Friss hírek

2009.04.22. 20:41

VÍZILABDA - A Szeged nyerte a LEN-Kupát

<p>A Szeged Beton csapata nyerte a férfi vízilabda LEN-Kupát hosszabbítás és ötméteres párbaj után a görög Panioniosz ellenében. A szegediek az első meccsen 8-6-os vereséget szenvedtek idegenben, ám hazai pályán sikerült a bravúr és végül elhódították a kupát.</p>

A rendes játékidő után 9-7 állt az eredményjelző táblán, így következhetett a kétszer öt perces hosszabbítás. A ráadás első félidejében két gólt lőttek a görögök, így távol került a kupa a hazaiaktól, ám fordulás után magukra találtak, és három gól mellett csak egyet engedélyeztek. Mivel így összesítésben továbbra is döntetlenre álltak a csapatok, jöhettek a büntetők. Az ötmétereseknél már a szegediek koncentráltak jobban, amelyet 5-3-ra nyertek meg, és ezzel elhódították a kupát.

Férfi vízilabda LEN-Kupa döntő, visszavágó:
Szeged Beton (magyar) - Panioniosz (görög) 12-10 (2-3, 3-1, 4-1, 0-2, 0-2, 3-1), ötösökkel: 5-3