Jegesmedvék gyorshír

2021.02.26. 19:49

Hosszabbításban nyertek a Macik

A DVTK Jegesmedvék csapata hosszabbításban nyert 3-2-re Pozsonyban a Slovan vendégeként a szlovák jégkorongliga alapszakaszának pénteki játéknapján.

20210115 Miskolc fotó: Bujdos Tibor BT Észak-Magyarország DVTK Jegesmedvék – HC Slovan Bratislava Tipos Extraliga férfi jégkorong mérkőzés. képen: Attila Adorján #69

Fotó: Bujdos Tibor

A gól nélküli első harmad után a középső játékrészben kétgólos előnyt szerzett a miskolci együttes, a záró felvonásban viszont egyenlített a házigazda, így a döntés a ráadásra maradt, amelynek 42. másodpercében Szirányi Bence szerezte meg a győztes találatot.

A Jegesmedvék 11. helyen állnak a 12 csapatos bajnokságban.

HC Slovan Bratislava – DVTK Jegesmedvék 2–3 (0–0, 0–2, 2–0, 0–1) – hosszabbítás után

Pozsony, nézők nélkül. V.: Orolin, Snásel – Crman, Kacej (szlovákok).

HC Slovan Bratislava: Gudlevskis – Sersen (1), Alisauskas, Zigo, Harris 1, O'Donnell (1) – Bacik 1, Stajnoch (1), Matousek, Kytnár, Brodzinski – Maier, Valach, Pelusko, Bortnák, Rapác – Beno, Lukosik, Kundrik, Uram, Jendek – Parks (kapus). Vezetőedző: Marián Bazány.

DVTK Jegesmedvék: Adorján – Wehrs, Fredriksson, Walker 1 (1), Vas (1), Anderson 1 – Szirányi 1, Kiss D., Csányi (1), Galanisz (1), Magosi – Gőz, Láda B., Rokaly, Miskolczi, Lövei – Vojtkó, Hadobás, Ritó, Galajda – Kiss B. (kapus). Vezetőedző: Tokaji Viktor.

Kiállítások: 12 perc, ill. 12 perc + 10 perc fegyelmi (Anderson).