Labdarúgás

2023.07.23. 21:50

Kilencven perces előadás előtt, kétórás főpróba

Hazai részről csak egy gólra futotta, Vajda találata előtt és után az ellenfél volt soron.

Vasárnap este főpróbázott a Kövesd (kékben)

Fotó: MW

A Mezőkövesd Zsóry FC csapata vasárnap este tartotta főpróbáját a néhány nap múlva kezdődő labdarúgó NB I 2023/24-es idénye előtt. A sárga-kékek augusztus 31-én, hétfőn 20.00-tól a Debreceni VSC vendégeként játsszák az új bajnokság első meccsét, és utolsó felkészülési mérkőzésükön az NB II-es Nyíregyháza SFC gárdáját fogadták.

Eredetileg úgy volt, hogy ezen a vasárnapon két másodosztályú gárda ellen játszik egymás után a Kövesd, ám a KC Kazincbarcikai SC elleni fellépést a dél-borsodiak lemondták, és szabolcsiak ellen 2x60 perces meccset játszottak, éjszakába nyúlóan, a Zsóry edzőcentrum I-es pályáján, úgy, hogy a 60 perces menetek felénél beiktattak egy-egy rövid ivószünetet.

Az MZSFC új játékosai közül Hudák, Kojnok, Illés B. és az utánpótlásból felkerült kapus, Juhász B. keretben volt. Ugrai és Nahirnij sérüléseik miatt viszont nem. Karnitski és Kállai Z. azért nem szerepelt a meccs jegyzőkönyvében, mert rehabilitációs edzéseket végeznek.

Márkus azért hiányzott, mert a kövesdiek kölcsönadták az NB II-es Tiszakécskei LC-nek, míg a kölcsönadása után nyáron visszatért Babati és Rédling azért nem volt keretben, mert ők is hasonló sorsra juthatnak.

Kovácsik kontra Tordai

Tordai kapus sem öltött meccsszerelést, ennek az volt az oka, hogy a mérkőzés napján a kövesdiek bejelentették, hogy leszerződtették Kovácsik Ádámot. A 32 éves hálóőrnek a múlt hónap végén az FC Fehérvárnál járt le a szerződése, és azok után, hogy az előző évadban az NB II-es ETO FC Győrnél szerepelt, a kövesdiekhez írt alá. Mivel a dél-borsodiak nem akarnak négy kapust a keretükbe – Piscitelli, Juhász B. és Kovácsik mellé –, így Tordai a távozhat kategóriába került.

A Kövesdben egy próbajátékos is szóhoz jutott, a Parma utánpótlásából érkezett középpályás, Fiáth Bence az utolsó fél órában kapott lehetőséget.

Kuttor Attila 20 játékosnak egyaránt 60-60 percet adott, ezt csak Filip lépte túl a 90 percével, illetve a már említett Fiáthnak jutott kevesebb idő.

A meccs elején a Nyíregyháza SFC volt frissebb, robbanósabb, az ekkor szerzett kétgólos előnyük után ugyan szépített a Kövesd, de a mivel a második 60 perces csapatuk is gólt kapott a nagy lelkesedéssel játszó szabolcsiaktól, így a dél-borsodiak az utolsó felkészülési mérkőzésükön vereséget szenvedtek.

Mezőkövesd Zsóry FC – Nyíregyháza SFC 1-3 (1-2)
Mezőkövesd, 50 néző. V.: Rusz (Berényi, Márkus).
Mezőkövesd Zsóry FC 1. félidő: Piscitelli – Kállai K., Lukic, Pillár, Filip – Cseke, Brtan, Vajda S. – Molnár G., Drazic, David Babunski. Mezőkövesd Zsóry FC 2. félidő: Kovácsik – Kojnok, Zahary, Beriashvili, Filip (Fiáth, 90.) – Nagy G., Lehoczky, Hudák – Cseri, Prudnikov, Illés B. Vezetőedző: Kuttor Attila.
Nyíregyháza SFC: Fejér (Dala, 61.) – Farkas B. (Cseh, 84.), Rjaskó (Gyenti, 84.), Baki (Alaxai, 84.), Nagy B. (Kiss B., 84.) – Toma (Gresó, 75.) – Géresi (Tamás O.), Nagy D. (Sigér, 61., Csemer, 112.), Kesztyűs (Gengeliczki, 84.), Herjeczki (Pataki, 84.) – Novák (Ramos, 61.). Vezetőedző: Tímár Krisztián.
Gólszerző: Vajda S. (50.), Herjeczki (14.), Novák (22. - 11-esből), Gresó (83.).

Ezek voltak a MZSFC edzőmeccsei
Június 23. (péntek), 10.00: Mezőkövesd Zsóry FC – Karcagi VSE (NB III) 5-0 (2-0)
Június 30. (péntek), 10.30: Tatran Presov (szlovák, 2. osztály) – Mezőkövesd Zsóry FC 1-2 (0-2)
Július 7. (péntek), 10.00: Mezőkövesd Zsóry FC – Nyíregyháza SFC (NB II) 2-2 (1-1)
Július 12. (szerda), 10.00: Mezőkövesd Zsóry FC – Putnok FC (NB III) 5-2 (5-0)
Július 12. (szerda), 17.00: Mezőkövesd Zsóry FC – Termálfürdő FC Tiszaújváros (NB III) 4-1 (3-1)
Július 15. (szombat), 17.30: SK Sigma Olomouc (cseh, 1. osztály) – Mezőkövesd Zsóry FC 2-1 (1-0)
Július 16. (vasárnap), 17.00: Sharjah FC (Egyesült Arab Emirátus-beli, 1. osztály) – Mezőkövesd Zsóry FC 1-1 (1-0)
Július 18. (kedd), 18.00: Besiktas JK (török, 1. osztály) – Mezőkövesd Zsóry FC 4-0 (3-0)
Július 23. (vasárnap), 19.30: Mezőkövesd Zsóry FC – Nyíregyháza SFC (NB II) 1-3 (1-2)