boon-sportoldal

2014.10.07. 15:30

Tiszaújvárosi címvédés a „Rókaűzőkön”

Az október első hétvégéjén Kaposvár és Pécs között megrendezett, „Rókaűzők” 2014. évi váltó-futóversenyen Tiszaújváros 48 tagú küldöttsége sikerrel védte meg tavaly megszerzett összetett „bajnoki” címét.

A tiszaújvárosi önkormányzat támogatásával részt vett csapatok közül az Eötvös József Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium diákjaiból összeállított Eötvös Tiszaújváros csapat a középiskolák versenyében az első helyet szerezte meg. A TVK-Mali Triatlon Klub, javarészt válogatott versenyzőkből összeállított első gárdája az abszolút versenyben - így a nyílt kategóriában is - győzött. A TVK-Mali II. elnevezésű, amatőr és szenior triatlonistákból álló együttes a hatodik, a TVSE kajakosaiból és a város amatőr futóiból összeállított "Tiszaújváros Mix" elnevezésű egység a 8. helyen végzett.

A városok között kiírt versenyt valamennyi csapat nagyszerű szereplésének köszönhetően - 2013 után idén is Tiszaújváros nyerte meg.