A Mezőkövesd Zsóry FC csapata a Ligakupa csoportkörének záró fordulójában a Balmazújváros fogadta kedden délután.

Mezőkövesd Zsóry FC – Balmazújvárosi FC 4-2 (2-0)

Mezőkövesd, 300 néző. V.: Takács J. (Farkas B., Bozó).

Mezőkövesd Zsóry FC: Szántai – Búrány (Dorkó, 46.), Menyhért Á., Csató (Hegedűs D., 65.), Engel – Baracskai (Balajti, 46.), Hanzl, Kulcsár K., Tajthy (Menougong, 46.) – Pantovic (Máté, 65.), Csirmaz. Vezetőedző: Tóth László.

Balmazújvárosi FC: Szalma – Vachtler (Andorkó, 83.), Bokros (Papp F., 73.), Szatmári, Németh Á. – Angyal, Sigér (Kondás, 64.), Kiss L. (Bakos, 73.), Virág – Belényesi (Pintér, 46.), Kállai. Vezetőedző: Szabó János.

Sárga lap: Hanzl a 10., Búrány a 20., Csirmaz a 37., Engel a 88. percben.

Jók: Szántai, Kulcsár K., Engel, Hanzl, Máté, Csirmaz, ill. Sigér, Vachtler, Angyal, Németh Á.

26. perc: Kulcsár K.-val szemben szabálytalankodtak a balmazújvárosiak a kaputól 23 méterre. A játékvezető szabadrúgást ítélt, a leállított labdának Kulcsár K. futott neki és jobbal, a jobb felső sarokba csavarta a labdát, 1-0.

30. perc: Csirmaz passzát Pantovic átvette, majd 22 méterről, jobbal a kapu jobb oldalába bombázott, 2-0.

71. perc: Vachtler 20 méteres, jobb sarokra tartó lövését Szántai oldalra ütötte, Angyal rácsapott a labdára és az ötösről a kapu jobb oldalába gurított, 2-1.

78. perc: Kulcsár K. passzolt Mátéhoz, aki egy csel után, 8 méterről, jobbal úgy lőtt a kapu közepébe, hogy a labda Szalmát is érintette, 3-1.

89. perc: egy szabadrúgás után Szatmári a felső lécre fejelt, a lepattanó labdát pedig Németh Á. közelről a jobb sarokba helyezte, 3-2.

91. perc: Papp F. röviden adta haza a labdát, Szalma is elmélázott, Máté lecsapott a játékszerre és 5 méterről a kapuba lőtt, 4-2.

Tóth László: – Az eredménnyel elégedett vagyok. Fontos volt a hozzáállás és a csapatépítés a hét végi, Vasas elleni bajnoki rangadó előtt.

Szabó János: – A második félidőben megfordíthattuk volna az állást, ziccereink voltak. Aztán óvodás gólokkal összehoztunk a hazaiaknak két találatot.