2021.04.07. 08:45

Csak az ötödikben dőlt el

A bronzcsata első felvonását kedden idegenben vívta meg a barcikai alakulat.

Molnár István

20201011 Kazincbarcika fotó: Ádám János ÁJ Észak-Magyarország Vegyész RC Kazincbarcika - MAFC-BME Extraliga férfi röplabda mérkőzés. képen: CIUPA LUKASZ GRZEGORZ #10

Forrás: ÉM

Fotó: Ádám János

A MAFC-BME a Fino Kaposvárral, míg a Vegyész RC Kazincbarcika az LV Sport Pénzügyőrrel szemben veszítette el az elődöntőt a férfi röplabda Extraligában, így ez a két együttes kezdte el kedden a párharcot a 3. helyért – a fővárosiak pályaválasztása mellett.

Szerencsés nyitással

A meccs első két pontja a hazaiaké lett, majd érkezett Juhász centerben (2–1). Aztán itt is, ott is újabb pont született középről, ,,egyenlőben” zajlott a csata (5–5). Ciupa ütése után csorgott le a labda a MAFC-térfelén, nyitásoknál kellett azért nagyobb koncentráció. Hazai sánc után 9–7 volt az állás, ám Juhászék hamar egalizáltak. Hasonló történt 12–10-nél is, két jó megmozdulással jelentkeztek a borsodiak, sőt, át is vették a vezetést, 12–14-nél időt kért a házigazda. Meg voltak a labdák a VRCK-nak, 14–17- nél Nagy Péter próbálta másodszor is kizökkenteni a taktikusan, határozottan játszó Barcikát. Guilherme technikai hibája után alakult 18–19- re az eredmény, aztán 20–20 lett a hajrá előtt. Fordult a helyzet, 21–20-nál Toronyai edzőnek kellett belenyúlnia a történésekbe, mert túl sok volt a rontás. 23–22-nél Mihalj jó helyen állt, de Csoma és Eke (egy szerencsés nyitással) lezárta a szettet (25–23).

Elúszó szettlabdák

A második játszmában, 4–3-ig egy, illetve két nyitásrontás volt a csapatoknál, egyenlő erők küzdelme zajlott (5–5). Amikor Juhász megkapta a labdát, remekül érkezett centerben, Ciupa ászt nyitott, de hosszú menetet nyert a pályaválasztó (7–8). Csoma volt a mezőny legeredményesebbje (10 pont), aztán Bibók váltotta Árvát. Nem volt nagy, sőt, semmilyen ellépés (11–11), de Mihalj ,,hálós nyitása” után időzött a MAFC (11–13). Tartotta aprócska előnyét a VRCK (14–16, 15–17, 17–19), vagyis még teljesen lőtávolban voltak Benkőék. 19–21-nél Nagy Péter kért szünetet, aztán Juhász ütötte meg soros pontját, Péter váltotta, hogy nyisson. 20–23-nál közel volt az egyenlítés, azonban 22–23- nál a borsodi szakvezető szólította magához csapatát. Bakóczy sáncával lett 24–24, 24–25-nél megint Toronyai időzött, de ez a szettlabda sem sikerült. 26–26-ot követően viszont Mihalevék éltek az első lehetőségükkel (28–26).

Mihalj és Páez

Éles lett a szituáció a Vegyész számára, mindenképpen hozni kellett a harmadik felvonást. Jobban kapta el a ritmust a többek között sáncokban is vezető (8–3) budapesti alakulat (5–3), de Árva és Guilherme egyenlővé tette az eredményt. 8–6-ról 8-9-re fordított a VRCK, azonnal lépett is Nagy Péter. 10–10-ről kezdődött a szett következő része, aztán 11–13-nál ugyanúgy kapaszkodott a MAFC, mint bármilyen hátrányban előtte. Mihalj mutatta magát szépen, háromszor is (13–16), be is nyomta a gombot a fővárosi tréner. Megérte, Csomáék kiegyenlítettek (16–16), aztán Árva lendült bele. 20–20-szal vágtak neki a játékrész végének a csapatok, Benkő ászát követően jött a barcikai időkérés. 22–22-nél Mihalj sáncolt, megint izgalmas volt a meccs (24-24). A szépítést a horvát légiós és Páez hozta össze (24–26).

Folytatódott a nagy harc a negyedik szettben is (3–6, 7–9), ez is mutatta, hogy nagyon hajt a döntő játszmáért a Barcika. Ciupa ásza után Nagy Péter időt kért, azonban maradt a borsodiak lendülete (11–15). A MAFC már nélkülözte a megsérült Benkőt, közben a VRCK haladt az utolsó szettért (13–19), és el is érte (20–25). Az ötödik játszmát 4–0- val nyitotta a MAFC, 8–2-nél következett a térfélcsere. Ez a hátrány túl nagy volt az akaró és feljövő Vegyésznek, így a házigazda nyert (15–11). M

MAFC-BME – Vegyész RC Kazincbarcika 3:2 (23, 26, –24, –20, 11)

Budapest, zárt ajtók mögött. V.: Adler, Kiss.

MAFC-BME: Dimitrov 1, Szabó B. 3, Csoma 28, Mihalev 19, Eke 13, Benkő 10. Csere: Bene (liberó), Bakóczy 4, Georgiev 4, Kovács S. 1. Vezetőedző: Nagy Péter.

Vegyész RC: Páez 3, Juhász 9, Guilherme 20, Ciupa 25, Mihalj 20, Árva 10. Csere: Dudás (liberó), Péter, Bibók 1, Csizmadia, Budai. Vezetőedző: Toronyai Miklós.

Nagy Péter: – Tudtuk, hogy nagyon nehéz lesz ez a mérkőzés. Nagy örömünkre mi jöttünk ki jól belőle. Bízom abban, hogy vendégként is helyt tudunk állni, s akár a győzelem is benne van a barcikai fellépésünkben.

Toronyai Miklós: – Győzni jöttünk, 0:2 után felálltunk, s ahelyett, hogy ennek az előnyeit kihasználtuk volna, anarchia uralkodott el a pályán. Biztos voltam abban, hogy nehéz meccs lesz, de győzelemre számítottam. Hazai környezetben is nehéz dolgunk lesz, mert nagyon jó az ellenfél, annak ellenére, hogy csak egy bolgárjuk volt igazán bevethető.

(A borítóképen: 2 óra 21 perc alatt dőlt el a csata a hazaiak javára)