DVTK Jegesmedvék: A MAC „lottózott” jobban

Miskolc - Kikapott legnagyobb riválisától pénteken a DVTK Jegesmedvék Mol ligás hokicsapata.

Egy órával a találkozó előtt már sokan kígyóztak a pénztár előtt, nagy volt az érdeklődés a rangadó iránt. A két társaság annak rendje és módja szerint esett egymásnak, rögtön a kezdés után Adorjánnak kellett háromszor is a játékba avatkoznia.

Az 5. percben kis időre megállt a dobolás, elcsendesedett az aréna, ugyanis Somogyi közelről vezetéshez juttatta a MAC-ot (0-1). A 8. percben Magosi lapos, jobb sarokba tartó, jég „alatti” lövését Bálizs spárgázta oldalra, pedig a gyengébb idegzetű fővárosiak már a szívükhöz kaptak, mert benn látták a korongot. A 11. perctől pontosan száz másodpercig kettős emberelőnybe került a vendéggárda és ez már több volt, mint egy sima fór. A levegőben lógott a 0-2, de a piros-fehérek végül kibekkelték hátrányukat és ez jót tett a lelki világuknak. A 14. percben Miskolczi vezette Bálizsra a játékszert és mielőtt a portás előtti, tiltott területre ért volna, kilőtte a jobb sarkot (1-1). Ezt követően harminckilenc másodpercig négy hazai tartózkodott a jégen három vendéggel szemben, az eredmény azonban nem változott.

Pozsgai a kék vonalról

Az első harmad remek iramát és átlagon felüli színvonalát ígérte a második felvonás is. Ez a szakasz Kovács Cs. kiállításával kezdődött és érdemi lehetőség nélkül telt el. Rögtön utána Vokla a társához hasonlóan testre ütött, így jött az újabb lehetőség, amely megint elcsorgott. Szikrázó volt a csata, melynek 29. percében Galanisz egyszer csak Bálizs előtt termett, menetrendszerűen kapta is a korongot, de ütésére nem tudott ráfordulni, irányítástechnikai gondjai is felmerültek, végül Bálizsban halt el a sokat ígérő akció. Többet támadott a Jegesmedvék csapata, csupán a „csekket” nem tudták a pénztárnál készpénzre váltani Hajósék. Láda B. a 32. percben csinált egy felesleges kiállítást, ezt pedig Pozsgai a kék vonal közeléből óriási tenyeressel használta ki, Adorján már csak azt látta, hogy a korong a bal füle mellett elzúgva a felső sarokban kötött ki (1-2). Adorjánt dolgoztatták a fővárosiak, majd akadt kis lökdösődés, de a szikra nem pattant lángra. Taktikusan, összeszedetten hokiztak a csapatok, összjátékukat azonban rossz átadások is fűszerezték. A második szünet előtt megint kapott egy fórt a hazai gárda (Mestyán fogásért szusszanhatott a büntetőpadon), de az ötödik öt a négy elleni szituációval sem tudtak mit kezdeni Bradley mester tanítványai, sőt még köszönetet is mondhattak Könczeinek és persze Adorjánnak, hogy minden maradt a régiben. Végül mégsem 1-2-vel zártak a miskolciak, köszönhetően Magosinak, aki emberelőnyből csak összehozta az egált (2-2).

Gól, lábbal

A zárófelvonás elején Cian­frini előtt adódott jobbról „ziccerecske”, de Bálizs zárta a szöget. Úgy festett a helyzet, hogy amelyik együttes képes még egy gólra, nyerni fog, ennek jegyében folytatódott a birkózás. Mindenki vigyázott mindenkire, a kapuk közelében a védők szívták el a levegőt a csatárok elől, így csupán a hátország tagjainak maradt terület a lövésekre. Az 50. percben szép látványt nyújtottak a büntetőpadon: mindkét oldalon hárman-hárman várakoztak arra, hogy visszatérhessenek. A cicázás a győztes találatért folyt, ezt meg is tette a MAC egyik tagja, aki viszont labdarúgónak képzelte magát, azaz korcsolyájával gólt rúgott, a játékvezetők viszont rögtön jelezték a turpisságot és nem adták meg. A vége előtt Láda B. és Galanisz milliméterekre volt a győztes góltól, aztán jött a hosszabbítás, majd következtek a büntetők, a lutriban pedig a fővárosiak voltak szerencsésebbek.

DVTK Jegesmedvék – MAC Budapest

2-3 (1-1, 1-1, 0-0, 0-0, 0-1) – bü.

Miskolc, 1340 néző. V.: Haszonits, Vajdú (Juhász G., Váczi).

DVTK Jegesmedvék: Adorján – Láda B., Leppänen (1), Magosi 1, Galanisz, Sági – Gőz, Cianfrini (1), Hajós, Tóth A., Johnston – Vojtkó, Colin, Ritó, Miskolczi 1, Pavuk (1) – Kuqali, Laczkó, Szopos, Albert, Karda – Kiss B. (k). Vezetőedző: Douglas Bradley.

MAC Budapest: Bálizs – Pozsgai 1, Escobedo, Jubinville, Booras, Könczei – Mestyán, Ruikka, Terbócs, Keresztury, Nagy K. – Vokla, Kovács B., Kovács Cs. (1), Nagy G. (1), Somogyi 1 (1) – Silló, Lakatos, Schmál, Tóth R., Roczanov - Arany (k). Vezetőedző: Majoross Gergely.

Kiállítások: 16 perc, ill. 20 perc.

Douglas Bradley: – Egészen kitűnő mérkőzést vívtunk. Két kiegyensúlyozott csapat játszott, hullámzó volt a játék, hol az ellenfél vezetett, hogy kiegyenlítettünk. Nagy erőket mozgósítottunk a győzelem érdekében, végül a ráadás ráadásában veszítettünk.

Majoross Gergely: – Kiváló mérkőzés volt. Ha negyven ilyet tudnánk játszani, akkor ez óriási fejlődést hozna a hoki számára. Örülök, hogy vannak ilyen remek csaták, ezután szép szériának nézünk elébe.