2016.09.18. 20:57

Három érmet szereztek a magyar birkózók a kadet világbajnokságon

Budapest/Tbiliszi - Szőke Alex aranya mellett két bronzérmet nyertek a magyar versenyzők a Tbilisziben rendezett kadet birkózó-világbajnokságon.

Az ESMTK 85 kilós kötöttfogású versenyzője szerdán diadalmaskodott, később - a magyar szövetség tájékoztatása szerint - az idei Európa-bajnok Elekes Emese harmadik lett a nők 65 kilogrammos kategóriájában, majd a szabadfogású Budai-Kovács Marcell (46 kg) szerzett bronzérmet, ahogy az Eb-n is.

A magyar küldöttség még két ötödik helyet is begyűjtött, Bognár Erika (52 kg) és Nagy Bernadett (70) révén.