az év sportolója

2020.01.13. 12:00

Harmincöten maradtak

Kialakult a döntő mezőnye, a jövő héten hétfőig lehet voksolni az Év sportolója fináléban.

A Borsod-Abaúj-Zemplén megye Év sportolója 2019 közönségszavazásban véget ért az elődöntő, a múlt héten pénteken délben lezárult a szavazás, mostantól már a finálé résztvevőire lehet voksolni.

Játékunk még tavaly indult, az elmúlt év végén arra kértük a sportbarátokat, hogy a szerkesztőségünk által állított listára további sportolókat, csapatokat, edzőket jelöljenek.

Összesen hét kategóriában (utánpótlás leány, utánpótlás fiú, utánpótlás csapat, felnőtt női, felnőtt férfi, felnőtt csapat, edző) a szerkesztőségünk által állított 5-5 jelölt mellett további 22 név érkezett a jelölési határidő végéig, így összesen 57 sportoló/csapat/edző kezdte meg a szavazatok gyűjtését az elődöntőben, 2020. január 3-án, pénteken.

Egy héten át

Egy héten át érkeztek a voksok az Észak-Magyarországból kivágott játékszelvényen, illetve a Borsod Online-on. Pénteken délben pedig véget ért az elődöntő, kialakultak azok az eredmények, amely alapján kiderült, hogy kik szerepelhetnek a fináléban.

Mind a hét kategóriában azok jutottak be a döntőbe, akik az első öt hely valamelyikén végeztek. Rájuk 2020. január 20-án, hétfő délig lehet szavazni. Az egyes kategóriákban az lesz a győztes, aki a legtöbb szavazattal rendelkezik a verseny zárásakor.

Tiszta lappal

Fontos tudnivaló, hogy a döntőbe jutottak a fináléban tiszta lappal indulnak, vagyis a játék első fordulójában, az elődöntőben kapott szavazatokat nem hozzák magukkal.

Szavazni a fináléban kétféleképpen lehet: az Észak-Magyarországból kivágott szelvényen vagy itt, a Borsod Online-on. Várjuk a voksokat a jövő hét hétfőig, játsszanak velünk, döntsék el Önök, hogy kik legyenek 2019-ben a megye legjobb sportolói!


Borsod-Abaúj-Zemplén megye Év sportolója 2019 közönségszavazás: az elődöntő végeredménye

Utánpótlás lány

1. Bacsa Fanni (atlétika, Miskolci Sportiskola) 20+278=298

2. Vachter Fanni (labdarúgás, DVTK) 1+267=268

3. Máró Anna (kajak-kenu, Tiszaújvárosi KKSE) 1+229=230

4. Németh Luca (terepfutás, Diósgyőri VTK) 2+144=146

5. Bragato Giada (kajak-kenu, Tiszaújvárosi KKSE) 8+136=144

6. Kriza Anna (cselgáncs, Miskolci VSC) 2+130=132

7. Kiss Rebeka (karate, Szerencs VSE) 0+92=92

Utánpótlás fiú

1. Vismeg Zsombor (vízilabda, PannErgy-Miskolci VLC) 0+446=446

2. Orosz Donát (labdarúgás, Diósgyőri VTK) 1+314=315

3. Böszörményi Bendegúz (kenu, Borsodi Örökmozgó Vízisport Alapítvány) 36+257=293

4. Herczeg Áron (öttusa, Miskolci Sportiskola) 1+207=208

5. Sáfrány Péter (cselgáncs, Miskolci VSC) 0+198=198

6. Lehmann Csongor (triatlon, Tiszaújvárosi TK) 24+119=143

7. Orosz Ákos (kajak, Diósgyőri VTK) 0+129=129

8. Konczvald Tamás (atlétika, Miskolci Sportiskola) 1+95=96

Utánpótlás csapat

1. DVTK Jegesmedvék (jégkorong, fiú, U16) 6+502=508

2. Kazincbarcikai KSE (kézilabda, leány, ifjúsági) 0+231=231

3. Zempléni Hiúzok (jégkorong, fiú, U12) 0+226=226

4. Tiszaújvárosi TK (triatlon, leány UP2) 7+130=137

5. Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium (kosárlabda, leány, IV. korcsoport) 1+113=114

6. Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium (atlétika 4x100, leány, III. korcsoport) 1+88=89

7. Herman Ottó Gimnázium (flooball, fiú, VI. korcsoport) 1+75=76

8. Swimming PC (laser run, leány U13) 18+48=66

Felnőtt női

1. Szepesi Szabina (fitnesz, Muscle TM) 0+588=588

2. Guzi Blanka (öttusa, Swimming PC) 25+237=262

3. Sztankovics Anna (úszás, Miskolci Sportiskola) 7+235=242

4. Medgyessy Dóra (kosárlabda, Aluinvent-DVTK) 1+225=226

5. Bodnár Noémi (testépítés, Miskolc BTSE) 3+189=192

6. Kiss Emese (röplabda, Diósgyőri VTK) 0+163=163

7. Nemes Rita (atlétika, Diósgyőri VTK) 1+119=120

8. Nagy Kinga (vívás, Diósgyőri VE) 0+72=72

Felnőtt férfi

1. Bodonyi András (kenu, Diósgyőri VTK) 16+339=355

2. Holló Szilárd (súlyemelő, Kazincbarcikai VSE) 0+266=266

3. Spéth Norbert (muaythai, DVTK-Vita Gym) 29+219=248

4. Mészáros László (fekvenyomás, Diósgyőri VTK) 3+213=216

5. Hadik András (ralisport, Hadik RT) 2+134=136

6. Cseri Tamás (labdarúgás, Mezőkövesd Zsóry FC) 0+118=118

7. Csóka Nándor (ökölvívás, Hell Fight) 7+35=42

Felnőtt csapat

1. DVTK Jegesmedvék (férfi jégkorong) 12+407=419

2. Aluinvent-DVTK (női kosárlabda) 0+217=217

3. PannErgy-Miskolci VLC (férfi vízilabda) 6+196=202

4. Vegyész RC Kazincbarcika (férfi röplabda) 7+157=164

5. Diósgyőri VTK (női foci) 1+126=127

6. Mezőkövesdi Zsóry FC (labdarúgás) 8+59=67

7. Mezőkövesdi KC (férfi kézilabda) 0+53=53

8. Kazincbarcikai Ördögök (férfi floorball) 0+46=46

Edzők

1. Koszta Ákos (jégkorong, Zempléni Hiúzok) 0+314=314

2. Pátrovics Géza (súlyemelés, Kazincbarcikai VSE) 0+251=251

3. Bukovenszki Gábor (testépítés, Miskolc BTSE) 3+195=198

4. Krucsay József (kajak-kenu, Tiszaújvárosi TKKSE) 7+167=174

5. Vukicevic Milen (kosárlabda, Miskolci Sportiskola) 0+153=153

6. Feczkó Tamás (labdarúgás, Diósgyőri VTK) 0+133=133

7. Kuttor Attila (labdarúgás., Mezőkövesd Zsóry FC) 7+107=114

8. Fázold Henrik (öttusa, Swimming PC) 19+88=107

9. Patócs Béla (vívás, Diósgyőri VE) 0+105=105

10. Szűcs József (atlétika, Miskolci Sportiskola) 1+103=104

11. Marek Kardos (röplabda, Vegyész RC Kazincbarcika) 0+77=77

Megjegyzés: a sportolók/csapatok/edzők neve után található számok közül az első az Észak-Magyarország játékszelvényeivel beérkezett szavazatok száma, a második a Borsod Online-on kapott voksok száma, a sorok végén pedig ennek a kettőnek az összege szerepel. Ez utóbbi határozta meg a helyezési sorrendet, és ez alapján került be minden kategóriában az első öt helyen végzett sportoló/csapat/edző az Év sportolója 2019 döntőjébe.

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a boon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a boon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában