2013.04.06. 22:51

Az utolsó percig élt a remény

A bajnoki elődöntő első meccsén végig nyílt csatában maradt alul a Work Force-DVTK.

A bajnoki elődöntő első meccsén végig nyílt csatában maradt alul a Work Force-DVTK.A női kosárlabda NB I rájátszásában, az elődöntő két nyert meccsig tartó első találkozóján, szombaton este a HAT-AGRO UNI Győr vendége volt a Work Force-DVTK együttese.

Hazai büntetővel kezdődött a találkozó, majd három diósgyőri akciókosárral folyatódott, hiszen Skoric és Raven után Szabó P. is betalált, így a második perc végén 1-6 állt az eredményjelzőn. A remek DVTK kezdést nem követte visszaesés, még a 6. minutában is 5 pont volt a piros-fehérek előnye (5-10). Ám ezt követően pár másodpercen belül egyenlített a bajnoki címvédő, Smith duplájával és Hurst triplájával. Aztán Sanford pontjaival újra a Diósgyőr lépett meg (10-14), de a hátrányát ismét lefaragta a hazai gárda a 9. perc elején (17-17). Mivel azonban a negyed utolsó találatát, az ezúttal is jól játszó Raven szerezte, így a vendég fórral zárult az első játékrész (19-21).

A második negyed első találta Hurst trojkája volt, amire Bukovszki még egy kettessel válaszolt (22-23), de aztán lefagyott a Diósgyőr, a vendégek dobásai cél tévesztettek, a Győr pedig egymás után szerezte találatait (28-23). A 16. percben Rasheed gólja után (32-26) a Diósgyőr védekezése zártabb lett, és Bozóki akciógóljával és büntetőivel előbb feljött a piros-fehér gárda, majd Bukovszki büntetőivel beérték ellenfelüket, a 18. percben (32-32). A negyed izgalmas végjátékában, döntetlen állásnál ismét DVTK kosár született a végén, Skoric akciógólja diósgyőri vezetést ért a hosszú szünetre (34-36).

A térfélcserét követően elsősorban Raven ponterejének köszönhetően a Győrnek kellett kapaszkodnia, a 24. percben Bukovszki duplája után 40-45 volt az állás. Innen egy minutumon belül fordított a hazai gárda (46-45), majd váltott vezetés után Raksányi szerzett fontos pontokat (53-49). A DVTK igyekezett kapaszkodni, de kétpontos különbségénél a játékrész hajrájában Semsei egy triplát helyezett el a gyűrűben (58-53).

A záró tíz percben sokáig volt 62-59 az eredmény, aztán csak meglódultak a csapatok. 5 perc volt hátra, amikor 68-63-nál a Győr sportszerűtlen hibát vétett, de Raven csak egy büntetőt dobott be, és hiába maradt a Diósgyőrnél a labda, nem tudták csökkenteni a hátrányt. Három perccel a vége előtt Skoric két büntetőt értékesített (70-68), majd nem sokkal később egyenlíthetett volna a DVTK, de a lehetőség kimaradt, viszont az ellentámadásból Rasheed révén triplát ért el a Győr (73-68). Az utolsó percben 75-72-nél labdát szerzett a vendég együttes a hazai időkérés után, de a dobást elhibázták, az ellentámadásból pedig Rasheed újabb hármast szerzett, ezzel eldőlt a csata, fél perccel a vége előtt (78-72).

HAT-AGRO UNI Győr – Work Force-DVTK

81-74 (19-21, 15-15, 24-17, 23-21)

Győr, 100 néző. V.: Kapitány, Bognár, Söjtöry.

HAT-AGRO UNI Győr: HURST (17/6), Raksányi (13), RASHEED (24/9), Őri (2), Lima (5). Csere: Smith (10), Laklóth (7), Semsei (3/3). Vezetőedző: Füzy Ákos.

Work Force-DVTK: Bukovszki (12), RAVEN (20/3), SKORIC (14), Szabó P. (5), Bozóki (12). Csere: Sanford (11), Dubei (-), Reiner (-). Vezetőedző: Peresztegi Nagy Ákos.

Kipontozódott: Őri a 32. percben.

Fűzy Ákos: – Fontos volt, hogy győzelemmel kezdjük a play-off első körét. Sok energiát mozgósítottunk, fokozatosan javult a támadójátékunk, de még sokat kell dolgoznunk a lepattanózás hiányosságain, mert ennek elvesztése, a párharc elveszését is jelentheti.

Peresztegi Nagy Ákos: – A mérkőzés nagy részében sikerült felvenni a ritmust, végig partiban tudtunk lenni a regnáló magyar bajnok ellen. Sajnos, a találkozó egyes szakaszaiban dekoncentráltak voltunk, hibáinkat az Euroligában edződött Győr kihasználta, rutinosan megoldották a végjátékot. Abban az esetben, ha hibáinkat ki tudjuk javítani, akkor vissza fogunk tudni jönni Győrbe. És vissza is fogunk jönni!

A két győzelemig tartó párharc állása: 1-0, a Győr javára.

A következő mérkőzést kedden, 18.15-től a miskolci városi sportcsarnokban játsszák a csapatok.

A másik elődöntő első mérkőzésén: UNIQA-Euroleasing Sopron – PINKK 424 Pécs 79-59 (28-25, 19-14, 10-9, 22-11).