Aluinvent-DVTK: Könnyed idegenbeli siker

Miskolc - A diósgyőri női kosárlabdacsapat fölényes győzelmet aratott a PINKK elleni vendégjátékán.

A női kosárlabda NB I/A 8. fordulójában vasárnap este Pécsett lépett pályára a PINKK Pécsi 424 vendégeként az Aluinvent-DVTK együttese. A házigazdák a 2016/17-es évadban ugyan ezen találkozóig nem nyertek egyetlen tétmeccset sem, a magyar élvonalban mind a hat mérkőzésüket elvesztették, és az Európa Kupa három eddigi meccsén is nyeretlen maradtak, de ennek ellenére éles meccsre volt kilátás.

Viszont a találkozó elején a DVTK magas emberei révén akciógólokat szereztek, majd Horváth B. bevágott egy triplát két hazai büntető után (2-7). A jó startból Jovanovic vállalta a legnagyobb részt, majd a PINKK zárkózása után (6-13) Szécsi középtávolija és Tomlinson hármasa következett, ennek köszönhetően már több mint 10 ponttal vezettek a vendégek a 8. percben (7-18), és ez a különbség megmaradt a játékrész végéig (12-23). A második negyed elején Czank is trojkázott, majd Robertson-Warren és Tomlinson szerzett pontokat, ami után a 13. percben már utcahosszal vezetett a DVTK (12-31). Innentől nyugodtan játszhattak a vendégek, és közel 20 pontos előnyüket, a cserék és a védekezés megerősítése közben is tartották (20-38). A PINKK-ből, akárcsak a korábbi meccseiken, most is hiányzott a ponterő, és a második tíz perc végén nem volt kérdéses a találkozó kimenetele (24-41).

A térfélcserét követően Jovanovic folytatta addigi ponterős játékát (27-46), és nem csak ebben, hanem lepattanó szerzésben is messze ellenfele fölé nőtt a piros-fehér gárda. A harmadik negyed végén, két másodperccel a dudaszó előtt Horváth B. dobott egy újabb hármast, ez volt ekkor csapata hatodik ilyen találata (36-57). De ezzel nem volt vége a triplaesőnek, jutott belőle a záró menetre is. Az egyre jobban belelendülő Horváth B. még két ilyet szerzett rövid időn belül, és ötödik hármasával már 30 pont volt a két együttes között, a 34. percben (41-71). A meccs hátralévő idejében is folyatódott a diósgyőri örömkosárlabda, López edző minden játékosának lehetőséget adott, és a padról érkezők közül ezzel leginkább Gorjanácz élt a fölényes győzelemmel zárult meccsen.

- ÉM-BCS -

PINKK Pécsi 424 – Aluinvent-DVTK 54-85 (12-23, 12-18, 12-16, 18-28)

Pécs, 200 néző. V.: Gál J., Vida, Radnóti.

PINKK Pécsi 424: Ristic (6/3), Benke (3/3), Gémes-Sarok (10), Bozóki (7), Kovalcsik (2). Csere: Ruják (8/3), Markovic (8), Sánta (-), Martonosi (3/3), Szabó II. D. (5/3), Domokos (2). Edző: Laczka Miklós.

Aluinvent-DVTK: HORVÁTH B. (17/15), CZANK (7/3), Rasheed (4), JOVANOVIC (19), Robertson-Warren (11). Csere: Tomlinson (7/3), Szécsi (5/3), Adamecz (2), Bach (1), Győri (2), GORJANÁCZ (10), Kalocsai (-). Vezetőedző: Miguel de Jesús López Alonso.

Kipontozódott: Rasheed a 22., Markovic 32. percben

Laczka Miklós: – Gratulálok a Diósgyőrnek, megérdemelten nyertek.

Miguel de Jesús López Alonso: – Gratulálok a csapatnak, mert mind védekezésben, mind támadásban jó tempót tudtunk tartani. Napról napra nagyobb önbizalommal tudunk játszani, amiket gyakoroltunk az elmúlt napokban, az Olympiacos meccsel kezdődően, azt egyre jobban tudjuk bemutatni. Ezt a munkát kell folytatunk, hogy önbizalommal és fegyelemmel további jó eredményeket érjünk el.

Vasárnapi eredmények:

• Atomerőmű KSC Szekszárd-CMB CARGO UNI Győr 56-58 (10-14, 15-6, 12-24, 13-16, 6-8)
  • VBW CEKK Cegléd-UNIQA Sopron 58-64 (14-16, 20-27, 11-9, 13-12)