2011.06.25. 22:27

Risztov Éva harmadszor is győzött

<p>Többen olimpiai A szintet úsztak az utolsó versenynapon is.</p>

Risztov Éva megszerezte harmadik aranyérmét is a Debrecenben megrendezett országos úszóbajnokság utolsó, szombati napján. A Debreceni Sportcentrum versenyzője 1500 méter gyorson sem talált legyőzőre, Kapás Boglárkát és Kádas Vivient maga mögé utasítva.

Ami a férfiak mezőnyét illeti, Gyurta Dániel győzött 100 méter mellen Verrasztó Dávid előtt, 100 méter gyorson Takács Krisztián újabb győzelmet szerzett, 100 méter háton pedig a Kőbánya SC sportolója, Bernek Péter diadalmaskodott. 200 méter vegyesen Kis Gergő nyert, 50 méter pillangón Cseh László csapott elsőként a célba. A négyszer százméteres vegyesváltón a Kőbánya SC (Bernek Péter, Kozma Dominik, Pulai Bence, Cseh László) ért először a célba.

A hölgyeknél – Risztov Éva már említett sikerén kívül – 200 méter vegyesen Verrasztó Evelyn nyerte az országos bajnokságot, 200 méter gyorson Kapás Boglárka lett első, 100 méter mellen Bucz Eszter örülhetett az első helynek. 100 méteres pillangóúszásban Verrasztó Evelyn ismételt, 200 méter háton Szekeres Dorina nyert. 50 méter háton Jakabos Zsuzsanna végzett az első helyen. A négyszer százas vegyesváltó aranyérme a Jövő SC csapatáé (Verrasztó Evelyn, Sztankovics Anna, Szilágyi Liliána, Mutina Ágnes) lett.

Debrecen (MTI) - Nemzetközi összevetésben is kiváló, olimpiai A szintet érő eredménnyel lett győztes Gyurta Dániel 200 m mellen a Debrecenben rendezett, 113. úszó országos bajnokság szombati zárónapján, amelyen Risztov Éva magabiztosan zsebelte be harmadik aranyérmét is.

Debrecen, szombat (MTI) - A Debrecenben zajló úszó országos bajnokság zárónapjának délelőttjén újabb versenyző szerzett londoni kvótát: Verrasztó Evelyn a 200 méteres női vegyesúszás előfutamában 2:13.29 perc alatt ért célba, így ő a 11. magyar úszó, aki valamilyen számban teljesítette az olimpiai A szintet.

Debrecen - A Debreceni Sportcentrum versenyzője, Risztov Éva újabb aranyat nyert.

Debrecen - Risztov Éva, a Debreceni Sportcentrum versenyzője nagy csatát vívott csütörtökön Kapás Boglárkával női 800 méteres gyorsúszásban, végül a cívisvárosiak – hazai pálya előnyét élvező – versenyzője csapott célba az első helyen.

Debrecen - Nem született meglepetés a csütörtöki napon, győztek az esélyesek.