Helyi közélet

2012.06.19. 18:22

Ballagás a Selyemréti Iskolában

Miskolc - Pénteken utoljára szólalt meg a csengő. Végzős diákjaink búcsút vettek tőlünk. Búcsút az iskolától, tanároktól, a titokban teleírt iskolapadtól. A kis diákokból, akik hat évesen még szorongva lépték az az iskola küszöbét, mára a kihívásokkal szembenéző fiatalokká váltak. Az elválás mindig nehéz.

Miskolc - Pénteken utoljára szólalt meg a csengő. Végzős diákjaink búcsút vettek tőlünk. Búcsút az iskolától, tanároktól, a titokban teleírt iskolapadtól. A kis diákokból, akik hat évesen még szorongva lépték az az iskola küszöbét, mára a kihívásokkal szembenéző fiatalokká váltak. Az elválás mindig nehéz.

„Friedrich Schiller gondolatai ma is aktuálisak, ideillőek, mert nemesek:

„Minden elmúlik, mint az álom,

elröpül, mint a vándormadár,

csak az emlék marad meg a szívben,

halványan, mint a holdsugár.”.

Az iskolánkban eltöltött nyolc év számtalan élményét lehet felidézni. A kirándulásokat, farsangot, meghitt karácsonyi ünnepélyeket, az ifjúvá avatót. Az első Tanítót, aki sok-sok türelemmel vezette be tanítványait a betűk és számok birodalmába. A Tanárokat, akik nem csak tudásukat adták át, hanem neveltek is. Bizonyára fog hiányozni e szeretetteljes légkör, de új feladatoknak kell megfelelni. Mindenki „tarisznyájában” ott az az útravaló, mely erőt és hitet ad.

„A szárny megnőtt

üresen áll a fészek.

Csak álom volt a szép diákvilág.

S mint a fecske az alkonyati szélben

Ma szárnyat bont egy sereg diák.”

Ady Endre

Iskolánk ballagási ünnepélye méltó búcsút vett végzős tanítványainktól. A megható szép versek, dalok bizonyára emlékezetesek maradnak. Jobbágy Károly: Búcsúzó című verséből idézve:

„Épp így mi is már mindenképpen

magunkba zárva, rejtve, szépen

visszük azokat, kik szeretnek,

s emlékét derűs reggeleknek.

S pajzsként emeljük, hogyha zordul

kínoknak kardja ránk csikordul,

mert az a pajzsunk, az a vértünk,

mit itt tanultunk s végigéltünk.”.

Az énekkar által előadott „Ki szívét osztja szét”, „Ég veled” című dalok minden diákot és vendéget meghatott.

Iskolánk igazgatója, Dr. Bodó Pálné megköszönte a szülőknek, hogy gyermekeik oktatásában, nevelésében partnereink voltak. Szeretettel köszönt el a ballagó növendékektől. Reményét fejezte ki, hogy kellő alapot kaptak arra, hogy az elkövetkező nehézségekre, kihívásokra elég tudást, hitet nyújtottunk. „A mi munkánk az ismeret átadás és a számonkérés mellett elsősorban a szeretetről szól.” Legkifejezőbb Exupéry: A kis herceg című könyvéből az a gondolat, miszerint:

„…jól csak a szívével lát az ember. Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan.”.

Útravalóul Wass Albert gondolatait idézte:

„A hazaszeretet ott kezdődik, amikor egymást szeretik azok, akik egy hazában élnek.”.

Azok a diákok, akik kitűnő eredményt értek el, illetve a sport terén öregbítették iskolánk hírnevét, elismerésben részesültek. Intézményünk és tanulóink számára megtisztelő a Felsőzsolca Takarék támogató felajánlása. Hériné Meleg Éva kirendeltség vezető a kitűnő eredményt elért végzős diákoknak átadta a Felsőzsolca Takarék ajándékát és elmondta, hogy az elkövetkező években is támogatni kívánják a tanulmányi munkájukban kiemelkedő tanulóinkat. A szülői szeretet végtelenségéről ad képet Keszthelyi Mangó Gabriella verse, arról a szeretetről, mely kellő útravalót ad a nagybetűs ÉLETBE:

„Elengedem hát most a kezedŰ

mit fogtam régóta

Te megnőtt kisgyerek

és emlékszem rá

mert nem volt régen

hogy alig bírtad el

a táskád a kezecskédben

és most mikor itt állsz

az ünneplőben

eszembe villansz

az elsős cipődben

és a karod is látom

nyakamra fonódva

úgy álltunk akkor

reggel búcsúzva

és becsomagoltam

és a táskádban lapult

a tízóraid melyre szalvéta borult

lapult mint a batyudban most a pogácsa

ez került most a válltáskádba

és a vándorra váró feladatok

- ez az ami felé most

a lépteid nyitod

azt kérem tőled

ha gondolsz az iskoládra

gondolj majd arra

a régi kis diákra

aki még az enyém volt.”.

Juhász Gyula nagyszerűen fogalmazta meg a célt, „Mindig előre”.

„Ember! Hittel hiszek tebenned.

Ember! Forrón szeretlek én.

Te nyomorúságos, hatalmas,

Te végzetes, te forradalmas,

Te halálban is diadalmas

Utód az Isten örökén!”

A ballagás műsor összeállítói:

Tamáskó Judit tanár és Balázs Ágnes Andrea tanár.

Győrffy László Jánosné, Selyemréti Általános Iskola

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a boon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a boon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában