Csoportgyőzelmet ért a címvédő legyőzése

A magyar női kosárlabda válogatott bravúros sikert ért el az Eb vasárnapi játéknapján.

Lelik Réka (fehérben) is hozzátett a győzelemhez

Fotó: FIBA

A magyar női kosárlabda válogatott vasárnap délután a csoportselejtezők utolsó fordulójában, Ljubljanában, legyőzte a címvédő szerb együttest, és a hat pontos sikerrel a négy csapatos csoport élén végzett, ami ezt jelenti, a negyeddöntőbe jutott (a csoport másodikok és harmadikok keresztjátékon vesznek részt a 8 közé jutásért). A magyar csapatban ezúttal két DVTK Hun-Therm játékos jutott szóhoz, mindketten kezdőként: Lelik Réka 8 pontot szerzett, Aho Ninának nem sikerült a gyűrűbe találnia (a harmadik diósgyőri válogatott, Kányási Veronika ezúttal nem lépett pályára).

A magyar csapat legközelebb csütörtökön játszik meccset, a négy közé jutásért zajló ellenfele később válik ismertté.

Női kosárlabda Európa-bajnokság, D-csoport, 3. forduló: Magyarország – Szerbia 81-75 (23-23, 16-21, 27-11, 15-20).

Jovanovic
A szintén a DVTK Hun-Term játékosa, Milica Jovanonic a montenegrói válogatottban rendre kezdőként jutott szóhoz: az A-csoport 2. fordulójában, pénteken késő este, a spanyolok elleni vereség során 13/6 pontot szerzett, vasárnap, a 3. játéknapon, a lettek elleni – az egyenes kieséses szakaszban jutást jelentő – győzelemhez 9/3-at tett hozzá. Eredmények: Spanyolország – Montenegró 78-57 (19-14, 23-15, 10-22, 26-6), Montenegró – Lettország 61-58 (12-16, 12-14, 21-10, 16-18).