2015.06.23. 13:41

Rádiós tájfutás: Kovács ezüstérmes

Az 1991-ben kiadott térképen rendezték a rádiós tájfutó Budapest-bajnokságot, amelyre a Budai-hegységben, Nagykovácsi környékén került sor.

Ez volt az idei negyedik hazai válogatóverseny, ahol a magyarok a csehországi Marianské Láznéban augusztusban sorra kerülő XX. Európa-bajnokságra készülhettek. A korábbi évekkel ellentétben ezúttal a négy világbajnoki szám helyett csak a két klasszikust, a rövid (RH) és az ultrarövid (URH) hullámút bonyolították le. A nyitó URH versenyben a miskolci Kovács Attila Gábor is főként emiatt lassú tempóra váltott. Teljesítménye a negyedik helyre volt elegendő az M60 kategóriában. A másnapi RH-összecsapáson a rajtot a hegy lábához telepítették, ezért az első napinál jóval nagyobb volt szintkülönbség a pályában, ami légvonalban több mint 7 kilométerre nyúlt. Ez a megméretés már jobban sikerült a miskolci Európa-bajnoknak, aki az idén végig kitűnő formát mutató válogatott csapattársát, László Károlyt 3 percre megközelítve ezüstérmet szerzett.