2013.03.03. 17:03

Van, ahol már most felejtenének...

Nagykálló - A labdarúgó Szi-Zo Sport megyei I. osztály 16. fordulóban vasárnap további hat mérkőzést játszottak. A legnagyobb meglepetés Nagykállóban született, ahol a második helyen álló hazaiak nem bírtk a sereghajtó Szakollyal.

Eredmények

Tuzsér–Mátészalkai MTK 1–1 (0–0)

Tuzsér, 200 néző, v.: Vitkai.

Tuzsér: Szűcs L. – Lakatos T., Dallos L. (Balogh G.), Gergely I. Rusznák S., Setét R., Babják (Semegi T.), Tovt, Dancs B., Zán P., Hriszkevics. Játékos-edző: Dancs Béla.

Mátészalka: Pindzsula – Nagy A., Mándi A., Toma M., Moldovan. Petrohai M. (Tóth F.), Botos D., Istrate (Rézműves F.), Sipos J., Szakács I., Kirner (Dobai T.). Edző: Szilágyi Bertalan. Hiába birtokolta többet a labdát és alakított ki több helyzetet a Tuzsér, az ellenfél kontrái rendre veszélyesek voltak. Gól: Dancs B. (11-esből), illetve . Ifi: 1–4. (Tudósító: Lakatos Tibor)

Dancs Béla: – A szezon eleji forma ellenére az első játékrészben gólokkal kellett volna vezetni, a másodikban pedig nekünk kellett futni az eredmény után. Az elkövetett védekezési hibákból tanulni kell, a kapu előtt viszont határozottabbnak kell lenni.

Szilágyi Bertalan: – Az első félidőben itt is, ott is akadtak helyzetek, a másodikban pedig mi jöttünk ki ezekből jobban. A hazaiak a befejezés előtt tíz perccel egyenlítettek, az eredmény végül is igazságos.

Tiszalök–Nyírgyulaj 3–2 (0–1)

Tiszalök, 150 néző, v.: Kiss L.

Tiszalök: Gagyi S. – Bódi V., Hock F., Csáki V., Vass I., Dankó Z. (Balogh A.), Gyulai K. (Szanics A.), Dobos Z., Lakatos K. (Kiss R.), Cseh K. (Jónás D.), Czifrák R. Edző: Kovács János.

Nyírgyulaj: Kecskés G. – Tóth F., Czerula, Szép T., Pénzes Á., Lakatos J., Baksa Cs., Gózner K. (Dér I.), Horváth K. (Oxi R.), Berecz Zs., Jeney D. (Berecz A.). Edző: Lukács Tibor. Az időjárásra és pályára senkinek nem lehetett egy rossz szava sem, A lelkes hazai közönség a második félidőben győzelembe hajszolta a tiszalöki csapatot. Gól: Czifrák R. 2, Kiss R., illetve Berecz Zs. 2. Ifi: 0–3.

Kovács János: – Hetven percig kerestük magunkat, ez idő alatt három agyvérzésem és négy szívinfarktusom volt. Az ellenfél vezetett 2–0-ra, ezt követően kisütött a nap, játékosaim felébredtek, és három perc alatt megfordítottuk a meccset.

Lukács Tibor: – Az a csapat, amely egy agyonnyert mérkőzést képes így elveszíteni, megérdemli a sorsát.

Balkány–Nagyhalász 2–0 (0–0)

Balkány, 100 néző, v.: Homonai.

Balkány: Fejér G. – Ferenczi F., Nagy M., Fülöp O. (Kiss J.), Görög N., Dobos A. (Gondor I.), Szabó P., Ujfalusi Á. (Görög T.), Szabó J., Vass Z., Barna A. Játékos-edző: Dobos Attila. Nagyhalász: Vattai – Balogh N., Tilki M., Turóczi Cs., Szobonya P. (Balázs K.), Kóder L. (Farkas A.), Kiss I., Gégény Z. (Boros I.), Tóth Z. (Szoboszlai B.), Kelemen R., Kurucz T. (Gurcsák A.). Edző: Kató István. Idény eleji formában, ugyanakkor nagyon fegyelmezett játékkal fontos győzelmet aratott a Balkány. Gól: Vass Z. (11-esből), Nagy M. Kiállítva: Nagy M. (84. perc), illetve Turóczi Cs. (84. perc). Ifi: 1–3.

Dobos Attila: – Korrekt játékvezetés mellett megérdemelten nyertünk, annak pedig külön örülök, hogy nem kaptunk gólt.

Kató István: – Felejthető mérkőzés, a folytatás ettől csak jobb lehet.

Nagykálló–Szakoly 1–1 (0–0)

Nagykálló, 120 néző, v.: Bendik T.

Nagykálló: Tóth K. – Matejkó G., Kovács M., Rubóczki J., Fiumei V., Kiss T. (Káposznyák M.), Simon I. (Nagy K.), Palaga P. (Málik J.), Takács L., Kovács I., Marozsán M. Edző: Borza László.

Szakoly: Kromplák Gy. – Kevert S., Géczi P., Tóth P., Turbucz T., Csire G., Lucskai Sz., Kiss I. (Kevert K.), Pécsi G., Beri J. (Popovics P.), Lakatos L. (Nagy I.). Edző: Madalina György.

Minden csapat hetek óta az első éles kezdőfüttyért dolgozik edzésen, és csiszolódik edzőmeccseken, ahol így tettek, ott üres kifogás idény eleji formáról beszélni, csak mindig az a kérdés: hogy ez milyen körülmények között történik, és mi hátráltatja a felkészülést.

Ami tény: rengeteg hibával tűzdelt találkozón a Kálló birtokolta többet a labdát, de céljaihoz jobban illeszkedő Szakoly szerzett vezetést a második félidő elején, és a vége előtt pár perccel jött csak az egyenlítés. Van mit elemezni hazai oldalon, nyögvenyelős felkészülés, ugyanilyen tavaszi nyitány.

Gól: Káposznyák M., illetve Beri J. Ifi: 6–0. (Tudósító: Győrfi Gergő)

Borza László: – Ilyen gyengén nem tudom mikort futballoztunk utoljára, hiába volt meddő mezőnyfölényünk, az a csapat, amely a kilencven perc során, hazai pályán három-négy komolyabb helyzetet tud csak kidolgozni, az nem is várhat a döntetlennél jobb eredményt.

Madalina György: – Sajnos, az egy ponttal nem sokra megyünk. Megvoltak a lehetőségeink, hogy sima győzelmet arassunk, sajnos, a 88. percben 3–0-ás vezetésünk helyett 1–1 lett az eredmény. Lesz ez még jobb is!

Nyírmada–Tiszavasvári 2–5 (0–4)

Nyírmada, 100 néző, v.: Csáki L.

Nyírmada: Kardos Z. – Hegedüs L. (Szabó G.), Fejes J., Mátyus Cs., Danku A. (Baráti G.), Barta F., Bancsi G., Szikszai A., Németh A. (Ponczók T.), Nagy M. (David R.), Papp Z. Játékos-edző: Szőke István.

Tiszavasvári: Polgári L. – Szolyka T. (Pete G.), Kurucz T., Lakatos Barna (Bakos T.), Gál N., Lakatos Bence, Nagy I., Péntek A., Fazekas V. (Aszalós T.), Bagoly Z., Bodnár A. (Gyurján R.). Edző: Fecsku István. Gól: David R. 2 (egyet 11-esből), illetve Nagy I. 2, Kardos Z. (öngól), Fazekas V., Gál N.

A hazaiak egy félidőnyi előnyt adtak ellenfelüknek, amely már az első percben előnybe került. A szünet után a Mada rákapcsolt, de ez már kevés volt a pontszerzéshez. Ifi: 4–2.

Szőke István: – Ezt gyorsan felejtsük el!

Fecsku István: – Ahhoz, hogy két év után a szezon nyitányán nyerni tudjunk, le kellett mondani a pápának.

Gyulaháza–Kemecse 1–4 (1–1)

Gyulaháza, 120 néző, v.: Sipos L.

Gyulaháza: Bandor F. – Lévai Cs. (Gáti Sz.), Kapin M., Gáti S., Tóth G., Deák Z., Deák B., Éles I. (Takács B.), Molnár G., Bombera M., Csuka Gy (Papp N.). Edző: Bardi Attila.

Kemecse: Szabó A. – Homann, Balogh Gy., Bárány T., Bodnár J., Birovecz J., Fekete Á. (Éles Cs.), Ruska T., Karkusz, Marcsek Z., Ádámszki (Raffael K.). Játékos-edző: Ádámszki Róbert.

A hazai csapat nagyszerű első félidő után a szünetben az öltözőben maradt, így a második félidő elején öt perc alatt eldőlt a mérkőzés a Kemecse javára. Gól: Deák B., illetve Fekete Á. 2, Ádámszki 2. Ifi: 3–1. (Tudósító: Bardi Béla)

Bardi Attila: – A második félidő elején szinte „varázsütésre” estünk szét.

Ádámszki Róbert: – Jó hozzáállásunknak köszönhetően fegyelmezett, taktikus játékkal megérdemelt győzelmet arattunk.

Mándok–Rakamaz 5–0 (2–0)

Mándok, 150 néző, v.: Papp F.

Mándok: Pécsi V. – Orgován K. (Angyal Á.), Kiss T. (Galambos L.), Mándoki R., Karasz A., Szabó T,. Dascal, Zsidó L., Dancs A., Kalu B. (Csürök Cs.), Osvath Sz. (Semegi J.). Játékos-edző: Matyi András.

Rakamaz: Szabolcsi M. – Debróczki A., Galambosi Zs., Papp G. (Papp Zs.), Petruska P., Varga R., Balogh J. (Rimmel J.), Bencze M., Bárdos A., Galambosi G., Kassai N. (Glonczi D.). Játékos-edző: Lelt József.

Gól: Kalu B. 2, Zsidó L., Osváth Sz., Dascal (11-esből).

Megérdemelt hazai győzelem a szimpatikusan küzdő vendégek ellen. Ifi: 4–1. (Tudósító: Tamás Zoltán)

Matyi András: – Kiváló játékkal három pontra Lelt a csapat. További sok sikert kívánok Lelt József barátomnak és csapatának.

Lelt József: – Nagyon jó játékvezetés mellett csak asszisztálni tudtunk a jól futballozó hazaiaknak. Nekünk még szokni kell ezt az osztályt.

Kótaj–Nyírkarász 1–1 (0–0)

Kótaj, 150 néző, v.: Tomori.

Kótaj: Gégény B. – Hangácsi T., Deák G., Kovács P., Sallai M. (Bacskai A.), Takács I., Dobán D. (Nagy G.), Simon K., Nagy B., Rácz R., Pólik T. (Kóka K.). Edző: Csoma Dezső.

Nyírkarász: Pekk J. – Jávor P., Majoros I., Rákóczi L., Juhász L., Ignéczi Cs. (Éles T.), Filep R., Szabó L. (Danku J.), Horváth J. (Dajka L.), Mándi L., Gazdag A. Edző: Dudás Zoltán.

A második félidőben jobban játszó hazai csapat közelebb állt a győzelemhez – a vendégek az utolsó percben egyenlítettek.

Gól: Pólik T., illetve Rákóczi L. Ifi: 4–3.

Csoma Dezső: – Az első félidőben nem játszottunk jól, a másodikban feljavultunk, a gólt szereztünk, kapufát lőttünk, Fortuna viszont nem állt mellettünk.

Dudás Zoltán: – Az első félidő a miénk, a második a hazaiké volt. Sokat tettünk azért, hogy a végén egyenlíthessünk.