Pénzügyőr SE vs. GreenPlan-Vegyész RC Kazincbarcika

2023.10.18. 20:30

Ez aztán nagy csata volt, 35 pontig jutott a borsodi ,,ütőgép"

A férfi röplabda Extraliga 4. fordulójában szerda este a fővárosban lépett pályára a kazincbarcikai együttes.

Mind a hazai, mind a vendéggárda alaposan megújult a holtidényben, és mindkét csapat, három kört követően 6-6 pontos volt a táblázaton.

Jól, a meccsre ,,rápörögve" kezdték az összecsapást Gurskijék (1-4), remekül mozogták le a Pénzügyőrt, így 2-7-nél rögtön időt kért a fővárosiak szakvezetője. Nem túlzás, szép röplabdát mutattak be Cziczlaviczék (4-10), de még messze volt a felvonás vége. Bibók a szélről elementárisat ütött keresztbe, míg Keen ász nyitásával 8-12-re jött fel alakulata. Nem fordult azonban a kocka, maradt barcikai kézben a játszma menete, Gurskij nagy mentése alapozta meg a Vegyész tizenötödik egységét, 9-15-nél ismét jött a PSE-időzés. Jirásek szervában is megmutatta, mit tud, remek volt az eredmény a vendégek számára (11-19). Nagyon érett csapat benyomását keltette a fiatal borsodi együttes, amely csak egy-egy momentumot engedélyezett a Pénzügyőrnek (15-25).

A folytatásban

A második etapnak az egyenlítés szándékával ugrott neki a PSE, a Barcika pedig tovább akarta folytatni addigi teljesítményét. Velychko jól bemérte ellenfelét a nyitó helyről (5-5), ezen szakaszig kiegyenlített volt a szett, az egyik csapat pontjára jött a másik (11-11). A szurkolók kíváncsiak voltak arra, el tud-e szakadni valamelyik oldal a másiktól, vagy ugyaníg haladnak a végjátékig. Hazai hármas blokknál, 14-11-nél Toronyai Miklósnak akadt mondanivalója, miután Jirásek kettőt ,,vágott", és már túllépte a tízet, a mezőnyben egyedüliként (11 pont). Szalaiék belehúztak (19-15), közel volt az egyenlítés, de felzárkózott a Vegyész, és Péter M. blokkos ütése után szünetet kért a Pénzügyőr (20-19). Jött az idegek harca, 23-23-nál Cziczlavicz blokkja, Pénzügyőr időkérés, 25-24-nél VRCK-idő, és Jirásekre lehetett számítani. Szervát ő rontott, aztán Szalai jól ütött, egál lett a meccs (27-25).
A harmadik játékrészben is folytatódott a nagy csata, pár egységnyi borsodi fórral (3-6, 4-7). 8-8-nál Szalaiék beérték a látogatókat, amit rontott nyitások követtek. A támadások nem voltak tökéletesek, ami az ellenfélnek hozott pontot (13-13), majd Rásáék megrázták magukat (16-13). Tartotta a különbséget a Pénzügyőr (18-15, 22-18), viszont 22-20-nál eljött az ideje a tanácskozásnak, hasonlóan 23-22-nél. A VRCK-nak számtalan játszmalabdája volt ezt követően, ám 32-32, óriási harc után a hazaiak tették közé a szükséges két pontot (34-32).

A negyedik szett kezdeti részében 5-5 volt az eredmény, Bibók és Jirásek is átlépte már a húszas határt (25, illetve 21 pont). A Vegyész hitt a fordításban (7-9), nem volt elképzelhetetlen a döntő játszma. 10-9-nél viszont kellett a szusszanás, a meccs azonban kiegyenlített volt (12-12). 16-18-nál és Gurskij ásza után, 17-20-nál időért folyamadott a budapesti gárda, hiába, mivel Bibókék óriási akarattal játszottak, és egyenlítettek (20-25). Egy-egy pont már biztos volt a csapatoknak, a másodikért küzdöttek a felek az ötödik, záró felvonásban. 0-3-nál a PSE kért időt, és utána is maradt a különbség (3-6). Cziczlavicz sáncolgatott (3-8), 3-9-hez érve megint Jókay Zoltán szólt közbe. 4-11-nél már látszódott, ki lesz a győztes, a fiatal VRCK megérdemelten nyerte meg a maratoni ütközetet (8-15).

Pénzügyőr SE – GreenPlan-Vegyész RC Kazincbarcika 2:3 (-15, 25, 32, -20, -8)

Budapest, 75 néző. V.: Tillmann, Szarka.

Pénzügyőr SE: Keen 3, Kovács Z. 8, MAJOROS 13, Kiss D. 11, SZALAI 17, Rása 10. Csere: Kozuharov (liberó), Solti 2, Mihálovits 1, Tóth K., Székely P. Vezetőedző: Jókay Zoltán.

VRCK: Gurskij 5, JIRÁSEK 29, Velychko 5, BIBÓK 35, Péter M. 8, Cziczlavicz 8. Csere: KISS M. (liberó), Óhidi, Fecske. Vezetőedző: Toronyai Miklós.