labdarúgó NB II.

2021.03.08. 08:45

Nagyon kellett ez a siker a Kazincbarcikának

A labdarúgó NB II. 28. fordulójában hazai pályán játszott a Kolorcity Kazincbarcika SC.

Fotó: Vajda János

Kolorcity Kazincbarcika SC – Debreceni EAC 3–1 (1–0)

Kazincbarcika, zárt kapuk mögött. V.: Csonka B. (Szilágyi N., Sinkovicz D.).

Kolorcity Kazincbarika SC: Horváth L. – Majzik, Szűcs K., Fótyik D., Mikló R. – Oltean – Oldal T. (Farkas A., 88.), Kovács M. (Tóth-Gábor K., 78.), Toma Gy. (Németh T. 88.) – Takács T. (Csősz R. 78.), Kovac A. (Korbély K., 62.). Megbízott edző: Koszta Péter, Dzurják József.

Debreceni EAC: Tóth D. – Bényei B., Papp F., Zachán P. – Kundrák N. (Sármány K., 73.), Nikitscher T. (Bereczki D., 46.), Spitzmüller I. (Sárosi N., 32.), Sándor T., Orosz M. – Nagy K. (Kertész T., 83.), Kenderesi D. (Sidibe, 32.). Vezetőedző: Sándor Tamás.

Jók: Fótyik, Majzik, Oldal, Toma, Takács, ill. Bényei.

Koszta Péter: – Az utolsó lehetőségeink egyike ez volt, hogy feljebb zárkózzunk a táblázaton. Ennek megfelelően a csapat mindent megtett azért, hogy győzelemmel zárja a találkozót. A DEAC szinte lövésig sem jutott el, de a három pont sorsa csak a harmadik gól után dőlt el. Nagyon kellett ez a siker, de bízom benne, hogy a következő két hazai találkozón ezen az úton haladunk tovább.

Sándor Tamás: – Nagy csalódás számomra a csapat teljesítménye. Összeszedetlenek, szétszórtak voltunk, nagyon sok labdát eladtunk a saját térfelünkön. Sok mérkőzés van még hátra, de az egyik közvetlen rivális ellen nagy szükségünk lett volna a győzelemre. Sajnos ezért semmit nem tettünk, a Kazincbarcika megérdemelten nyert.

Percről percre

20. perc: Toma szerzett labdát a tizenhatos bal oldali sarkánál, megtolta, majd felnézett, és pontosan kilőtte a hosszú alsó sarkot, 1–0.

46. perc: Takács pontos indításával Oldal tört be a büntetőterületen belülre, a védők ugyan szorongatták, de így is higgadtan helyezett a kapu jobb oldalába, 2–0.

60. perc: Hosszú keresztlabdát pontosan vett le Bényei a jobb oldalon, betört a tizenhatoson belülre, ahol buktatták. A tizenegyest Sidibe nagy erővel vágta a kapu jobb oldalába. Horváth ugyan érezte az irányt, de így sem tudott hárítani, 2–1.

83. perc: Egy debreceni védelmi hiba után Toma csapott le egy labdára, egy csel után tisztára játszotta magát, majd a kapufa érintésével helyezett a jobb alsó sarokba, 3–1.