2011.10.22. 21:11

A negyedek hajrái is a Pécsé voltak

A női kosárlabda NB I/A 5. fordulójában a DKSK-MISI a Pécs 2010 csapatát fogadta szombaton.

A női kosárlabda NB I/A 5. fordulójában a DKSK-MISI a Pécs 2010 csapatát fogadta szombaton.Kosárlabda. A diósgyőri és a pécsi női kosárlabdacsapat legutóbb négy és fél éve játszott élvonalbeli bajnokit Miskolcon, arra az összecsapásra másfél ezer néző volt kíváncsi. A mostanira jóval kevesebb...

Az első negyed eleje a négyes szám bűvöletében telt, négy percen át, minden minutumban 4 pont esett úgy, hogy ezeket hol az egyik, hol a másik csapat szerezte (4-0, 4-4, 4-8, 8-8). Aztán Reiner lendült bele, és a kiegyenlített meccsen a hazaiak néhány pontos fórra tettek szert. Az előnyük egészen a 8. perc végéig megvolt (17-15), de ekkor egy eladott labda, és néhány tiszta dobóhelyzet elhibázása, no és persze az ellenfél változatlan ritmusa miatt fordult az állás (17-20).

A második tíz percnek a legelején visszavette a vezetést a Diósgyőr (21-20), aztán lefékeztek a csapatok a ponttermelésben. Olyannyira, hogy a 25. percben 25-24-nél kért időt Dokic edző, majd miután visszatértek a csapatok a pályára, még ugyanennek a percnek a végén Hadzovic a meccs első triplájával örvendeztette meg a hazai publikumot (30-26). Ebben az időszakban nem ment az egyébként keményen zakatoló Pécsnek, illetve a DKSK sokkal higgadtabban játszott (34-26), de aztán a hajrá ismét a vendégeké volt, akik a játékrész végére ledolgozták hátrányukat (36-36).

Térfélcsere után

A 23. percben, döntetlen állásnál egy technikai után kihozta a lehetséges 4 pontot az akcióból a DKSK, a büntetők mellett egy kétpontost is begyűrtek (42-38), majd nem sokkal később Raksányi szerezte a pécsiek első tripláját (44-41). A folytatásban meglehetősen sokat hibázott dobásban mindkét csapat, köztük Hadzovic is, aki a 28. percben azért bevert egy hármast (49-45), de a szokásokhoz ragaszkodó mecsekiek ennek a játékrésznek a végén is jobban koncentráltak és ismét kiegyenlítettek (51-51).

A döntés a záró negyedre maradt, és ennek az elején triplákkal Hadzovic két triplájával meglépett a DKSK (59-53). Innentől kezdve folyamatosan faragta a hátrányát a Pécs, és a remekül játszó Quigley pontjaival nem csak utolérte a hazaiakat, hanem fordítani is tudott (60-61). Nem egészen három perc volt hátra, amikor három pontra nőtt a baranyaiak előnye, ekkor kért időt Vukicevic edző, de hiába. Innen már nem tudott a meccsbe visszajönni a DKSK, az utolsó 5 percben pontot sem sikerült szerezniük.

DKSK-MISI – Pécs 2010 60-70 (17-20, 19-16, 15-15, 9-19)

Miskolc, 300 néző. V.: Gál J., Fodor A., Rácz Zs.

DKSK-MISI: Hadzovic (21/12), Czirják (4), Reiner (10), Skoric (15), Farkasinszki (2). Csere: Szabó B. (4), Budimir (4), Kántor (-). Vezetőedző: Milen Vukicevic.

Pécs 2010: Quigley (28), Raksányi (3/3), Sarok (9), Pilav (5), Murphy (14). Csere: Török (3), Laczi (2), Horváth L. (6). Vezetőedző: Zeljko Dokic.

Kipontozódott: Farkasinszki a 33., Raksányi a 36., Reiner a 37. percben.

Milen Vukicevic: - Saját hibáink miatt vesztettünk egy olyan meccsen, amelyen kiütközött a rutintalanságunk egy tapasztalt együttes ellen. Qugiley ellen nem volt ellenszer, a klasszis játékos megoldotta végét.

Zeljko Dokic: - Az ilyen meccsek kellenek ahhoz, hogy a fiatal csapatunkból nagy csapat lehessen. Nem játszottunk jól, a dobásaink sem igazán sikerültek, de nagyon harciasan játszottunk és ez győzelmet eredményezett. Ezt a sikert Imreh Ajtony másodedzőnknek ajánljuk, aki betegen fekszik otthon.