Diósgyőri VTK

2021.11.08. 08:30

Sorozatban a negyedik bajnokit is megnyerték

A diósgyőri labdarúgócsapat ezúttal a Szentlőrinc SE vendégeként aratott győzelmet.

Berecz Csaba

a20211107_Szentl?rinc (piros) - Di—sgy?r labdarœg— NB II. mŽrk?zŽs_Kaposv‡r_LL_DN

Forrás: MW

Fotó: Laufer László

A labdarúgó NB II. 15. fordulójában vasárnap kora délután Kaposvárott, a Szentlőrinc SE vendégeként lépett pályára a Diósgyőri VTK együttese. A két csapat azért játszott a somogyi megyeszékhelyen, mert a piros-feketék pályáját felújítják, és emiatt albérletbe kényszerültek. A „hazai” gárda kezdőcsapata két helyen változott az egy héttel ezelőtti, legutóbbi bajnokijukhoz képest. Az FC Ajka vendégeként 3–1-re elvesztett mérkőzés után Cenaj és Grumic csak a kispadra került, helyettük Újvárosi és Bányai kapott bizalmat. Az erre a meccsre sorozatban három bajnoki győzelemmel érkezett DVTK-ból a legutóbbi meccs – a Szombathelyi Haladás ellen 2–0-ra Diósgyőrben megnyert találkozó – kezdőjéhez képest egy változás történt, Oláh B.-nek ezúttal a kispadon jutott hely, Bertus pedig az első sípszóra készülődhetett. A piros-fehéreknél az összes korábbi sérült és beteg (Danilovic, Orosz D., Hornyák, Makrai, Polgár, Szűcs K., Zsolnai) edzett a meccs előtti napokban, de még egyikük sem volt olyan állapotban, hogy bevethető legyen.

Az eső áztatta, mély talajú pályán a DVTK, azon belül is Molnár G. lövése volt az első esemény, amelyre a túloldalon Bányai válaszolt hasonlóval, bár a szentlőrinci labdarúgó lökete sokkal jobban kerülte el a kapu bal oldalát. A 7. percben kis híján gólt ért el a Diósgyőr: egy bal oldali vendégszöglet után röviden szabadított fel a pályaválasztó, és Hegedűs J. lőhette a ketrec felé a lasztit, amelybe a kapu torkában Molnár G. tette bele a fejét, a játékszer róla pattant a léc fölé. Néhány másodperccel később érkezett a válasz, Jancsó adott jó passzt a jobb oldalon Harsányinak, akinek 8 méteres, a rövid sarokra tartó lövését Póser szögletre mentette. A 20. percben Németh Márk közeli kísérlete a diósgyőri kapusról pattant szögletre, ami után egy jó ideig nem tudtak helyzetet kialakítani a csapatok. A 37. percben Könyves lövését fogta könnyedén Prokop, majd Bokros tört be a 16- oson belülre, és akadt fent az előtte összezáró két védőn, de esését követően a játékvezető nem adott 11-est. A 39. minutában viszont gólt ítélt: Bokros balról érkező beívelését középen Könyves megcsúsztatta, a labda Újvárosi testéről a kapu felé pattant, Prokop kapus a gólvonalnál kézzel kikaparta a lasztit, de az érkező Horváth Z. 2 méterről a hálóba bombázott (0–1). A 43. percben Erdélyi bedobása után Bányai 8 méterről lőtt a bal kapufa mellé, a 45.-ben pedig Könyves a kapusba.

Egy-egy gól

A második félidő elején a Szentlőrinc egy kapufával jelezte, hogy nem mondott le a pontszerzésről, Tamás L. 16 méterről eleresztett lökete a jobb oldali lécről vágódott ki. A folytatásban előbb Sinanovic, majd Molnár G. szabadrúgása kerülte el a kaput. Aztán a 61. percben egyenlített a hazai gárda: egy balról érkező beadásnál Sinanovic vette le a labdát, és a kapunak háttal állva sarkazta Jancsóhoz, a címzett pedig 5 méterről a kapu bal oldalába lőtt (1–1). Az utolsó húsz percben mindkét edző többet is cserélt, az új érkezők közül a 74. minutában Grumic lőtt a kapu mellé, majd a szintén friss erő Kocsis ettől is többre volt képes. A Molnár G.-től kapott passz után a bal oldalon egy jó csel után remekül tette középre a labdát, az érkező Molnár G. pedig 5 méterről a kapuba lőtt (1–2). Nem sokkal ezután Tamás L. közeli fejesét fogta Póser, ám a folytatásban már nem volt annyi a hazai együttesben, hogy újabb lehetőséget harcoljon ki, a DVTK lefojtotta a Szentlőrinc játékát.

A Diósgyőr ezúttal sem sziporkázott, ez alkalommal is kevés helyzetet alakított ki, de újabb győzelmet aratott, zsinórban negyedik sikerét könyvelhette el a csapat.

Szentlőrinc SE – Diósgyőri VTK 1–2 (0–1)

Kaposvár, 100 néző. V.: Derdák (Király, Kiss B.)

Szentlőrinc SE: Prokop – Erdélyi (Keresztes, 70.), Hesz, Tamás L., Németh Márk – Harsányi (Sinanovic, 25.), Havas, Újvárosi, Biben – Bányai (Grumic, 70.), Jancsó (Kovács M., 85.). Vezetőedző: Marián Sluka.

Diósgyőri VTK: Póser – Szeles, Hegedűs J. Szatmári – Eperjesi, Bertus (Németh Márió, 72.), Zsemlye (Bárdos, 82.), Molnár G. (Oláh B., 86.), Bokros – Horváth Z. (Kocsis, 72.), Könyves. Vezetőedző: Kondás Elemér.

Sárga lap: Németh Márk (32.), Újvárosi (88.), Sluka (a kispadon, 93.), Hesz (96.), ill. Horváth Z. (42.), Eperjesi (55.), Könyves (56.).

Gólszerző: Jancsó (61.), ill. Horváth Z. (39.), Molnár G. (76.).

Jók: Sinanovic, Jancsó, ill. Póser, Szatmári.

Marián Sluka: – Elsősorban szeretnék gratulálni a DVTK-nak a győzelemhez! Az első félidő a minénk volt, mi domináltunk, három ígéretes helyzetet is kialakítottunk. A játékrész végén kijött a diósgyőri keret minősége, nekik vannak olyan játékosaik, akik fél helyzetből is tudnak gólt lőni. A szünetben semmi mást nem kértünk a labdarúgóktól, mint hogy a második félidőben folytassák ugyanazt a szervezett védekezést, és akkor biztos, hogy érkezni fognak a helyzetek és az egyenlítés. Az egyenlítő gólt egy szép, tudatos akcióból szereztük. Ezt követően szerkezetváltással próbáltuk meglepni a DVTK-t, ám egy újabb védekezési hibát kihasználva ismét vezetést szerzett a DVTK, mert nem jól reagáltunk a beadásra a 16-oson belül. Összességében a mutatott játék alapján egy pontot megérdemeltünk volna, csak ilyen jó csapat ellen nem szabad ilyen egyéni védekezési hibákat elkövetni.

Kondás Elemér: – Fontos három pontot szereztünk. Amit a pálya talaja megengedett, azt megpróbáltuk kihozni a mérkőzésből. Tudtuk, hogy a Szentlőrinc masszív csapat, sikerült gólt szereznünk, de nem adták fel, és ki is egyenlítettek. Szerencsére be tudtuk vinni a győztes találatot. A mérkőzés vége egyértelműen a birkózásról és a párharcokról szólt. Örülök, hogy be tudtuk húzni a három pontot, még akkor is, ha több problémával küzdöttünk a találkozó előtt.