NB II

2020.09.28. 12:30

„Nehéz meccs volt, egy jó csapatot győztünk le idegenben”

A labdarúgó NB II., 10. fordulójában a Kolorcity Kazincbarcika SC 3-1-re győzött a Békéscsaba 1912 Előre ellen.

Forrás: ÉM/Illusztráció

Békéscsaba 1912 Előre – Kolorcity Kazincbarcika SC 1–3 (1–2)

Békéscsaba, 1510 néző. V.: Dolnegó (Szalai, Sinkovicz).

Békéscsaba: Czinanó – Farkas M., Bora, Hursán, Kitl (Mészáros, 46.) – Hodonicki, Király, Nagy S. (Horváth P., 54.), Pantovics – Lukács R. (Gránitz, 46.), Máris. Vezetőedző: Preisinger Sándor.

KBSC: Horváth L. – Majzik, Fótyik, Dávid Z., Mikló – Farkas A., Oltean (Borbély, 85.), Tóth B. (Kovac, 70.), Tóth L. (Bereczki, 81.) – Toma, Oldal. Vezetőedző: Vitelki Zoltán.

12. perc: Jobb oldali barcikai szöglet után Oltean fejelt közelről a csabai kapuba, 0–1.

17. perc: Tóth L. adott jó passzt az alapvonal közeléből Majziknak, aki 13 méterről a jobb alsó sarokba lőtt, 0–2.

45. perc: Nagy S. robogott el a jobb oldalon, középre passzolt, érkezett Lukács, aki keményen a bal alsó sarokba lőtt, 1–2.

69. perc: Oldal cselezte be magát a 16-oson belülre, és 12 méterről okosan elgurította a labdát a kifutó Czinanó mellett, 1–3.

Jók: Nagy S., ill. Oldal, Tóth L., Fótyik, Horváth L., Toma.

Preisinger Sándor: – A két gyors kapott gól átírta a forgatókönyvet, amely után harcoltunk, de csak a szépítésre futotta. Gratulálok az ellenfélnek.

Vitelki Zoltán: – Nagyon tudatosan, okosan játszott a csapat, ahogyan megbeszéltük. Nehéz meccs volt, egy jó csapatot győztünk le idegenben. Most már a hazai mérlegünkön szeretnénk javítani.