Idegenben zárta a középszakaszt szombaton a miskolci élvonalbeli pólógárda.

Molnár István

Vadovics (szemben) egy gólt lőtt a BVSC-nek

Forrás: ÉM-Archívum

A férfi OB I középszakasz felsőházi rájátszásának (1–8. hely) 8., utolsó fordulójában a hétvégén a BVSC-Zugló vendége volt a PannErgy-MVLC gárdája.

Fel mínusz háromról

Jobban kezdte a meccs elejét a fővárosi gárda, hiszen Kovács P. és Pásztor találatával kétgólos előnyre tett szert (2–0). Stojanovic szépítése után 13 másodperccel Pásztor szerzett szabaddobásgólt (3–1), aztán 1:44 perccel a felvonás vége előtt Misicnek is sikerült a kapuba bombáznia, előnyből, amivel 3–2 lett az állás.

A második negyed első történése az volt, hogy Bedőről kiállították Törököt, Stojanovic azonban elpuskázta a lehetőséget. Egy perce zajlott a játékrész, mikor Ágh belső posztról zörgetett hálót (4–2), majd jött egy hazai és két miskolci kiállítás. Kovács P. utóbbiból hasznot húzott, 5–2-re meglépett a BVSC. Bowen, aztán Török jelentkezett egy szép akciógóllal (6–3), majd egy remek borsodi találatsorozat következett, ebben Lőrincz, Vadovics és Milicic vállalt szerepet, így máris döntetlen állt az eredményjelzőn (6–6). a menet bő utolsó egy percébe még három gól belefért (Várnai, illetve Csapó között Stojanovic keze volt pontos, így 8–7-tel mentek nagyszünetre a felek.

Büntető a végén

A harmadik negyedben Bedő egyenlített (8–8), de Létayt nem tudták megfogni a miskolci bekkek (9–8). Várnai emberelőnyből ismét a két csapat közzé tette a „két fát” (10–8), ám a felvonás utolsó 2 perc 10 másodperce elégséges volt arra az MVLC-nek (Nagy Á.-nak, valamint Lőrincznek), hogy 10–10-re módosítsák az eredményt. Vagyis mintha mi sem történt volna, „nulláról” kezdhette a két együttes a záró nyolc percet.

Ennek az első szakaszában a PannErgy lőhette volna a tizenegyedik találatot, ám a helyzetek kimaradtak, de Pásztor fórban nem tette meg ezt a szívességet (11–10). Tizenhat másodperc kellett ahhoz dr. Sike József együttesének, hogy megint egalizáljon, persze, hogy a csapatkapitány, Misic tette ezt meg (11–11). Még 4:54 percük volt arra a küzdőknek, hogy a maguk javára fordítsák a csatát, s legjobbkor, 2:10-zel a végső dudaszó előtt, Bowen a meccsen először előnybe lőtte az MVLC-t (11–12). Izgalmasan alakult a hajrá, már úgy látszott, elhozza a 3 pontot a borsodi alakulat, amikor Pásztor, 2 mp-cel a lefújás előtt kihasználta a vasutasoknak megítélt büntetőt (12–12).

A másik, a 6-7-8. helyezést befolyásoló mérkőzésen a Budapest Honvéd 11–10-re verte a Debreceni VSE-t, így szerdától PannErgy-MVLC–Debreceni VSE (az állás: 6–0), illetve Budapesti Honvéd–BVSC-Zugló összecsapást (az állás: 2–2) rendeznek az 5–8. helyért, az egyik fél 7 pontjáig. Az elődöntőben az FTC-Telekom a ZF Egerrel találkozik (6–0), az A-Híd OSC-Újbuda pedig a Szolnoki Dózsával (6–0).

BVSC-Zugló–PannErgy-Miskolci VLC 12–12 (3–2, 5–5, 2–3, 2–2)

Budapest, 200 néző. V.: Vogel, Kenéz.

BVSC-Zugló: Györke – Török (1), Létay (1), Kovács P. (2), Pásztor (4), Sugár (–), Szabó B. (–). Csere: Szakonyi (k), Czigány (–), Csapó (1), Várnai (2), Ágh (1), Mészáros (–), Tanczer (–). Vezetőedző: Szűcs Levente.

PannErgy–Miskolci VLC: Csoma – Banicevic (–), Bowen (2), Vadovics (1), Bedő (1), Lőrincz (2), Stojanovic (2). Csere: Hornyák (–), Nagy Á. (1), Misic (2), Milicic (1). Vezetőedző: dr. Sike József.

Gól/emberelőnyből: 6/15, ill. 4/15

Gól/büntetőből: 1/1, ill. 0

Szűcs Levente: – Mint ahogyan eddig mindig, most is drámai, erős, férfias mérkőzést játszottunk, amiben mind a két csapat nyerhetett volna. Akkor lett döntetlen szagú a csata, amikor utolért bennünket a Miskolc.

Dr. Sike József: – Nagyon férfias küzdelem volt, feljöttünk, utolértük a hazaiakat, majd a kezünkben volt a meccs. De a döntetlen végül is semmit sem változtatott azon, hogy ki kivel játszik a következő körben.