2013.04.16. 12:47

Magyar triatlonos siker Arizonában

Budapest, 2013. április 16., kedd (MTI) - Major József nyerte a US Leadman 125 elnevezésű hosszú távú triatlonversenyt Arizonában.

A 2,5 km úszásból, 109,5 km kerékpározásból és 13 km futásból álló viadal 500 indulója között több profi versenyző is rajthoz állt, de Major az idei eredményei alapján a kiemeltek között kapott helyett.

A terepsport.hu keddi beszámolója szerint az első szám meglepően jól sikerült számára, de így is csaknem hatperces hátránnyal szállt nyeregbe, ám az arizonai sziklás kősivatagban felzárkózott az élcsoportra. Majornak a zárószám az erőssége, így a harmadik legjobb futóidővel, 4:18:58 órás összteljesítménnyel biztosan szerezte meg a győzelmet.