Ismét az élvonalban szerepelhet a DVTK

Rövid kihagyás után a hétvégén visszajutott az asztalitenisz másodosztályból a diósgyőri alakulat.

Molnár István

Forrás: dvtk.eu

Helybetöltőt (az Extraligába való felkerülésért) játszott szombaton a Békési TE ellen a DVTK I. férfi asztalitenisz csapata, méghozzá Budapesten, az Ormai csarnokban. Eredetileg úgy volt, hogy ezen az osztályozón három klub vesz részt, azonban a Tatai AC visszalépett az indulástól. A 2020/2021-es extraligás szezont illetően egy szabad hely (a tizenkettedik) még kiadó volt, s ezért az előző pontvadászat koronavírus miatti félbeszakításakor az NB I Keleti csoportjának harmadikja (Diósgyőr) és ötödikje (Békés) meccselt. Az NB I 2019/2020-as évadában kétszer is találkozott egymással a két klub, egyszer a DVTK győzött (9:5), valamint egy döntetlen (7:7) volt a mérleg.

Négy játéknyi páros

A piros-fehérek Kővári Balázs, Bari Csaba, Doros Szilárd trióval utaztak „fel”, a Békés megyeiek pedig Aranyosi Levente, Biedermann Dániel, Tarkó Áron összeállításban álltak asztalhoz. A párosban – rendhagyó módon – két balkezes pingpongosa játszott a Diósgyőrnek, a Bari-Kővári duó az Aranyosi-Biedermann páros ellen. Az első két szettben nem érezték a játékot a miskolciak, de nagy küzdelemben hozták (11:9, 11:9). A harmadik szettben elment az ellenfél párosa, Bariék csak futottak az eredmény után (8:11). A negyedik játékban viszont magabiztos játékot mutattak be Kőváriék, nyertek 11:7-re (3:1, 1-0). Ezután Bari-Aranyosi mérkőzéssel folytatódott a meccs, előbbi sokat hibázott, nem ment az asztalitenisz, nagy küzdelemben, de veszített (9:11, 11:7, 4:11, 11:2, 8:11 – 2:3). Így tehát két mérkőzést követően 1-1 volt az állás. A harmadik meccsen Kővári nagyon könnyen verte Biedermannt, 3:0-ra (11:7, 11:5, 11:6), amivel ismét a Diósgyőrnél volt a vezetés (2-1).

Nagy teher volt

A negyedik összecsapáson Doros Tarkó ellen folytatta, 2:3 (11:6,16:14, 10:12, 10:12, 9:11) az ellenfélnek, 2-2-re módosult az állás. Kővári továbbra is kiválóan teljesített, legyőzte Aranyosit (11:8, 11:3,11:4 – 3:0), 3-2 a DVTK javára. Bari a folytatásban sem találta a fonalat, kikapott Tarkótól is (8:11, 11:8. 7:11, 8:11) 1:3, s ezzel 3-3 lett a mérkőzés állása. A mindent eldöntő utolsó összecsapáson Doros Biedermann ellen próbálta kicsikarni a sikert, az Extraligában való indulás jogát. A játékosok vállán nagy volt a teher, sokat hibáztak, de Doros a döntő játszmában az elején elhúzott, remekül tartotta a fonákon a labdát és nagy küzdelemben nyert 3:2-re (14:12, 5:11, 11:8, 10:12, 11:5), a DVTK pedig 4-3-ra.

– Nagyon nehéz mérkőzés volt – mondta a mérkőzés után András Miklós szakosztályvezető. – A páros után nem gondoltam, hogy ilyen nehezen nyerünk… Kővári zseniálisan játszott, Dorosnak meccslabdái voltak Tarkó ellen, de az utolsó meccsen nagyon akarta a győzelmet, sajnos Bari Csabi a kézműtétje után még messze van a formájától. A következő héten összeülünk és megbeszéljük a következő szezont a vezetőséggel. Gratulálok a csapatnak, és köszönöm, hogy ebben a nehéz helyzetben is így tudtak hajtani a sikerért.

A DVTK I. legutóbb a 2017/2018-as szezonban szerepelt az Extraligában, akkor az ötödik helyen végzett. Azonban ennek ellenére nem volt ott a 2018/2019-es küzdelemsorozatban, ugyanis anyagi okok miatt nem adott le nevezést.

Osztályozó az Extraligáért

Diósgyőri VTK I. – Békési TE 4:3

Győztek: Kővári (2), Doros, valamint a Bari-Kővári páros, illetve Tarkó (2), Aranyosi.

(A borítóképen: A kezdés előtt)