Aluinvent-DVTK: A zalaiak következnek a négyért

Miskolc - Biztos volt a siker az Aluinvent-DVTK csapatának utolsó alapszakaszbeli mérkőzésén.

A 2017/2018-as bajnokság első körének záró meccsét szombaton hazai pályán játszotta az Aluinvent-DVTK együttese. Az biztos volt, hogy a piros-fehérek nem kapnak ki a nem túl ,,acélos", és nem mellesleg sereghajtó fővárosiaktól, fél szemmel inkább a többi csarnokot kellett figyelni. Leginkább a CMB Cargo-Uni Győr – Zalaegerszegi TE NKK csatát, ugyanis ezen találkozó végeredményétől függött, hogy Stefan Svitek alakulata a negyedik, vagy az ötödik helyen zárja az alapszakaszt (Rába-parti győzelem az előbbit jelentette volna, míg vendéglátó-öröm az utóbbit, ami a pályaelőny miatt nem volt mindegy).

A Diósgyőrnél két légióst pihentett a szakvezető ezen az összecsapáson: Melnikát csípő probléma miatt, míg Pecková azért üldögélt civil ruhában, mert betegségét követően nem volt kész a játékra.

Kosár a félpályáról

A DVTK-szurkolóknak nem kellett a kezüket tördelniük amiatt, hogy mi lesz a végkimenet, ugyanis csapatuk végig vezetett a 40 perc folyamán (10-5, 17-8, 26-17, 37-23, 50-36, 61-41, 74-52). Stefan Svitek mindenkinek lehetőséget adott a játékra, kinek hamarabb, kinek később, szinte valamennyi játékosnak volt jó megmozdulása, amely kiváltotta a közönségből a tapsot. Hol Brewer szedte le ellenállhatatlanul a lepattanót, hol Fontenette volt energikus, hol Nagy D. bátor dobásai ,,ültek", hol a nagyon fiatal Kiss A. munkája tűnt ki, hol egy ,,csikócsapat" volt fenn a pályán, hol egy rutinosabb ötös.

Persze, a BEAC is igyekezett erényeket csillogtatni, például Barnai a palánk alatt, vagy éppen Pusztai P. vagy Süle dobott jókor kosarat. A legnagyobb szenzációnak az számított, amikor a második negyed utolsó pillanataiban Szabó D.-hez került a labda, aki tudta, hogy azonnal megszólal a dudaszó, ezért elengedte a játékszert a középpálya környékéről, amely íve után megpihent a DVTK gyűrűjében.

Az utolsó percben

A Diósgyőr mérkőzése már véget ért, amikor a másik ágon, a Győr – Zalaegerszeg csatából még volt hátra pár perc. A 38.-ban a hazaiak 66-62-re vezettek, tehát úgy nézett ki, hogy a DVTK lesz a negyedik. Az utolsó minutumban azonban már 67-67 volt az állás, innentől kezdve pedig csupán a zalaiak találtak a gyűrűbe (67-72), ezzel az 5. pozícióba taszították Breweréket, akikkel negyeddöntőzni is fognak. A két győzelemig tartó párharc első felvonását szerdán 17.30-tól rendezik Zalaegerszegen.

- ÉM-MI -

Aluinvent-DVTK – BEAC-Újbuda 85-63 (21-12, 23-22, 20-12, 21-17)

Miskolc, 500 néző. V.: Pozsonyi, Balogh, Csabai-Kaskötő.

Aluinvent-DVTK: Fontenette (11), Bach (8), Raksányi (6/6), Zele (4), Brewer (16/3). Csere: Aldazabal (4), Szabó F. (7), Kiss A. (11), Nagy D. (13/6), Vukov (5/3). Vezetőedző: Stefan Svitek.

BEAC-Újbuda: Szabó D. (11/9), Pusztai P. (15/3), Suppán (3), Gocsman (-), Barnai (12). Csere: György (2), Kovács V. (4), Süle (11/3), Angyal (5/3), Király (-). Vezetőedző: Balogh Judit.

Stefan Svitek: – Örülök, hogy jól kezdtük a meccset, utána azonban volt pici hullámvölgy. A második negyedben kaptunk könnyű gólok, hármat-négyet. Tudtuk, a játékosok érezték a pályán hogy, ezt a meccset nem fogjuk elveszteni, a második félidőben ismét voltak nagyon jó periódusok, de hibák is.

Balogh Judit: – Számunkra nem volt jelentősége ennek a meccsnek. Az valószínű volt, hogy győzni nem fogunk, Húsvét ide, húsvét oda, ilyet nem tojik a nyúl. Arra használtuk ezt a mérkőzést, hogy kicsit összepakoljuk magunkat a továbbiakra.