2012.09.24. 16:06

A sajószentpéteri lány ismét lefocizta a világot

<p>Az Olaszországban megrendezett világbajnoki döntőre pedig összesen 53 országból érkeztek focisták. Így nyert Szász Kitti Lecce-ben.

Az olaszországi Lecce római kori amfiteátrumában a japán focista, Tokuda Kotaro lenyűgöző teljesítménnyel nyerte meg a Red Bull Street Style 2012-es döntőjét. A lányok között pedig Szász Kitti hódította el ismét a világbajnoki címet az akrobatikus futball-bajnokság döntőjén, így változatlanul magyar a világ legjobb női freestyle labdarúgója. A freestyle fociban lehatároltl két játékos vív egymással párharcot, melynek során felváltva 30 másodpercre kapják meg a labdát, s ez alatt az idő alatt mutathatják be mozgássoraikat. A párharcok három percig tartanak, a zsűri a játékosok teljesítményét labdakezelés, kreativitás és stílus alapján értékeli. 2012 januárja óta szerte a világon 150 selejtező bajnokságot rendeztek, több mint 5 000 versenyző részvételével, az Olaszországban megrendezett világbajnoki döntőre pedig összesen 53 országból érkeztek focisták.

var VideoObj = {"name":"Szász Kitti a freestyle foci világbajnoka","tags":["sport","freestyle foci világbajnokság"],"length":94200,"economics":"AD_SUPPORTED","customFields":{"theme":"Sport","treeid":"13"}};