2022.11.09. 21:05

Továbbra sem jön a siker

Szerdán hazai meccset vívott a KolorCity Kazincbarcikai SC csapata.

Hazai pályán pont nélkül maradt a Barcika

A labdarúgó NB II 16., hétközi fordulójában szerdán saját stadionjában lépett pályára a KolorCity Kazincbarcikai SC együttese. A kezdés előtt a tabellán 13. helyezett KBSC az ezt megelőző nyolc fordulóban nyeretlen volt, úgy, hogy utóbbi három meccsén egyaránt egy pontot szerzett.

Módosítások

Az ellenfél Szeged azzal a szándékkal érkezett Észak-Borsodba, hogy megpróbálja feledtetni a hét végi, Diósgyőr elleni vereséget. A házigazdák szakvezetője, Varga Attila három helyen módosított (részben kényszerből) a vasárnap 1-1-re végződő Pécsi MFC elleni kezdőcsapaton: bekerült az akkor végig kispadozó Heil, valamint az azon a mérkőzésen egyaránt csere, Kállai Z., illetve Szabó B., ugyanakkor Ádám F., eltiltás miatt kimaradt, míg Hleba és Csatári a kezdéskor a padra ült le.
Az első helyzet a látogatóké volt, a 3. percben Szakály szabadrúgását követően Bíró B. csúsztatott Megyeri kapuja mellé. Jobbára mezőnybeli játékot láthattak a nézők, a 14. percben azt lehetett feljegyezni, hogy Szilágyi volt szabálytalan Laczkóval szemben, a szabadrúgást Süttő végzte el, A labda jól tekeredett középre, azonban a Tisza-partiak védelme a helyén volt. Öt perccel ezután Szakály ugratta ki Bírót, aki ugyan a barcikai hálóba talált, viszont a partjelző jelezte, hogy les volt, így maradt a nulla-nulla.

Hajrában, előny

Laczkó már ekkor sokat küzdött a szegediek védelmével, de mutatta magát Szabó B. is, akinek a távoli lövése utánt elszállt a labda a szegedi kapu felett, a 25. percben. Próbált fogást keresni riválisán a Barcika, a 30. percbe kanyarodott az óra mutatója, amikor hazai szögletvariáció után Süttő csúsztatott, a vendégek hálóőre azonban magabiztosan fogta a játékszert. Kevéssel ezt követően Laczkó kapott kiváló labdát a társaktól, amelyet a kapuig vezetett két védő között, Takács J. a kapuból kilépve szerezte meg a labdát a hazaiak csatára elől. A 39. percben Szakály végzett el szabadrúgást, a tizenhatoson belül végül Gajdos elé pattant a labda, de a lövését blokkolták. A félidő hajrájában aztán előnybe került a vengég csapat: Kundrák passzolt a középen érkező Bíró B.-hez, aki lövés helyett a második hullámban érkező Gajdost választotta. Aki lőtt, Megyeri hárított, azonban egy beadást követően a labda ismét Gajdoshoz került, aki fejjel bevette a Barcika kapuját, 0-1.

Gajdos második

Ezen helyzetre nem léphetetett mást Varga Attila, a KBSC trénere, mint cserét, sőt cseréket, három helyen frissített a szünetben. Hazai percek következtek a pályán, nem csak a barcikai játékosok, hanem a nézők is egyenlítést szerettek volna, előbbiek a küzdőtéren, utóbbiak a lelátón. A 60. percben Pálinkás fejesét fogta Takács J., majd megduplázta előnyét a Szeged: a 65. percben barcikai szögletet követően szerezték meg a labdát, Kundrák passzolt a másik szélen érkező Papp Á-hoz, aki középen Gajdost választotta, a vendégek csapatkapitánya ismét fejjel volt eredményes, 0-2. A 77. percben, borsodi szögletet követően Szemere fejelt, a labda az oldalhálót találta el, de ekkor már nagyon kevés idő, bő negyed óra volt csupán hátra. Az egyik csere, Benkő is próbálkozott, odatette magát a 19 éves játékos. Ez viszont kevésnek bizonyult, maradt a Kazincbarcika nyeretlenségi szériája, s az együttes most már nagyon ott van a veszélyes zónában.

KolorCity Kazincbarcikai SC – Szeged-Csanád Grosics Akadémia 0-2 (0-1)
Kazincbarcika, 250 néző. V.: Katona (Rózsa, Ring).
KolorCity Kazincbarcikai SC: Megyeri I G. – Szemere, Ur, Lippai T., Süttő (Pálinkás, 46.) – Kállai (Benkő, 77.), Heil (Kurdics, 46.), Nagy J., Szabó B. (Székely D., 77.), Székely K. – Laczkó (Takács, 46.). Vezetőedző: Varga Attila.
Szeged-Csanád Grosics Akadémia: Takács J. – Könczey, Szilágyi, Temesvári, Tóth B. – Rédling (Papp Á., 59.), Farkas A. – Gajdos, Szakály D. (Szatmári, 79.), Kundrák (Kővári, 90.) – Bíró B. (Haruna, 59.). Vezetőedző: Aleksandar Stevanovic.
Sárga lap: Kurdics (67.), Szemere (72.), ill. Tóth B. (35.), Szakály (49.).
Gólszerző: Gajdos (45+1., 65.).
Jók: Benkő, ill. az egész csapat.
Varga Attila: – A Szeged nagyon jó csapat, talán az egyik legjobb és legerősebb az osztályban. Nagyon örülök neki, hogy ilyen csapatok is vannak a második vonalban. Elismerés illeti őket, csak gratulálni tudok a mutatott teljesítményükhöz.
Aleksandar Stevanovic: – Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés vár ránk, mert a Kazincbarcika hazai környezetben mindenkire veszélyes. Így is történt, játékosaim nagy energiákat mozgósítottak, és a befektetett munka megtérült. Taktikailag sikerült jól kijönni a meccsből.