtt a két együttes közötti különbség (43-23), és hajszál híján így mentek hosszú szünetre is a csapatok (49-30).

A térfélcserét követően is folytatta fegyelmezett játékát a hazai gárda, és ez elsősorban a védekezésben hasznosult, 5 perc alatt csupán 5 pontot kaptak a fehér mezesek, miközben tízet 15-öt dobtak, vagyis a támadójáték hatékonyságára sem lehetett panasz (64-35). A 26. percben a harmincat is túllépte a még mindig nyolcemberes Diósgyőr (66-35), és a negyed végén már csak az volt a kérdés, hogy a győztes meccsen eléri-e a 100 dobott pontot a pályaválasztó (80-44).

Az utolsó negyedben aztán már Szabó P., Bukovszki és Vincze is szóhoz jutott a DVTK-ban, amikor a 34. percben vendég időkérés újra útjára indult a játék már mind fent voltak a pályán (92-51). Ekkoriban már egyre gyakrabban hangzott fel a ,,százat nekik" rigmus a lelátóról, és ennek a kérésnek a 38. percben, Raven kosarával tett eleget a DVTK (100-54). Összességében a piros-fehérek egy magabiztos és fontos győzelemmel feledtették a múlt heti két vereségüket, és adtak ízelítőt valós tudásukból.

ÉM-BCS

Aluinvent-DVTK – Lotto Young Cats (belga) 106-60 (27-13, 22-17, 31-14, 26-16)

Miskolc, 800 néző. V.: Sutulovic (montenegrói), Brziak (szlovák), Kucera (cseh).

Aluinvent-DVTK: CZANK (10), RAVEN (26), Bálint (2), JANSONE (12), TOBIN (14). Csere: SVERRISDOTTIR (18/6), HORVÁTH B. (7/3), Dubei (5), Szabó P. (6), Bukovszki (2), Vincze (4), Szabó B. (-). Vezetőedző: Peresztegi Nagy Ákos.

Lotto Young Cats: De Baets (2), ROSSEEL (22/15), Leemans (6/3), Mpoyi (3), Hendrickx (16). Csere: Verelst (3/3), Goyvaerts (-), Geldof (6), H. Nauwelaers (-), Devliegher (2). Vezetőedző: Diels Arvid.

Peresztegi Nagy Ákos: – Nehéz helyzetben voltunk a múlt heti két vereség után. Azon voltunk, hogy felrázzuk a csapatot, és olyan ritmusban játszunk, ami fekszik nekünk. A csapat megértette, hogy miről van szó, azon a sebességen játszott, amit tud. Gratulálok ehhez, ezen az úton kell tovább haladnunk. A belga csapatnak, a szövetségnek, hogy így építik fel az utánpótlás válogatottjaikat, gratulálok, ez példa értékű.

Diels Arvid: – Gratulálok a Miskolcnak. Mi az előző hazai meccsen, a Wasserburg ellen jól játszottuk, reméltük, hogy folytatni tudjuk ezt, de ezúttal egy erős csapattal találtuk magunkat szembe. Mi fiatalok vagyunk, tanulni jöttünk a nemzetközi porondra, és a mostani vereségből is lehet.

A csoport másik mérkőzésén: TSV 1880 Wasserburg (német) – Basket Landes (francia) 45-51 (12-15, 11-13, 13-13, 9-10)