Helyi közélet

2014.11.10. 19:21

Közlemény - Miskolc mindenütt az élmezőnyben a városok versenyében

Miskolc - A most megválasztott önkormányzati képviselő-testület ünnepélyes alakuló ülésén Kriza Ákos polgármester a következő szavakkal írta le Miskolc pozícióját az Észak-Magyarországi régióban: "Mára városunk újra a legkorszerűbb iparágaknak otthont adó ipari centrum lett. Miskolc napjainkra, páratlan gyorsasággal fejlődő turisztikai központjaival, kül- és belföldiek tízezreit mozgató fesztiváljaival, nagy rendezvényeivel, kellő önbizalommal vághat neki az országban és a régióban folyó, egyre élesedő városversenynek."

Miskolc - A most megválasztott önkormányzati képviselő-testület ünnepélyes alakuló ülésén Kriza Ákos polgármester a következő szavakkal írta le Miskolc pozícióját az Észak-Magyarországi régióban: "Mára városunk újra a legkorszerűbb iparágaknak otthont adó ipari centrum lett. Miskolc napjainkra, páratlan gyorsasággal fejlődő turisztikai központjaival, kül- és belföldiek tízezreit mozgató fesztiváljaival, nagy rendezvényeivel, kellő önbizalommal vághat neki az országban és a régióban folyó, egyre élesedő városversenynek."

A Megyei Jogú Városok Szövetségének legfrissebb adatai, teljességgel alátámasztják a polgármesteri értékelést. A szövetség szerteágazó értékelési szempontjai közül a legfontosabb az úgynevezett iparűzési adóerőt mutató számsor. Az adóerő a lakosságszámból, a vállalkozások bevételeiből, az adóbefizetések mennyiségéből számolható ki. Tulajdonképpen ez a mutatószám reprezentálja az illető város gazdasági erejét! Miskolc ebben az összehasonlításban, az összes magyar város között a második, megelőzve többek között Győrt és Debrecent is! Az adóerő nagyságát tekintve Kecskemét a Mercedes elindulása miatt került az első helyre, viszont Miskolcon a Takata, a Patec és az új Bosch-beruházás 2015-ben az ideinél is nagyobbat lendít majd a város adóerején!

Miskolc, a 23 megyei jogú város közül, az önkormányzati adóbevételek tekintetében a negyedik helyen áll, csakúgy, mint az iparűzési adóbevételek esetében. Az első háromnegyed évben városunk vagyoni típusú adóbevételei az összes versenytárs közül a második legnagyobb.

Az idegenforgalmi adónövekménye városunknak az egész országban a legnagyobb! Az adóköteles vendégéjszakák száma, például a tavalyi első háromnegyed évben mért 155 ezerről 266 ezerre nőtt, ennek az évnek az azonos időszakában.

Mindezen eredmények már csak azért is jó okot adnak a bizakodásra, mert Miskolcon nem emeltük, hanem néhány kisebb adófajta vonatkozásában, éppen, hogy csökkentettük vállalkozóink és a lakosság adóterheit!

- Soós Attila, a Fidesz miskolci képviselőcsoportjának vezetője -

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a boon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában