Jegesmedvék

2021.03.22. 09:15

Legalább a záróra szép lett

Vasárnap este lejátszotta az évad utolsó ligamérkőzését a piros-fehérek felnőtt hokicsapata.

20201213 Miskolc fotó: Ádám János ÁJ Észak-Magyarország DVTK Jegesmedvék – MHk 32 Liptovsky Mikulás Tipos Extraliga jégkorong mérkőzés. képen: Karolus Kaarlehto #36 Branislav Pavuk #8

Forrás: ÉM-archívum

Fotó: Ádám János

A szlovákiai bázisú jégkorong Tipos Extraliga alapszakaszának 50. fordulója – mint ismeretes – tét nélküli volt a felek számára annak ellenére, hogy a vendégek „csekély” 26 ponttal szereztek többet. Ugyanis a Liptószentmiklós a tizenkettedik, a DVTK Jegesmedvék pedig a tizenegyedik helyen végzett és egyik sem ért kvalifikációt, a két gárda ezzel befejezte 2020/21-es szereplését.

Hamar elhúztak

A 4. perc elején a második sor képviseletében és tagjainak közreműködésével Osterberg teljes létszám mellett szemből, 4 méterről vezetést szerzett (0–1), majd hengerlő üzemmódra váltottak a miskolciak: 6.14-nél Kiss D. át­adását Magosi enyhén jobbról termelte a hálóba (0-2), aztán Csányi szerzett korongot és a hazai harmad bal oldali körének bedobó pontjáról zúdított a ketrecbe (0-3). Az első kiállítást 9.18-nál Rusina kapta, négy az öt elleni pozícióban a hátvéd Wehrs szokása szerint többször tüzelt, miként Walker is, de a játékszer vagy a védőkben, vagy a kapusban akadt el. A sereghajtó semmit nem tudott felmutatni, egyetlen ígéretes akciót sem produkált, tagjai már ekkor a meccs és a szezon végét várták. A 17. percben a diósgyőriek nagy igyekezetükben elcserélték magukat, hatan mentek a jégre, „jutalmul” két percre négy főre fogyatkoztak. A korongejtés után pedig csak 17 másodpercre volt szükségük a liptóiaknak a szépítéshez, Uhrik közelről kozmetikázott az eredményen (1–3). Az első harmadik Osko és Wehrs kisbüntetése zárta, az 5–11-es lőlap pedig igazolta a látogató fölényét.

Egy ide, egy oda

A második harmad első perceiben a Jegesmacik többnyire közelről, olykor a kék vonalról tizenegyszer célozták meg az otthoniak kapuját, a negyediket azonban nem tudták betermelni. A 30. percben Osterberg saját maga második, csapata negyedik gólját közelről jegyezte (1-4), erre a 35. percben Droppa közelről válaszolt (2–4), így meccsben tartotta csapatát. A szakaszt a küzdelem, az adok-kapok jellemezte, és a 39.17-nél kipattant perpatvar zárta le: az északi szomszédok közül ketten (Uhrik és Nemec) szedtek össze 2+2+10 percet, ugyanez a túloldalon (Ritó és Kiss D. révén) 2+2+2+10 volt.

Még jön a kupa

Az utolsó felvonásban egészen az 53. percig megdermedtek a frontok, ekkor Walker bevitte együttese ötödik találatát (2–5) és ezzel végleg lezárta a találkozót és elosztotta a pontokat. Az utolsó érdemi alakítás Huna nevéhez fűződött (3–5), és a megszólaló duda lezárta a liga versenyét. A Macik annak ellenére, hogy nélkülük játsszák a középső, majd a play-off szakaszt, nem térhetnek pihenőre, három hét múlva a Magyar Kupa – az egyelőre még ismeretlen programú – négyes döntője vár rájuk.

MHk 32 Liptovsky Mikulás – DVTK Jegesmedvék 3–5 (1–3, 1–1, 1–1)

Liptószentmiklós, zárt ajtók mögött. V.: Orolin, Goga; Jedlicka, Janiga (szlovákok).

MHk 32 Liptovsky Mikulás: Bátory – Kurali, Nemec (2), Strauch (1), Uhrik 1 (1), Huna 1 (1) – Mezovsky, Droppa 1, A. Kiss, Osko, Michalik – Rusina, Valtola, Duncko, Surovy, Vybiral – Duran, Zidek, Kalousek, Parobek, Haluska – Kozel (kapus). Vezetőedző: Milan Jancuska.

DVTK Jegesmedvék: Adorján – Wehrs, Kiss D. (1), Csányi 1, Vas, Miskolczi – Szirányi, Fredriksson, Walker (1), Osterberg 2, Rokaly (1) – Gőz, Láda B. (1), Magosi 1, Galanisz, Ritó (1) – Vojtkó, Révész, Kiss B. (kapus). Vezetőedző: Tokaji Viktor.

Kiállítások: 8 perc+10 perc fegyelmi (Nemec), ill. 10 perc+10 perc fegyelmi (Ritó).

Milan Jancuska: – Már az első harmad elején elveszítettük a mérkőzést. Később feljavultunk, akartunk, de már nem tudtunk fordítani. Ez nem a mi idényünk volt.

Tokaji Viktor: – Örülök, hogy a játékosok átvették azt a mentalitást, amit suly­koltunk beléjük. Azt, hogy vegyük komolyan a meccset, így 3 ponttal tettünk pontot a küzdelemsorozat végére. Csalódottak vagyunk, mert a rájátszást nem sikerült elérnünk, most pedig majd az értékelések időszaka következik.