Második erdélyi kör: ez is kilenc pontot ért a DVTK Jegesmedvéknek

Miskolc - Hétfő este Csíkszeredában fejezte be második idei romániai túráját a DVTK Jegesmedvék hokicsapata.

Három pont Galacon, három pont Brassóban – s úgy terveztek a Maciknál, hogy hétfőn Csíkszeredában sem marad el a siker, és megkaparintják az újabb győzelemért járó egységeket a népkertiek. A meccs teljes mértékben a vendégek szája íze szerint kezdődött, akik komolyan tettek is azért, hogy minden így történjen. Igaz, bő 9 percig nem kapta el a ritmust a miskolci alakulat, legalábbis nem a találatokat tekintve, viszont 9:50 és 15:15 között zsinórban háromszor is betaláltak a csíkiek kapujába: Magosi, Galanisz és Sági (vagyis az első soros csatárok) „dugója” csaknem száz százalékra eldöntötte ennek a csatának a kimenetelét.

Ökölcsata is volt

A második harmadra valamit ki kellett találnia az SC vezetőedzőjének, de ez cseppet sem volt könnyű, mert minden merész lépés a Jegesmedvék malmára hajtotta a vizet. 28:37-nél Ságival nem tudtak mit kezdeni az erdélyi védők (0-4), majd Moldován szépítő lökete jelentett némi esélyt a Csíkszeredának. Ezután mindössze 45 másodperc telt el, amikor az egyik részről Molnár Zs., a másikról a csapatkapitány Hajós öklözött végleges fegyelmiért. A zárófelvonásban sem volt sanszuk a hazaiaknak a további zárkózásra, sőt! Egy csíki csapatbüntetést használt ki az egész találkozón remeklő Sági, aztán Bíró T. tett sportszerűtlen lépést – az újabb emberelőnyös helyzetből Miskolczi talált be (1-6). A maradék időben lényeges esemény nem történt, a Jegesmedvék simán nyertek az ebben a szezonban gyengécske Sport Club ellen.

Jön a szuperrangadó

A Macik az első 2016/2017-es túrájukat, a három összecsapást 10-3-as gólaránnyal hozták, a mostani romániai „kört” 14-3-mal abszolválta a DVTK, mely ugyanúgy 43 pontos, mint a MAC Budapest – a két csapat szuperrangadóját Miskolcon rendezik pénteken este.

Sport Club Csíkszereda – DVTK Jegesmedvék

1-6 (0-3, 1-1, 0-2)

Csíkszereda, 1000 néző. V.: Máthé, Sikó (Péter, Deák).

Sport Club Csíkszereda: Onodi – Orbán, Papp Sz., Antal, Valchar, Molnár Zs. – Wood, Korenko, Molnár Z., Lanceleve, Farkas – Salló, János, Solarev, Campbell, Rokaly – Egyed, Gecse, Péter, Moldován 1, Bíró T. (1) – Ruczuj (k). Vezetőedző: Tom McCarthy.

DVTK Jegesmedvék: Adorján – Láda, Leppanen (2), Galanisz 1 (1), Magosi 1 (3), Sági 3 (1) – Gőz, Cianfrini, Hajós, Tóth A., Johnston (1) – Joe, Vojtkó, Popovics (1), Ritó, Miskolczi 1 – Kuqali, Szopos, Albert, Karda – Kiss B. (k). Vezetőedző: Douglas Bradley.

Kiállítások: 10 perc + 10 perc fegyelmi (Bíró T.) + végleges fegyelmi (Molnár Zs.), illetve 14 perc + végleges fegyelmi (Hajós).

Tom McCarthy: – Már az első harmadban jelentős hátrányba kerültünk, ahonnan nem tudtunk visszakapaszkodni.

Douglas Bradley: – Először is gratulálok a csapatomnak! Ez volt a negyedik meccsünk hat nap alatt, mellette pedig rengeteg időt töltöttünk el a buszon, így rendkívül fáradtan vágtunk neki a meccsnek. Ez az első néhány percben meg is látszott, a hazaiak jól kezdtek. Ezt követően fokozatosan jöttünk bele a meccsbe, és az első harmadban szerzett 3 gólunk megnyugtatta a csapatot. Sági Martin és az egész első sor hihetetlen napot fogott ki.