Helyi közélet

2011.11.24. 12:33

100 milliós tananyagfejlesztés

Miskolc  -Az üzleti és a közigazgatási szféra egy-egy, napjainkban meghatározó területén bővíti az ismereteket.

Miskolc  -Az üzleti és a közigazgatási szféra egy-egy, napjainkban meghatározó területén bővíti az ismereteket.Az üzleti és a közigazgatási szféra egy-egy, napjainkban meghatározó területén bővítik az ismereteket a mintegy 100 milliós projekt keretében a Miskolci Egyetem három kara számára készült digitalizált tananyagok. A „Virtuális vállalatok, e-kormányzat, információs és kommunikációs technológiák” című TÁMOP projekt záró konferenciáját szerdán tartották az egyetemen. A Miskolci Egyetem kiemelt céljai között szerepel a képzés megújítása, a Bologna-rendszerű képzés korszerű tananyagokkal való ellátása, valamint új tartalmi és formai megoldások keresése a sikeres képzés érdekében - mondta el Prof.Dobróka Mihály, rektorhelyettes. A fenti célok megvalósításához járult hozzá a projekt is, melynek keretében 32 moduláris, többféle képzésben felhasználható digitalizált tananyag készült el.

Az informatikai tudást növelik

A tananyagok elsősorban az informatikai tudást növelik, mégpedig sajátos módon - tájékoztatott Dr. Szegedi Krisztina egyetemi docens, projektvezető. A projekt specialitása, hogy az üzleti és a közigazgatási szféra egy-egy, napjainkban meghatározó területén bővíti az ismereteket. Az elkészült tananyagok a Miskolci Egyetem három kara, a Gazdaságtudományi, az Állam- és Jogtudományi, valamint a Gépészmérnöki és Informatikai Kar szerves együttműködésével valósultak meg. A tananyagok a jövő szakembereinek nemcsak információs és kommunikációs kompetenciáit, hanem szakmai nyelvtudását is elősegítik. A moduláris tananyagokat, melyből 11 angol nyelven is elkészült, eddig több mint 7000 hallgató alkalmazta a Miskolci Egyetemen - tudtuk meg. A tananyagok letölthetők a http://miskolc.infotec.hu/ címről és a Miskolci Egyetem érintett karainak és intézeteinek honlapjáról.

ÉM-PGY


Adatok

A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával valósult meg. A projekt összköltsége 99 315 711 forint volt, ebből mintegy 80 százalék volt az Európai Uniós támogatás.


 

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a boon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában