DVTK

2021.09.27. 08:34

Kettős emberhátrányos pontszerzés

A DVTK 0–2-ről egalizált emberhátrányban, a győzelemre nem volt esély a második kiállítás után.

Forrás: Békés Megyei Hírlap

Fotó: Imre Gyorgy

A labdarúgó NB II. 9. fordulójában vasárnap délután a Békéscsaba 1912 Előre csapatának vendége volt a Diósgyőri VTK együttese, vagyis a feljutásra pályázó vendégek a kiesés elől menekülő csapat otthonában vizitáltak. Bár a csabaiak nyeretlenül várták a bajnokit, néhány hete edzőt cseréltek a sikeresebb szereplés reményében, és azt a Schindler Szabolcsot szerződtették a kispadra, aki a hírek szerint a nyár folyamán a diósgyőri szakvezetői poszt megszerzésére is esélyes volt. A DVTK-ból Hegedűs J. betegség, Karan, Suljic, Orosz D. és Danilovic sérülés miatt hiányzott. A másfél héttel ezelőtti, legutóbbi bajnoki kezdőjéből Hegedűs J. és Karan mellett Németh M. és Hornyák hiányzott, helyettük Eperjesi, Oláh B., Szűcs K. és Horváth Z. kapott bizalmat.

Gól- és emberelőny

Hazai lövéssel kezdődött a bajnoki, Király durrantott a léc fölé, majd a 3. percben Bokros balról érkező beadásánál Horváth Z.-t lökték ki a labda alól, az ötösön belül, de a játékvezető nem adott 11-est. A 13. minutában Király jobbról érkező szöglete után, a hosszú oldalon Farkas M. 6 méterről fejelt a labdába, ami a kapufáról perdült a kapu jobb oldalába (1–0). A gól megfogta a DVTK-t, Pantovicnak két ígéretes lövése is volt, majd visszajött a meccsbe a vendégegyüttes. A félidő közepén Horváth Z. volt az, aki először eltalálta a csabai kaput, lövését Czinanó hárította, majd pár másodperccel később Bokros balról, éles szögből leadott lövése pár centivel kerülte el a bal alsó sarkot. A 31. percben újabb előnyhöz jutott a Békéscsaba, méghozzá emberben. Ugyanis Szatmári a második sárga lapot érő szabálytalansága után a pirosat is megkapta, így 10 főre fogyatkozott a DVTK. A 35. percben nagy hazai helyzet maradt ki, egy kontra után Pantovic hibázta el a ziccert. Két percre rá szintén utóbbi játékos járt közel a gólszerzéshez, de az üres kapura tartó lövését Bokros szögletre mentette. A 39. percben Molnár G. beadását Könyves nem tudta levenni, nagy helyzetben, a 11-es pont környékén, így odalett a ziccer.

Egyik vezetőedző sem cserélt a szünetben, és nem sokkal a második félidő startja után újabb gólt szerezhettek volna a hazaiak, ám ekkor, Horváth P. 12 méterről eleresztett lövését Póser még bravúrral védte. Nem sokkal később ígéretes akciót vezetett a DVTK, Eperjesi azonban a védőkbe bombázott, a kipattanót pedig Oláh B. a bal felső sarok fölé lőtte. Az 52. percben megszületett a második hazai találat: Pantovic passzát követően Kitl balról adta be középre a labdát, az érkező Máris pedig 5 méterről a kapuba gurított (2–0). Eldőlni látszott a meccs, de a DVTK nem adta fel. Az 57. minutában Molnár G. jobb oldali szögleténél, a kapu elé érkező vendégjátékosok közül Oláh B. combjáról pattant a hálóba a labda (2–1). Tizenegy perccel később pedig már döntetlen volt az állás. Molnár G. adott jó labdát Könyvesnek, aki a jobb oldalon tört be a büntetőterületen belülre, és 12 méterről a kapu bal oldalába lőtt (2–2). A 80. percben létszámban tovább fogyatkozott a Diósgyőr, Polgár kapott piros lapot, mivel a Kovács Á.-val szembeni párharcát, a vendég 16-os előtt, szabálytalannak látta a játékvezető. Az újabb fogyatkozás visszavetette a DVTK lendületét, ám a hazaiak a hosszabbításig nem tudtak helyzetet kialakítani a kettős emberelőnyben. A ráadásban viszont előbb Kitl fejesét mentette bravúrral Póser, majd Szabó P. lövését védte vetődve, a 93. percben pedig Kitl bombázott a kapu fölé.

Békéscsaba 1912 Előre vs. Diósgyőri VTK 2–2 (1–0)

Békéscsaba, 1000 néző. V.: Antal P. (Sinkovicz, Szilágyi).

Békéscsaba 1912 Előre: Czinanó – Puskás, Farkas M., Bora, Kitl – Sipos, Király, Máris (Szabó P., 62.), Horváth P. (Kovács Á., 79.) – Pantovic (Varga Sz., 79.), Lukács (Paudits, 62., Gránicz, 67.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs.

Diósgyőri VTK: Póser – Polgár, Szatmári, Szűcs K. – Eperjesi, Zsemlye, Oláh B., Molnár G. (Bertus, 84.), Bokros – Könyves (Hornyák, 94.), Horváth Z. (Zsolnai, 60.). Vezetőedző: Kondás Elemér.

Sárga lap: Kitl (14.), Lukács (53.), Király (76.), Kovács Á. (86.), ill. Szatmári (9.), Németh M. (31., a kispadon), Molnár G. (31.), Szűcs K. (40.), Bokros (86.), Póser (94.).

Kiállítva: Szatmári (31.), Polgár (80.).

Gólszerző: Farkas M. (13.), Máris (52.), ill. Oláh B. (57.), Könyves (68.).

Jók: Czinanó, Kitl, Király, Pantovic, ill. Póser, Molnár G., Könyves.

Schindler Szabolcs: – Nagyon nehéz meccs volt, az eredményt látva csalódottak vagyunk, hiszen egy megnyert meccset veszítettünk el döntetlenre. Nagyon kicsi hiányzott. Az utóbbi hetekben próbáltam változtatni a csapat játékán, látok is előrelépést, van rengeteg pozitív dolog, de nem bírtuk végig ezt a tempót. Belehibáztunk, és ezért lett döntetlen, viszont biztató volt a játékunk.

Kondás Elemér: – Jól kezdtük a meccset, nekünk voltak lehetőségeink, és voltak a 16-oson belül olyan szituációk, amelyekből jól jöhettünk volna ki, ha mindenki úgy akarja. Aztán sajnos egy szögletből megint megkaptuk a gólunkat, mert lemaradt az emberünk. Akkor egy kicsit megzavarodtunk, az ellenfélnek volt egy-két olyan lehetősége, ami meleg volt, amiből eldönthették volna a találkozó sorsát. Aztán nekünk is voltak lehetőségeink az egyenlítésre, majd jött a kiállítás. A félidőben rendeztük a sorokat, felhívtuk a játékosok figyelmét, hogy mindenkitől jóval több kell. Nem adtuk fel, helyzeteket alakítottunk ki, sajnos kaptunk egy újabb gólt, ami után sikerült gyorsan kozmetikázni az eredményt, ami adott egy kis hitet, lendületet. Ha a végén nincs a kiállítás, mivel azt érzem, hogy a csapat mentális és kondicionális fölényben is volt, meg tudtuk volna nyeri a meccset, mert 8-9 emberrel is mentünk előre és próbáltunk helyzeteket kialakítani.

III. kerületi TVE – FC Ajka 2–4 (0–2), Nyíregyháza SFC – Aqvital FC Csákvár 1–1 (1–0), Dorogi FC – Budaörsi SC 0–0, Pécsi MFC – BFC Siófok 0–1 (0–0), Szolnoki MÁV FC – Kecskeméti TE 2–2 (1–0), Tiszakécskei LC – Szentlőrinc SE 1–2 (1–1), Szeged–Csanád GA – Soroksár SC 2–0 (0–0), Budafoki MTE – Szombathelyi Haladás 0–2 (0–1), WKW ETO FC Győr – Vasas FC 3–1 (0–0).

20. Tiszakécskei LC 9 – 2 7 9–19 2

A 6. fordulóból elhalasztott Aqvital FC Csákvár – Szolnoki MÁV FC mérkőzést október 20-án 18.00-tól játsszák.

(A borítóképen: Fordulatos kilencven percet produkált a két együttes)