2013.03.03. 13:21

Negyven dobott ponttal nehéz nyerni

Súlyos vereséggel búcsúzott az alapszakasztól a Factum.

A Debrecen a szombathelyi mélyütés kijavítására, egyben, míg a Nyíregyháza első idegenbeli sikerére hajtott, ennek megfelelően nagy vehemenciával vetették bele a csapatok magukat a küzdelembe. Az ismét jól muzsikáló Medve pontjaival kezdődött a találkozó, de ezután a vendégek egy 19-0 sorozattal gyakorlatilag el is döntötték a mérkőzést. Az első negyedben a debreceniek mindössze hat pontra voltak képesek, ez édeskevés egy első osztályú csapattól. A második negyedben tovább növelte az előnyét a szabolcsi alakulat, és szünetre kényelmes, 18 pontos előnnyel vonult pihenőre. (17-35)

A második félidőben a Nyíregyháza már semmit nem kockáztatott, míg a hajdúságiak közül Medve egyedül nem tudtameccsben tartani a Factumot, így a vendégcsapat minden negyedet megnyerve tükörsimán nyert, ezzel megszerezve első idegenbeli győzelmét. (40-71)

Ezzel lezárult az alapszakasz Kovácsék számára, következik a középszakasz ahol alsóházi csapatokkal fognak megmérkőzni a debreceni kosarasok, tehát elvileg nyerhető meccsek következnek, de ponterős játékosok nélkül elég reménytelennek látszik a helyzet.

Factum Sport Debrecen–Marso-Nyíregyháza KK 40–71 (6–19, 11–16, 9–18, 14–18)

Debrecen, 100 néző, v.: Hegedűs T., Fodor A., Vida B.

Debrecen: Helmeczi 8, Medve 21/6, Vas V. 2, Izzo 4, Cseh Gy. 3/3. Csere: Benőcs 2, Hajmássy, Nagy S., Bujdosó. Edző: Jason Okrzesik.

NYKK: Nelson 9, Berkis, Mohácsi 28/15, Boldizsár 3/3, B. Davis 17/3. Csere: Kaluha 7, Polyák 5, Varga M., Siska, Mondzinger 2. Edző: Ferenczi Tamás.

Az eredmény alakulása, 1. perc: 2–0, 8.: 2–19, 17. p.: 9–30, 22.: 22–35, 29.: 24–52, 34.: 32–58, 36.: 32-63.

Mesterszemmel

Jason Okrzesik: – A védekezésünk sokkal jobb volt, mint Szombathelyen, ennyi kapott ponttal normál esetben meccset lehet nyerni.

Ferenczi Tamás: – Fontos volt a győzelem, s örülök, hogy csapatom motiváltan játszott. Főként a védekezéssel lehettem elégedett.