Kajak-kenu ob – Hajdu és Hagymási is triplázott a zárónapon

Akt.:
Szolnok – A kenus Hajdu Jonatán és a kajakos Hagymási Réka is három aranyérmet nyert a szolnoki kajak-kenu országos bajnokság pénteki zárónapján, a 200 méteres döntők során.

Hajdu egyesben, Slihoczki Ádámmal párosban és további dunaferres klubtársaikkal négyesben is a legjobbnak bizonyult.
Hagymási is hasonló triplázást hajtott végre, előbb egyesben utasította maga mögé a mezőnyt, majd később az ugyancsak honvédos Medveczky Erikával, végül pedig négyesben – Medveczkyvel, Pupp Noémivel és Gamsjager Lisa-Mariával – nyert.
Az ob a délutáni 5000 méteres döntőkkel zárult, ezekben a kajakosoknál Noé Bálint és Bara Alexandra, a kenusoknál pedig Dóczé Ádám és Balla Virág diadalmaskodott.

Eredmények (a szövetség eredményközlője alapján):

200 m:

férfiak:

K-1:

1. Tótka Sándor (UTE) 34.895 mp
2. Csizmadia Kolos (Fémalk Bomba) 35.445
3. Molnár Péter (BHSE) 35.550

K-2:

1. Nádas Bence, Birkás Balázs (NKM Szeged) 32.687 mp
2. Molnár Péter, Balaska Márk (BHSE) 32.793
3. Csizmadia Kolos, Apagyi Levente (Fémalk Bomba) 32.932

K-4:

1. Tótka Sándor, Molnár Péter, Balaska Márk, Birkás Balázs (UTE, BHSE, NKM Szeged) 29.785 mp
2. Dudás Miklós, Fodróczi Vilmos, Csizmadia Kolos, Apagyi Levente (Fémalk Bomba, Pécs) 31.457
3. Havasi Gergő, Csontos Zsolt Márk, Kovács Márk, Sikter Róbert János (Fémalk Bomba) 32.057

C-1:

1. Hajdu Jonatán (Dunaferr) 40.935 mp
2. Korisánszky Dávid (KSI SE) 41.668
3. Kiss Balázs (Duanferr) 41.868

C-2:

1. Hajdu Jonatán, Slihoczki Ádám (Dunaferr) 39.021 mp
2. Mike Róbert, Korisánszky Dávid (KSI SE) 39.749
3. Kiss Balázs, Kovács Máté András (Dunaferr) 40.399

C-4:

1. Hajdu Jonatán, Kiss Balázs, Kovács Máté András, Slihoczki Ádám (Dunaferr) 37.165 mp
2. Sáfrán Mátyás, Korisánszky Dávid, Némedi Konrád, Bakó Tamás (KSI SE) 37.882
3. Viola Viktor, Fekete Ádám, Kosznovszki Gergely Zoltán, Eldar Yam (DKSC, UTE) 38.243

további eredmények:

5000 m:

K-1:

1. Noé Bálint (BHSE) 17:41.875 p
2. Erdőssy Csaba (Graboplast Győr) 17:43.053
3. Petró Ádám (FTC Rekontir) 17:54.808

C-1:

1. Dóczé Ádám (Csepeli KKE) 20:00.902 p
2. Viola Viktor (DKSC) 20:06.285
3. Dóri Bence Balázs (UTE) 20:27.274

nők:

K-1:

1. Hagymási Réka (BHSE) 41.728 mp
2. Kárász Anna (NKM Szeged) 42.351
3. Orosz Adrienn (DKSC) 42.828

K-2:

1. Medveczky Erika, Hagymási Réka (BHSE) 38.411 mp
2. Katrinecz Rita, Lucz Anna (UTE) 38.656
3. Lucz Dóra, Szénási Zsófia (UTE) 39.778

K-4:

1. Medveczky Erika, Hagymási Réka, Pupp Noémi, Gamsjager Lisa-Maria (BHSE, ASE) 37.230 mp
2. Katrinecz Rita, Malcsiner Eszter, Kiss Blanka, Lucz Anna (UTE) 37.258
3. Szabó Ágnes, Racskó Fruzsina, Gazsó Alida Dóra, Biben Karina Klaudia (KSI SE) 37.797

C-1:

1. Takács Kincső (Graboplast Győr) 48.223 mp
2. Lakatos Zsanett (UTE) 49.390
3. Nagy Bianka (NKM Szeged) 50.273

C-2:

1. Balla Virág, Takács Kincső (Graboplast Győr) 47.091 mp
2. Nagy Bianka, Molnár Csenge (NKM Szeged) 48.491
3. Sáling Laura, Molnár Rebeka (Graboplast Győr, Lágymányos) 50.541

további eredmények:

5000 m:
K-1:
1. Bara Alexandra (KSI SE) 20:00.290 p
2. Somogyi Szilvia (MTK) 20:00.301
3. Kovács Petra Sára (Graboplast Győr) 20:18.945

C-1:

1. Balla Virág (Graboplast Győr) 22:39.906 p
2. Lakatos Zsanett (UTE) 22:42.928

– MTI –



Tiszaújváros.
BOON.HU






hirdetés