2024.03.09. 12:08

MZSFC - DVTK: három gól a vármegyei rangadón

A labdarúgó NB I 24. fordulójában, szombaton 12.45-től Mezőkövesd Zsóry FC – Diósgyőri VTK mérkőzést rendeztek.

Edomwonyi (pirosban, középen, a labdával) ezúttal is kezdő volt a DVTK-ban

Fotó: Dömötör Csaba

A Mezőkövesd Zsóry FC – Diósgyőri VTK mérkőzés végeredménye: 1-2
----
96. perc: Vége a mérkőzésnek.
----
92. perc: Vendég csere, Pozeg Vancas helyett Klimovich állt be.
----
90. perc: Hat perc hosszabbítás következik.
----
88. perc: Bényei helyett Kampetsis állt be.
----
86. perc: Lukic lapos bombáját ütötte ki Odyntsov.
----
80. perc: Az ötödik kövesdi csere, Kojnok helyett Kállai K. a pályán.
----
77. perc: Szilágyi kapott piros lapot, mert megtaposta Bényei lábát, 10 főre fogyatkozott a Kövesd.
----
75. perc: Kettős csere a hazaiaknál, Molnár G. helyett Ugrai, Brtan helyett David Babunski állt be.
----
75. perc: Holdampf lőtt a bal kapufa mellé.
----
71. perc: Stephen futott fel a bal oldalon, remekül adott középre, az érkező Bényei pedig 5 méterről a kapu bal oldalába lőtt, 1-2.
----
70. perc: Kojnok jobbról eleresztett lövésszerű beadását ütötte szögletre a diósgyőri kapus.
----
66. perc: Feuillassier remek cselek után tette ki a labdát jobbra, ami után Bényei lövését bravúrral védte Piscitelli.
----
62. perc: Kettős csere a vendégeknél, Jurek helyett Feuillassier, Edomwonyi helyett Szabó L. állt be.
----
58.. perc: Kettős csere a hazaiaknál, Szolgai helyett Szilágyi, Cseri helyett Bőle állt be.
----
56.: perc: Szolgai is besárgult, mert felvágta Bényeit.
----
55. perc: Jurek lövésébe lépett bele egy hazai védő.
----
52. perc: Megvan a hivatalos nézőszám, ami 3850 fő.
----
51. perc: Gera kapott sárga lapot.
----
50. perc: Bényei jobbról érkező beadását Pozeg Vancas fejelte a kapu fölé.
----
13.49: Megkezdődött a második félidő.
----
45+3. perc: Vége az első félidőnek.
----
45. perc: Három perc hosszabbítás következik.
----
45. perc: Vajda S. beadása pattant ki Stephenről, Szolgai testére, onnan pedig a kapu felé, amelyet 8 méterről Drazic ollózott a jobb alsó sarokba, 1-1.
----
39. perc: Pozeg Vancas kapott sárgát, mert rátartott Brtan lábára.
----
37. perc: Pozeg Vancas lőtt balról a léc fölé.
----
33. perc: Pozeg Vancas lövését védte Piscitelli, majd Gera lőtt a jobb kapufa mellé.
----
31. perc: Kojnok kapott sárgát Pozeg Vancas lerántásáért.
----
29. perc: Molnár G. jobbról érkező ívelése lett hosszú Cserinek.
----
27. perc: Drazic lapos lövését tenyerelte szögletre Odyntsov a jobb alsó sarok előtt.
----
25. perc: A Kövesd nem tud a vendégek kapuja elé kerülni.
----
16. perc: Vallejo beadása után Lund lőtt kapura, Vajda S. lábában elakadt a labda, de róla Szatmári elé perdült, a védő 2 lépésről lőtt a bal alsó sarokba, 0-1.
----
15. perc: Edomwonyi lövésébe vetődött bele Lukic.
----
11. perc: Stephen balról érkező beadását kapcsolta le Piscitelli.
----
5. perc: Ismerkednek egymással a csapatok, helyzet még nem volt.
----
12.45: Megkezdődött a mérkőzés.
----
A kezdőcsapatok érdekessége az volt, hogy az egy héttel ezelőtti bajnokikhoz, a Debreceni VSC – MZSFC (0-1) és a DVTK – Puskás AFC (1-1) meccsekhez képest egyik vármegyei együttesnél sem változtattak a szakvezetők.
----
A két csapatnak ebben az évadban ez a harmadik bajnoki mérkőzése egymás ellen: az elsőt augusztus 5-én 4-2-re nyerték a diósgyőriek, a november 11-i, miskolci találkozót pedig 2-0-ra.
----
A két vármegyei rivális eddig 19 alkalommal mérkőzött meg az élvonalban egymással, a DVTK 8-szor, az MZSFC 6-szor nyert, 5 alkalommal pedig döntetlenre végeztek a felek.
----
Mezőkövesd Zsóry FC – Diósgyőri VTK 1-2 (1-1) – ÉLŐ
Mezőkövesd, 3850 néző. V.: Antal P. (Bornemissza, Vígh-Tarsonyi).
Mezőkövesd Zsóry FC: Piscitelli – Kojnok, Lukic, Pillár, Vajda S. – Brtan – Molnár G., Cseke, Szolgai, Cseri – Drazic. Vezetőedző: Milan Milanovic.
Diósgyőri VTK: Odyntsov – Gera, Szatmári, Lund, Stephen – Holdampf, Vallejo – Bényei, Jurek, Pozeg Vancas – Edomwonyi. Vezetőedző: Vladimir Radenkovic.
Csere: Szolgai helyett Szilágyi az 58., Cseri helyett Bőle az 58., Jurek helyett Feuillassier a 62., Edomwonyi helyett Szabó L. a 62., Molnár G. helyett Ugrai a 75., Brtan helyett David Babunski a 75.,  Kojnok helyett Kállai K. a 80., Bényei helyett Kampetsis a 88., Pozeg Vancas helyett Klimovich a 92. percben.
Sárga lap: Kojnok a 31., Pozeg Vancas a 39., Gera az 51., Szolgai az 56. percben.
Kiállítva: Szilágyi a 77. percben.
Gólszerző: Szatmári (0-1) a 16., Drazic (1-1) a 45., Bényei (1-2) a 71. percben.