DVTK

2022.05.02. 08:12

A Kecskemét helyett a DVTK botlott

Most már „rendesen”, három ponttal lemaradva harmadik a diósgyőri labdarúgócsapat.

bcs

A labdarúgó NB II. 35. fordulójában vasárnap délután a Budaörsi SC vendége volt a Diósgyőri VTK csapata, a bennmaradásért küzdő gárda a feljutásért harcolót fogadta.

Négy és három

A hazaiak szakvezetője a legutóbbi FC Ajka elleni meccshez képest – amelyet idegenben 2–1-re elveszítettek – négy játékost cserélt ki. Vankó sárga lapok miatti eltiltását töltötte, Kojnok, Lengyel és Molnár Cs. pedig a kispadra került, így a védekező középpályás előtti öt játékosból négyen újak voltak, Zsidai, Balázs Zs., Petneházi és Halácsi kapott bizalmat.

Eltiltások, ötödik sárga lap miatt a DVTK-nál is voltak kimaradók az előző meccshez képest, Bárdos és Belényesi emiatt volt kényszerpihenőn. Rajtuk kívül a Szentlőrinc SE gárdáját Diósgyőrben legyőző piros-fehér együttesből Jurek hiányzott még. Utóbbi a cserék közé szorult, és az U20-as labdarúgók közül ezúttal Kocsis kapott bizalmat. Bárdos helyett a bal oldalon Bokros kezdett, és felépülését követően visszakerült a csapatba Polgár. Eperjesi is bevethető lett volna, de neki csak a padon jutott hely, a volt válogatott labdarúgónak még ott sem, ugyanis Könyves és Eppel sem állt játékra készen.

Egy-egy

Több tucat vendégszurkoló várta a kezdést, és amikor útjára indult a labda, a drukkerek a lelátóról hangban segítették a DVTK-t. A piros-fehér gárda már az elején mezőnyfölénybe került, de hiába birtokolta többet a labdát, ez jellemzően a pálya középső harmadában történt. Helyzetet nem igazán sikerült kialakítania a Diósgyőrnek, a 11. percben egy beadás után Horváth Z.-nek volt egy kaput elkerülő fejese, és az első félidő első felében enynyivel volt ennyi. A 22. percben a hazai együttes először tűnt fel a DVTK kapuja előtt, és ha már ott volt, akkor szerzett is egy gólt. Halácsi a 16-os bal sarkáról próbált kapura lőni, de ez harmatosra sikerült, viszont kapu elé lőtt labdának tökéletes volt, mert az ötösön álló Gyurácz, akit hátulról Szatmári „fedezett”, 5 méterről a kapu jobb oldalába lőtt (1–0). Ha lehet, még mélyebbre ásta magát védekezésben a gólelőnybe került Budaörs. Szervezettek, fegyelmezettek voltak, a diósgyőriek által a kapu elé ívelt labdák többségét kifejelték. A 32. percben Molnár G. beadásánál Polgár fejesét Tóth G. bravúrral ütötte szögletre, majd Szatmári fejesénél a bal kapufa mellett ment ki a pályáról a labda. Válaszul egy szabadrúgásból veszélyeztetett a pályaválasztó, Petneházi zörgette meg a hálót, oldalról, mert lökete a jobb kapufa mellett suhant el. A 39. percben viszont összejött az egyenlítés a Diósgyőrnek, Polgár jobbról, a 16-os magasságából adott be, a rövid oldalról, a felugró Molnár G. pedig 8 méterről fejelt a léc alá, megszerezve ezzel idei első bajnoki találatát (1–1). Két minutával később csaknem duplába lépett Molnár G., 17 méterről, középről eleresztett bombáját Tóth G. ütötte ki.

A térfélcserét követően, az 52. percben Kocsis csavart jobbról a jobb kapufa mellé, az 56.-ban a túloldalon Sajbán balról, a bal mellé. A forduló eredményeinek alakulása miatt egyik csapatnak sem volt jó a döntetlen, az ettől élénkké vált mérkőzésen Molnár G. lőtt a jobb alsó sarok mellé, aztán a 60. percben Balázs Zs. az ötösön levehette a labdát, ám a kapu megcélzása helyett passzolni próbált, és ez pontatlanra sikerült. Kettős cserével próbált minőséget javítani a vendégek szakvezetője, aztán a hazaiaké is, utóbbinak sikerült jobban, mert cseréje nem sokkal később gólt szerzett. A 73. percben a jobb oldalon, a saját térfelén vesztett labdát a DVTK, Pintér a megszerzett játékszerrel Halácsival kényszerítőzött, majd megiramodott előre, és végül remekül adott középre, az érkező Kojnok pedig 8 méterről a kapu jobb oldalába fejelt (2–1). A folytatásban Szatmári közeli kapura pattintott labdája akadt el Tóth G.-ben. A Diósgyőr benyomta kapuja elé ellenfelét, de nem jutott nagy lehetőséghez, csak egy alkalommal, amikor a 90. percben egy jobb oldali szöglet után Zsolnai sistergősét tenyerelte az alapvonalon túlra a hálóőr.

A négyperces ráadás sem hozott diósgyőri feltámadást, hiába volt több helyzete a meccsen a vendégcsapatnak, a lehetőségek kimaradtak, a Budaörsnél a kevesebb több volt. Mivel a feljutásért vívott harcban a DVTK riválisának számító Kecskemét nyerni tudott ebben a fordulóban, a hátralévő három körben az alföldi csapatnak kétszer kellene pontokat veszítenie, miközben a piros-fehérek nem hibáznak, ahhoz, hogy a Diósgyőr viszszajusson az NB I.-be. Mivel az eddigi 35 forduló játéka nem volt meggyőző, az égiek segítsége is kellene ahhoz, hogy ez összejöjjön. A Vasas viszont – meccs nélkül – feljutást ünnepelhetett vasárnap, a DVTK vereségét követően.

Budaörsi SC – Diósgyőri VTK 2–1 (1–1)

Budaörs, 600 néző. V.: Görög (Aradi, Becséri).

Budaörsi SC: Tóth G. – Tóth K., Gyurácz, Tányéros, Pintér D. – Zsidai, Sajbán – Petneházi (Horváth B., 90.), Molnár T. (Kojnok, 70.), Halácsi (Molnár M., 90.) – Balázs Zs. (Csillag, 84.). Vezetőedző: Toldi Gábor.

Diósgyőri VTK: Danilovic – Szűcs K., Hegedűs J., Szatmári – Polgár (Németh M., 83.), Lucas, Oláh B. (Bertus, 64.), Bokros – Molnár G. (Zsolnai, 74.), Horváth Z. (Hornyák, 64.), Kocsis (Jurek, 74.). Vezetőedző: Dragan Vukmir.

Sárga lap: Gyurácz (9.), Pintér (59.), Zsidai (75.), Halácsi (83.), Tóth G. (91.), ill. Szatmári (83.).

Gólszerző: Gyurácz (22.), Kojnok (73.), ill. Molnár G. (39.).

Jók: Tóth G., Gyurácz, Tányéros, Pintér D., Sajbán, ill. senki.

Toldi Gábor: – Rendkívül fontos volt számunkra a mai győzelem, mert tudtuk, hogy csak így marad esélyünk a bennmaradásra. Nagyon fegyelmezett játék kellett a DVTK legyőzéséhez, ami sikerült is. Úgy éreztem, sokkal harcosabbak voltunk, mint az ellenfél, helyenként még jól is játszottunk, persze ragyogó játék nem alakult ki egyik oldalon sem. Megragadtuk az alkalmat, és ma jobbak voltunk, mert jobban akartunk. Dicséret illeti az egész csapatot, különösen a védelmet, de ha valakit ki kell emelni, akkor a kapus, Tóth Gábor nyújtotta a legjobbat.

Dragan Vukmir: – Nagyon sajnálom a mai mérkőzést, és szégyellem magam! Nem láttam az alázatot, nem láttam a küzdeni akarást... Elfogadhatatlan, hogy nem mindegyik játékos érezte át, mennyire fontos ez a nap a klubnak a feljutás szempontjából. Még három mérkőzés maradt hátra a bajnokságból, próbáljuk mind a három mérkőzést megnyerni, de nem csak rajtunk múlik a feljutás.